Universaliosios žaliuzės: ką rinktis savo patalpoms?

2019 m. birželio 17 d.

Žaliuzės – itin praktiškas, naudingas pasirinkimas tiek namams, tiek komercinėms, darbo patalpoms. Ypač tokia langų uždanga praverčia vasaros metu. Ji patikimai blokuoja iš lauko sklindančią šviesą ir net dienos metu gali visiškai užtemdyti kambarį. Tinkamai parinktos ir priderintos žaliuzės gali tapti išskirtinio interjero dalimi. Ši langų uždanga yra labai universali dėl gausaus rūšių ir valdymo funkcijų pasirinkimo. Renkantis žaliuzes savo patalpoms, verta susipažinti su jų privalumais ir pritaikymo galimybėmis. Beje, jos – tikrai stebinančios.

Bendri žaliuzių privalumai

Labai svarbus tokios langų uždangos privalumas – efektyvus šviesos srauto reguliavimas. Ji padeda sumažinti iš lauko sklindančią šviesą, taip sukurdamos jaukią ir komfortišką aplinką. Atitinkamos žaliuzės esant poreikiui gali net ir visiškai užtemdyti patalpą.

Kitas itin aktualus šios priemonės privalumas yra galimybė apsisaugoti nuo aplinkinių žvilgsnių. Tikriausiai niekas savo namuose nepageidauja būti stebimas smalsių kaimynų ar praeivių. Įsigijus žaliuzes dėl to rūpintis nereikia. Privatumas svarbus ir komercinėse patalpose, kurios dažnai būna įrengtos stiklo karkaso pastatuose, taigi būna itin matomos.

Žaliuzės gaminamos naudojant naujausią, visus reikalavimus atitinkančią įrangą. Aukštos kokybės medžiagos lemia šio produkto ilgaamžiškumą. Taigi tokia investicija tikrai gali būti vertinga. Be to, kainų intervalas ganėtinai platus, todėl atsižvelgiant į savo poreikius ir galimybes lengva išsirinkti optimalų variantą. Priklausomai nuo to, kur yra įrengiamos žaliuzės – namuose ar darbo aplinkoje – patartina atkreipti dėmesį į dar kelis aspektus.

Horizontalios žaliuzės – ir biuro, ir namų aplinkai

Langų uždangos priemonės su horizontaliai sudėliotomis lamelėmis tampa vis populiaresnės ne tik darbo patalpose, bet ir namuose. Itin dažnai jos naudojamos vonios ar virtuvės kambariuose. Reguliuojant padėtį, galima aklinai arba tik dalinai uždengti langus, taip apsisaugant nuo saulės spindulių ir suteikiant erdvei daugiau privatumo.

Ši priemonė yra itin universali dėl galimybės pritaikyti tiek plastikiniams, tiek mediniams langams. Tai gali būti tinkamas sprendimas ir nestandartiniais atvejais, kai langų forma neįprasta. Poreikiui esant, galima žaliuzes montuoti ir tarp stiklų. Taip jos apsaugomos nuo dulkių, tad ilgiau išlieka švarios. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad šis produktas gaminamas iš medžiagų, kurios yra gana atsparios nešvarumams, todėl jų priežiūra ir taip yra paprasta.

Kartais susiduriama su problema, kad atidarius langus žaliuzės pradeda judėti. Šonuose tvirtinamos juostelės padeda to išvengti. Taip pat yra galimybė pritaisyti laikiklius apačioje. Kaip jau buvo minėta, pagrindinė žaliuzių funkcija – į patalpas iš aplinkos patenkančios šviesos sumažinimas. Tai leidžia padaryti iki 45 laipsnių kampo reguliuojamos juostelės.

Horizontalių žaliuzių tipai

Yra keturi pagrindiniai tokio langų uždengimo variantai. Tai – 50 mm juostų pločio, standartinės, nestandartinės ir montuojamos tarp stiklų žaliuzės:

 • Pirmosios yra itin elastingos, taigi net ir sulenktos gali sugrįžti į pradinę padėtį. Taip pat jas galima pagaminti ir didelių matmenų (iki 4 m pločio ir 3,5 m ilgio). Be visos to, jos turi „saugaus vaiko“ priedus.
 • Standartinės horizontalios žaliuzės – tinkamas pasirinkimas virtuvėje ar vonioje. Net ir atidarius langą vėdinimui jos lieka prigludusios, nes šonuose turi ištemptas kreipiančiąsias.
 • Nestandartinio tipo priemonė tinka trikampiams arba trapecijos formos, apvaliems langams.
 • Tarp stiklų montuojamų žaliuzių mechanizmas išvedamas per lango rėmą, todėl leidžia jas valdyti ir neatidarius lango. Taip ilgiau išlaikoma švara, nesikaupia dulkės. Tokio tipo priemonė gali būti įrengiama medinių langų rėmuose.

Taigi įvertinus specifines ypatybes galima pasirinkti tokias žaliuzes, kurios puikiai atitinka individualius funkcinius ar architektūrinius poreikius.

Medinės žaliuzės – unikalu ir elegantiška

Natūralumas šiais laikais yra vis labiau vertinamas. Į tai galima atsižvelgti ir renkantis žaliuzes. Iš medienos pagamintas gaminys suteikia namams jaukumo ir išskirtinio žavesio. Be to, jis atrodo prabangiai ir moderniai. Dėl šių ypatumų šios horizontalios žaliuzės gali būti derinamos ir klasikiniame, ir šiuolaikiniame interjere.

Dėl išskirtinių medienos savybių tokia langų uždangos priemonė pasižymi itin gera šilumos izoliacija. Taigi žiemos metu šiluma išlaikoma patalpose, o vasarą – neįleidžiama į vidų. Universalumą lemia ir medienos rūšių, tekstūrų gausa. Tai – itin patvarus, aukštos kokybės produktas, pasižymintis ilgaamžiškumu. Be to, papildomai medinės juostelės padengiamos specialiu apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo jas nuo deformacijos.

Gali pasirodyti, kad tokių žaliuzių priežiūra yra sudėtinga. Iš tiesų dėl storesnių nei įprasta juostelių jas valyti itin paprasta. Tam rekomenduojama naudoti paprastą drėgną šluostę ir, jei dėmės įsisenėjusios, švelnų valiklį ar tiesiog muiluotą vandenį.

Vertikalios žaliuzės gali būti nenuobodžios

Dažnai žmonės nežino, kad vertikalaus tipo žaliuzės gali būti sudarytos tiek iš tekstilinių, tiek iš plastikinių juostų, kurių plotis siekia nuo 89 iki 127 mm. Iš plastiko pagamintas arba specialiai impregnuotas produktas pasižymi daugybe privalumų: nesideformuoja net aukštoje temperatūroje, yra atsparus drėgmei, dulkių, kvapų kaupimuisi. Be to, jį lengva valdyti. Galima rinktis lygias, perforuotas, skirtingų spalvų žaliuzes ir derinti jas tiek gyvenamosiose, tiek darbo patalpose.

Jos užtikrina visapusišką šviesos kontrolę, leisdamos atidengti norimą lango dalį. Praktiška galimybė – kabinti skirtingų aukščių juostas. Tai aktualiausia norint neuždengti radiatorių. Dėl bėgelių sistemos ši priemonė tinka ne tik dideliems langams, bet ir slankiosioms durims. Yra galimybė pagaminti net iki 3,5 m ilgio vientisą konstrukciją, kuri pritaikoma ir nestandartinių formų langams. Kartais tokios žaliuzės naudojamos ir kambarių atskyrimui.

Itin patrauklu tai, kad esant poreikiui galima naudoti ir skirtingų spalvų juostas, kurios labai pagyvina aplinką. Siekiant tik atnaujinti interjerą verta tiesiog pakeisti žaliuzių audinį. Tai apsimoka, nes kainuoja mažiau nei visos konstrukcijos keitimas.

Išskirtinių savybių vertikalios langų uždangos priemonės

„Glasgard“ žaliuzės itin gerai pasaugo nuo saulės ir karščio, taip sumažindamos patalpų kondicionavimo išlaidas. Jos yra tinkamas pasirinkimas ieškantiems minimalistinių sprendimų namams ar biurui. Audinio unikalumas slypi tame, kad jis padengtas veidrodine, šviesą atspindinčia medžiaga, dėl ko patalpoje jis atrodo skaidrus.

Dekoruotos žaliuzės kuriamos naudojant „Screen“ audinį, kuris įleidžia pakankamai dienos šviesos ir sumažina dirbtinės šviesos poreikį, blokuoja akinamus saulės spindulius, juos išsklaido. „Screen“ dažnai vadinamas protingu audiniu, nes padeda taupyti energiją, izoliuoja šilumą ir turi plačias panaudojimo galimybes.

Plisuotų žaliuzių žavesys – dėl išskirtinės išvaizdos

Tokio tipo žaliuzes sudaro klostuotas audinys, tvirtinamas ant lango rėmo. Tai naujoviškas sprendimas, kuris gali papuošti bet kokią erdvę. Moderni išvaizda, kompaktiškumas, įvairūs valdymo variantai ir lengva priežiūra skatina vis daugiau žmonių pasirinkti tokį langų uždangos variantą. Svarstant įsigyti būtent tokį produktą verta atkreipti dėmesį į audinį, klosčių plotį. Priklausomai nuo poreikių ir norų, pastarasis gali būti 1,5 arba 2,5 cm. Žaliuzės gali būti gaminamos įvairių formų ir pritaikomos nestandartiniams langams.

Tiek spalvų, tiek audinių galimybės yra labai plačios. Jas rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į patalpose vyraujančias spalvas, dizainą. Ieškantys natūralumo gali rinktis lino turinčius audinius. Norintiems prabangos tinkamas pasirinkimas gali būti elegantiškos matinės šilkinės išvaizdos žaliuzės. Sodrių ir žaismingų spalvų audiniai – drąsiems ir siekiantiems originalumo. Be to, galima įsigyti ir įvairiais raštais ar piešiniais dekoruotas žaliuzes.

Valdymo būdų – itin daug

Langų uždangos gali būti valdomos skirtingai, priklausomai nuo jų rūšies. Pavyzdžiui, horizontalių juostų padėtis dažniausiai reguliuojama lazdele, virvele ar elektrine pavara. Ši itin naudinga erdviose patalpose su dideliais langais. Vertikalios žaliuzės taip pat valdomos ir grandinėle.

Tam, kad saulės kontrolė būtų efektyvesnė, naudojami tokie priedai kaip temperatūros, šviesos, vėjo, kliūties jutikliai, laikmačiai, bendros meteostotelės. Įrengiamos ir laidinės valdymo sistemos, kurios užtikrina garantuotą signalo perdavimą, galimybę valdyti neribotą skaičių įrenginių ir jungti uždangą prie bendros pastato valdymo sistemos.

Radijo sistemos (valdymas žodžiu) pasižymi pigesniu įrengimu ir paprastu naudojimu. Jos pasižymi itin plačiu valdiklių pasirinkimu (skirtingi dizainai, dydžiai, kanalų skaičius, techninės savybės ir pan.). Įsirengus šią sistemą atsiranda galimybė vieną variklį kontroliuoti keletu siųstuvų. Veikiant tam tikriems aplinkos jutikliams, žaliuzės gali būti valdomos individualiai arba grupėje.

Ieškantys išmanių sprendimų savo namams ar biurui gali rinktis naujausią valdymą su atgaliniu ryšiu, naudojantis internetu. Įvairaus tipo namų įrenginius galima apjungti į vieną valdymo sistemą. Suprogramuojant langų uždengimų pozicijas galima ne tik palengvinti valdymą, bet ir sutaupyti energijos.

Kaip langų uždangos priemonę derinti interjere?

Priklausomai nuo to, kur planuojama įsirengti žaliuzes, galima rinktis atitinkamą jų juostų plotį. Jei patalpa nėra didelė, rekomenduojama rinktis siauresnes – tai padės išlaikyti proporcijas. Dideliuose kambariuose ar komercinėse patalpose labiau tinka plačios juostos.

Kitas kuriant išskirtinį, bet kartu ir subalansuotą interjerą labai svarbus kriterijus yra produkto spalva. Spalvų paletė ganėtinai plati: ją sudaro balta, pilka, ruda ir kitos. Siekiant sukurti vientisą aplinką, galima derinti šio produkto spalvą su vyraujančiomis erdvėje. Pavyzdžiui, jei kambarys yra šviesiai pilkas, žaliuzės gali būti tokios pat. Norint suteikti aplinkai šiek tiek kontrasto, galima rinktis daug tamsesnę arba šviesesnę spalvą.

Be to, galima kombinuoti aliuminio ir tekstilines juosteles. Audinių pasirinkimas stebina gausa: žakardiniai, su įspaustu piešiniu, tiuliniai ir dekoruoti kitaip. Toks sprendimas – būdas suteikti aplinkai daugiau originalumo, elegancijos. Ypač tai tinka tokiuose kambariuose kaip virtuvė ar svetainė. Audinį taip pat galima derinti su tame kambaryje vyraujančiais interjero elementais (lovų užtiesalais, kilimais, pagalvėlėmis ir panašiai).

Renkantis žaliuzes esama daugybės dalykų, į kuriuos tikrai verta atsižvelgti. Ši informacija – tarsi gairės, leidžiančios geriau pažinti visas tokios priemonės galimybes ir suteikiantis galimybę priimti optimalų sprendimą. Įvairių rūšių žaliuzės pasižymi dizaino universalumu ir moderniomis valdymo funkcijomis, dėl kurių jos išties gali būti pritaikomos įvairiose aplinkose – tereikia pasirinkti tai, kas tinka geriausiai.

Nauji straipsniai

 • Teisinga rankinių ir aksesuarų priežiūra

  Kiekvienas turime bent vieną savo mėgstamą drabužį ar aksesuarą, kurį norime išsaugoti kuo ilgiau. MyChoice pasidalins patarimais kaip elgtis, norint, kad rankinė ilgai atrodytų kaip visai nauja ! Svarbiausia juk tinkamai ją prižiūrėti. Žemiau pateikiame pagrindinius patarimus įvairių medžiagų rankinėms. Priežiūros patarimai: VERSTOS ODOS (ZOMŠINIŲ) RANKINIŲ PRIEŽIŪRA: Tokios rankinės...
 • Patogus poilsis gamtoje – misija įmanoma!

  Vasara – atostogų, poilsio ir pramogų metas. Daugumai, tai yra galimybė pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio ten, kur galima mėgautis šviežiu oru, paukščių čiulbėjimu ir gražia mūsų šalies gamta. Tokio poilsio mėgėjams yra iš ko rinktis: kaimo turizmas, poilsio namai ir kempingai prie jūros ar ežero. Priklausomai nuo to, kiek patogumų jums reikia tuo metu. Tiems, kam svarbiausia yra...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

  ,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur:...
 • Kai reikia originalių detalių: motorolerių dalys Vilniuje

  Ilgai planuota kelionė motoroleriu – kaip šuniui ant uodegos. Velenas nė iš vietos, kompresija nebe tokia gera? Jei planuojama motorolerį taisyti savarankiškai, prireiks tik reikiamų detalių. Jas užsisakius internetu bus sutaupyta ne tik laiko, bet ir pinigų. Tokiais atvejais geriausiu pasirinkimu bus motorolerių dalys. Motorolerių privalumai Šiltuoju metų sezonu kelionė...
 • Atrasta „nauja formulė“ spausdinti su maistu besiliečiančias pakuotes

  Prieš maždaug 10 metų investavome į plačiaruloninę 10 spalvų fleksografinės spaudos mašiną „Comexi“, kurioje įdiegta inovatyvi elektronų pluošto (angl. Electron beam) kietinimo sistema. Kad pasiektume maksimaliai geriausių spaudos rezultatų, šioje spaudos mašinoje ėmėme naudoti LED UV kietinimo technologiją. Prieš įdiegdami LED UV technologiją, negalėjome spausdinti matinės...
 • Patarimai, norintiems gaminti sveikiau

  Sveika mityba gali atrodyti kaip didelis įsipareigojimas, kuris reikalauja itin daug laiko, pastangų ar net finansinių kaštų, tad dažnai renkamės greitesnes, tačiau mažiau sveikas alternatyvas – valgome greitą maistą, perkame pusgaminius, kuriuos užtenka pašildyti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad namuose gaminamas maistas nekainuos tiek daug, kiek restoranuose. Be to, žinodami keletą...
 • Sveikam stuburui ir laikysenai - kuprinė vietoj rankinės

  Svarbiausias grožio pamatas yra sveikata, tačiau kaip suderinti tai, kas gražu ir tai, kas išties patogu ir sveika ? Nuolat didėjant gyvenimo tempui dažnam žmogui, o ypač moterims, tenka nešiotis vis didesnius krepšius ar rankines pilnas būtiniausių daiktų. Ne paslaptis, kad po ilgos dienos, tai turi įtakos nugaros skausmams, sprando patempimui, netaisyklingos laikysenos formavimuisi. Todėl...
 • Paslaptys, padėsiančios be didelių investicijų namuose sukurti prabangią aplinką

  Dažnai akcentuojama, kad interjeras yra tarsi mūsų gyvenimo būdo atspindys, todėl daugelis siekia namuose plėtoti elegantišką ir prabanga tviskančią aplinką. Įprasta manyti, kad tokios atmosferos sukūrimui reikia paskirti nemažai investicijų, tačiau iš tiesų užtenka žinoti kelias paslaptis, padedančias sukurti prabangų interjerą – jei pasitelksite šias gudrybes, Jums tikrai nereikės...
 • Ar mažiau yra daugiau? Kaip to pasiekti nieko neišmetant?

  Bene kiekvienas iš mūsų susiduriame su vietos stokos problema, kai tenka pasukti galvą kaip tinkamai susidėti nereikalingus daiktus ar sezoninius drabužius ir sutaupyti vietos. Ypač tai aktualu žmonėms, turintiems vaikų, nes tuomet labai svarbu turėti kuo daugiau laisvo ploto. Tai galima padaryti įvairiausiais būdais. Vienas iš jų – tinkamai pasirinkti baldai: spintos ar rūbinės...
 • 3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę

  3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę Pavėsinės jungia eleganciją ir funkcionalumą. Šis statinys Jūsų kieme ar terasoje – paprastas būdas sukurti gražią, nuošalią vietą, kurioje galėsite atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Ji taip pat gali tapti pagrindine Jūsų kiemo vieta arba suteikti prieglobstį lauko renginio metu. Vis tik, kokią pasirinkti? Klasikinio...
 • Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei

  Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei Tikriausiai sutiksite, jog lauko baldai ženkliai prisideda prie eksterjero plėtojimo ir užtikrina mūsų komfortą – būtent dėl to šiuos gaminius reikia rinktis labai atsakingai. Nesunkiai tai galime padaryti tuomet, kai turime didelį sodą ar terasą, tačiau kai lauko erdvė yra pakankamai maža, kyla kur kas daugiau nesklandumų. Norėdami...
 • Hamakas terasoje: ar verta jį įsigyti?

  Terasos apstatymas yra vienas maloniausių pavasario darbų, tačiau tam, kad įgyvendintos idėjos džiugintų visą šiltąjį sezoną, reikia kruopščiai apgalvoti kiekvieną detalę. Gana dažnai diskusijos kyla dėl hamako pasirinkimo – šį kartą pakalbėsime apie tai, ar verta jį kabinti savo terasoje ir kaip išsirinkti tinkamiausią variantą. Pagrindiniai hamakų privalumai Geresnė miego kokybė....
 • Virtuvės remontas – kokią plautuvę rinktis nedidelei virtuvei?

  Virtuvė yra patalpa, kurioje kiekvienas praleidžiame labai nemažą dalį savo dienos. Deja, ne viskas, kas vyksta virtuvėje, yra malonumas – joje tenka ir tvarkytis bei, žinoma, plautis indus. O tam yra būtina indaplovė arba plautuvė (dar vadinama – kriaukle). Tiesa, jeigu jūsų virtuvė yra ganėtinai nedidelė, jūs negalite sau leisti naudoti indaplovės, juk jums netiks net ir...
 • Kaip mažą balkoną paversti puikia vieta pusryčiams

  Dažnai gyvenamosios vietos rinkimasis tampa tikrų tikriausiu galvos skausmu ir beveik visad tenka padaryti bent keletą kompromisų bei paaukoti kurias nors erdves dėl kitų būsto privalumų. Tai neišvengiamas procesas gyvenime, nes visi turi ribotus išteklius ir neribotus poreikius bei norus. Jei visgi jums teko padaryti kompromisą ir dėl kokių nors priežasčių atsisakyti didesnio balkono, tačiau...
 • Angarai – išeitis, nenorintiems plušėti prie sandėlio statybos

  Angarai tai puiki alternatyva pastatų ar sandėlių statybai. Ne paslaptis, kad pastarųjų įrengimas yra daug laiko ir resursų reikalaujantis darbas. Tad siekiant išvengti šio sudėtingo proceso, vis labiau populiarėja įvairių angarų nuoma ar įsigijimas. Šiame straipsnyje aptarsime dviejų populiariausių – tentinių ir šiltintų – angarų savybes. Angarai – gera alternatyva...