Pagal temą

Aplinkotvarka, apželdinimasGėlėsAplinkotvarka, apželdinimasSodo, miško, parko priežiūros technikaApsipirkimasGėlėsDrabužiaiIndai, stalo reikmenysInterjeras, interjero elementaiInternetinės parduotuvėsKosmetika, kvepalaiSporto ir turizmo reikmenysAutomobiliai ir transportasAutomobilių remontas (lengvieji)Automobilių nuomaAutomobilių eksploatacinės medžiagos, autokosmetikaAutomobilių dalys (lengvieji)Kemperiai, nameliai ant ratų, priekabosMotociklai, dviračiaiBaldai, interjerasApšvietimas, šviestuvaiBaldų gamybaBaldai, prekybaČiužiniaiInterjeras, interjero elementaiUžuolaidos, žaliuzėsInternetinės parduotuvėsInternetinės parduotuvėsKelionės, viešbučiai, pramogosKemperiai, nameliai ant ratų, priekabosPramogų ir poilsio paslaugosRenginių, švenčių techninis aptarnavimasSporto ir turizmo reikmenysTurizmo paslaugosViešbučiai, apgyvendinimasKompiuteriai, ryšiai, ITIT paslaugosBiuro ir konferencijų įrangaInterneto paslaugosKanceliarinės prekėsKompiuteriai, prekybaKompiuteriai, jų aptarnavimasMaitinimo įstaigos, maistasVanduo (geriamasis, mineralinis)Medicina, grožisKosmetika, kvepalaiMedicinos įstaigos (privačios)Medicinos technika, įrangaMedicininės medžiagos, medikamentaiOdontologaiPaslaugosAutomobilių nuomaFinansinės paslaugosFotografijaInterneto paslaugosPramogų ir poilsio paslaugosTurizmo paslaugosVertimo biuraiViešbučiai, apgyvendinimasPramonė, energetikaAlternatyvi energijaMediena, medienos gaminiaiPakuotė ir taraPlastmasė ir jos gaminiaiPramoniniai įrengimai, jų automatizavimasSandėliavimas, įrangaSpaustuvės, įranga, medžiagosVandens filtraiReklama, leidybaKanceliarinės prekėsReklama, dizainasRinkodara, viešieji ryšiaiVerslo dovanosStatyba, medžiagosMediena, medienos gaminiaiSantechnika, vonios kambario įrangaStatybos techninė priežiūraStatybos darbaiStatybinės medžiagosVandens filtraiTeisė, draudimas, finansaiAdvokataiAuditas, apskaitaFinansinės paslaugosŠvietimas, kultūra, mokslasKalbų kursaiMokymo centrai, kursaiSporto mokyklos, klubai ir organizacijosŽemės ūkis, miškininkystėMiškininkystėSodo, miško, parko priežiūros technika

Patarimai norintiems pirkti klausos aparatą

2020 m. rugsėjo 29 d.
Patarimai norintiems pirkti klausos aparatą

Klausos aparatas yra ženkliai gyvenimo komfortą padidinantis pirkinys. Jeigu jo reikia, tada tikrai reikia. Nėra jokių efektyvesnių alternatyvų sprendžiant susilpnėjusios klausos ar klausos negalios problemas. Pažangūs klausos aparatai daro kone stebuklus ir žmonėms suteikia galimybę vėl aiškiai ir raiškiai girdėti savo artimųjų balsus, muziką ir džiaugtis visaverte kasdienybe. Tačiau kaip žinoti, kuris aparatas bus geriausias jums? Kaip neprašauti perkant ir kodėl būtent gamintojo Signia klausos aparatai turėtų patraukti jūsų dėmesį? Apie viską iš eilės!

Pirmiausia – gydytojo arba specialisto nuomonė

Nereikėtų klausos aparato pirkti negavus medicinos ar klausos protezavimo specialisto nuomonės. Jums turėtų būti ištirta klausa ir tada, pagal šių ir kitų tyrimų rezultatus, būtų nustatyta ar jums iš tiesų reikia klausos aparato.

Klausos aparatas dažniausiai yra perkamas ilgalaikiam naudojimui, todėl turite būti užtikrinti jo nauda ir tiksliai žinoti savo klausos sutrikimo rimtumą arba tipą. Tik tokiu atveju galėsite tinkamai pasirinkti. Tai svarbu, nes pvz., CIC tipo (ausies kanale montuojami arba pilnai kanaliniai) aparatai sumažina lengvo arba vidutinio klausos praradimo, padarinius, o BTE (užausiniai) tipo aparatai tinka vidutinę arba stiprią klausos negalią turintiems vartotojams.

Taigi, pasirūpinkite savimi ir užsirašykite vizitui pas medicinos specialistus.

Taip pat turite žinoti klausos aparatų veikimo principus ir tipus

Pirkti tokį svarbų įrenginį ir nežinoti, kaip jis veikia bei kokie jo ypatumai – neatsakinga. Nors visos instrukcijos mintinai išmokti nebūtina, bet bent jau minimaliai susipažinti – patartina.

Veikimo principas

Pakanka suvokti klausos aparatą kaip garso bangų stiprintuvą. Jame esantis kompiuterinis procesorius priima garso bangas, konvertuoja jas į skaitmeninį signalą. Sustiprintas signalas išgryninamas ir vėl verčiamas garso bangomis ir skleidžiamas per aparate esantį garsiakalbį.

Dar vienas svarbus dalykas – klausos aparatas negydo ir nepašalina klausos sutrikimo. Jis tik dirbtiniu būdu pagerina klausą.

Klausos aparatų tipai

Kiekviena klausos negalia – skirtinga, todėl yra ir daugybė skirtingų klausos aparatų tipų:

CIC (pilnai kanaliniai)

 • maži ir labai diskretiški aparatai;

 • turi kiek mažesnes baterijas, tačiau dėl savo ergonomiško dizaino – labai populiarūs;

 • mažiau funkcijų nei kituose;

 • gali būti individualiai gaminami; arba momentinio pritaikymo (pvz.: Signia Silk);

 • tinka turint lengvą arba vidutinę klausos negalią.

IIC (nematomi)

 • patys smulkiausi;

 • itin diskretiški;

 • tinka tiems, kurie turi nedidelį klausos netekimo laipsnį.

ITC (įkanaliniai)

 • ganėtinai populiarūs;

 • dažniausiai turi nemažai papildomų funkcijų, pavyzdžiui galimybę prisijungti Bluetooth ryšiu;

 • tinka turint lengvą arba vidutinę klausos negalią.

BTE(užausiniai)

 • mažiau diskretiški ir pastebimi;

 • galingi – tinka net turintiems didelį klausos netekimo laipsnį;

 • yra patys funkcionaliausi;

 • gali būti įvairių spalvų, formų ir dydžių;

 • gali būti įkraunami;

 • dauguma veikia kaip sinchronizuota dviejų klausos aparatų sistema;

 • dauguma turi Bluetooth ryšį su jūsų įrenginiais;

 • tinka įvairiausius klausos sutrikimus turintiems žmonėms.

RIC (užausiniai, garsiakalbio ausies kanale)

 • turi visus tradicinių BTE privalumus, tačiau yra žymiai mažesni;

 • natūraliausias iš visų BTE klausos aparatų garsas, nes garsiakalbis yra šalia ausies būgnelio;

 • gali būti įkraunami;

 • didžiausia formų įvairovė.

Kiek svarbios papildomos funkcijos?

Tada, kai su klausos specialisto pagalba pasirinksite sau labiausiai patinkančio klausos aparato tipą, reikėtų pradėti žiūrėti į konkrečius modelius toje kategorijoje ir jų privalumus.

Dažniausiai akys pirmiausiai kliūva už dizaino, tačiau techninė dalis, o ypač – papildomos funkcijos taip pat turėtų sulaukti dėmesio. Tarp populiariausių ir naudingiausių papildomų funkcijų galima rasti:

 • Triukšmo ir/ar pašalinių garsų kontrolė – triukšmas, pavyzdžiui kitų žmonių balsai minioje, gatvės triukšmas, vėjas, indų tarškėjimas, grindų girgždėjimas, etc., neturėtų trukdyti. Tam tikri aparatai šį triukšmą blokuoja ir jis susilpninamas arba visai pašalinimas;

 • Nuotolinis valdymas ir Bluetooth ryšys – kad būtų galima neliečiant pačio prietaiso keisti nustatymus arba bendrauti telefonu, kaip su bevielėmis ausinėmis, girdėti tai, ką klausotės ar žiūrite per telefoną, televizorių ar panašiai;

 • Sinchronizacija – turintiems du klausos aparatus, kai jie veikia kaip viena sistema. Sinchronizuojami klausos aparatai gali būti priderinti veikti kartu taip, kad naudotojas geriau ir natūraliau girdėtų. Įrenginiai su sinchronizacija, imituodami natūralią klausą, kompensuoja prarastą smegenų klausos centro gebą suvokti kalbą ir aplinkos garsus;

 • Savo paties balso slopinimas – klausos aparatai atpažįsta pačio žmogaus balsą ir jis išskiriamas iš aplinkos garsų bei nesustiprinamas. Taip išgaunamas daug natūralesnis savo paties balso skambesys, lengviau įprantama prie klausos aparatų, jaučiamas didesnis komfortas bendraujant.

 • Programinių nustatymų atmintis – kai kurie aparatai turi galimybę išsaugoti jūsų pamėgtus arba pageidaujamus nustatymus ir pagal situaciją ar poreikį galima lengvai keisti rėžimus.

Kuo ypatingi Signia klausos aparatai?

Na, o dabar kyla klausimas – kuo gi išskirtiniai mūsų jau minėti Signia klausos aparatai? Visų pirma, tai savo požiūriu. Šis Vokietijos gamintojas (buvęs Siemens Audiologische Technik) kuria modernius, pažangius ir gyvenimo kokybę gerinančius klausos aparatus.

Jeigu pasižiūrėsime į Signia modelį Styletto X – savo segmente šis įtaisas yra revoliucingas. Net ir turintiems klausos negalią Styletto X gali gražinti natūralios klausos pojūčius. Skirtumas jausis iš karto, vos užsidėjus. Prietaisas yra nedidelis, diskretiškas, pakankamai stilingas, patogus ir visai nepanašus į klausos aparatą. Šį klausos aparatą galima susieti su mobilia programėle, krauti belaidžiu nešiojamu įkrovikliu. Tačiau bene patogiausia yra tai, kad Signia Styletto X prisitaiko prie jūsų gyvenimo tempo, o ne atvirkščiai. Tokį teiginį pagrindžia ne tik patogus krovimas, tačiau ir judesio daviklis. Su jų pagalba net ir vaikščiojantis, bėgantis ar kitaip judantis žmogus girdi ne tik taip pat, bet gal net ir geriau už vidutinę klausą turintį žmogų.

Kiti Signia gamintojo išskirtinumai kartojasi visoje modelių gamoje. Šis prekės ženklas akcentuoja patogumą ir mobilumą naudotojams. „Gyvenimas skamba nuostabiai“ – toks Signia šūkis.

Dar keli profesionalų patarimai

Norėtume dar pasidalinti keliais bendriniais patarimais visiems, kurie mato poreikį įsigyti klausos aparatą.

Pasinaudokite kompensacijomis. Ar žinote, kad klausos aparatą galite įsigyti su Valstybinės ligonių kasos kompensacijomis, siekiančiomis iki 100%? Dėl to pirkti verta iš sutartį su ligonių kasa sudariusio pardavėjų, prekiaujančių tik sertifikuota ir patikimų gamintojų sukurta įranga.

Venkite keičiamų baterijų. Įkraunamus aparatus dabar renkasi kone visi. Prietaisai su baterijomis tampa šiokia tokia atgyvena. Padarę taip pat - tikrai daug sutaupysite, nes klausos aparatai itin greitai eikvoja baterijas.

Pažanga > keli sutaupyti eurai. Reikėtų į pirkinį žiūrėti atsakingai ir objektyviai vertinti privalumus. Tokio aparato eksploatavimo laikotarpis – daugybė metų, o nauda juntama kiekvieną dieną. Dėl to tikrai verta rinktis pažangų, patogų, išmanų ir papildomomis funkcijomis apginkluotą įtaisą net jeigu jis kainuoja kiek daugiau. Modernūs Signia klausos aparatai gali visiškai automatiškai ir autonomiškai reguliuoti garsus. Jūs naudojate ir jaučiate komfortą – nereikia nieko spausti, maigyti ar kitaip vargti su nustatymais.

UAB „Klausos technika“ – patikimas partneris sprendžiant klausos sutrikimus, kuris padės vėl džiaugtis pilnaverte kasdienybe. Mūsų asortimente yra gausybė Signia ir kitų gamintojų klausos aparatų, pritaikytų įvairius girdėjimo sutrikimus turintiems žmonėms. Esame sudarę sutartį su Valstybine ligonių kasa, todėl galime aprūpinti klausos aparatais su 100% kompensacija arba su priemoka. „Klausos technika“ parduotuves rasite didžiausiuose šalies miestuose - Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje.

Nauji straipsniai

 • Ko tikriausiai nežinote apie statybos techninę priežiūrą?

  Saugumas, ilgaamžiškumas, tvirtumas. Turbūt būtent šios statinio savybės yra kertinės tuomet, kada norima pasistatyti namą, prieš perkant būstą ar renkantis patalpas verslui. Kad ir kokios paskirties pastatas bebūtų, visada norisi, kad jis maksimaliai atitiktų aukščiausius architektūrinius ir inžinerinius, o taip pat ir paveldosaugos bei aplinkosaugos reikalavimus. Visam tam užtikrinti yra...
 • Namų biuras - reikalingų daiktų sąrašas, patogiam ir produktyviam darbui

  Jei esate laisvai samdomas ar įmonės darbuotojas,dirbantis iš namų, jūsų tikrai gali pavydėti! Visų pirma, tai yra pelninga - jokių išlaidų už transportą ir maitinimą kavinėje, ir patogu - kaip sakoma, „niekas nėra virš jūsų širdies“. Tačiau yra keletas sunkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Pavyzdžiui, turėsite savarankiškai įsirengti savo darbo vietą, pradedant reikiamos įrangos...
 • Metalinės spintos – šiuolaikiškas ir nepakeičiamas baldas

  Baldai – tai interjero dalis, be kurios neįmanomas patogus gyvenimas namuose ar darbas biure. Tad įrengiant ar atnaujinant gyvenamąsias ar darbo patalpas skubame dairytis tinkamiausių baldų. Daugumai svarbu ne tik išvaizda, baldo derėjimas prie bendro interjero, bet ir funkcionalumas ir patvarumas. Kokybiški baldai visuomet atlieka savo funkcijas, jais naudotis būna patogu ir tarnauja...
 • Svetingai jus pasitinkantys namai

  Prieškambario priežiūra, įrengimas itin svarbūs norint tiek palikti gerą įspūdį svečiams, tiek džiaugtis gražiu namų interjeru kasdien patiems. Todėl įrengiant šią namų erdvę nereikėtų skubėti. Straipsnyje ras naudingų patarimų visi, kuriuos domina prieškambario baldai ir šios erdvės įrengimas. Kas sudaro prieškambario baldų visumą? Kartais manoma, kad šioje patalpoje vietos...
 • Kodėl reikia tirti vandenį?

  Žmonijos civilizacija yra tiesiogiai susijusi su vandeniu, tad neatsitiktinai nuo seniausių laikų žmonių gyvenvietės stengėsi kurtis kuo arčiau šaltinių, upių ar ežerų. Vanduo buvo reikalingas gyvybei palaikyti. Ir jau anuomet buvo aišku, kad žmogui tinkamas ne bet koks vanduo, o švarus ir tyras. O koks vanduo iš čiaupo bėga Jūsų namuose? Nors Lietuva viena iš nedaugelio pasaulio šalių,...
 • “NISSEI” kraujospūdžio matuokliai jau Lietuvoje

  www.aceso.lt internetinė parduotuvė jau prekiauja japoniškais "NISSEI" kraujospūdžio matuokliais. Bene svarbiausią vaidmenį širdies ir kraujagyslių ligų diagnozavime bei eigos stebėjime atlieka kraujospūdžio matuoklis. Svarbu, kad šis prietaisas būtų patikimas, lengvai naudojamas bei kokybiškas, nes nuo matavimo rezultatų priklauso gydymas bei ligos eiga (skiriamų vaistų...
 • Efektyvus verslo ginčų sprendimo būdas: komercinis arbitražas

  Verslas šiuolaikiniame globaliame pasaulyje atveria vis daugiau galimybių plėstis, taigi daugiau pasiekti ir uždirbti. Kita vertus, su didesniais pinigais atsiranda ir didesnė verslo ginčų rizika. Ne visos verslo šalys šiuos ginčus nori spręsti teismuose, ypač tokių valstybių, kurių teisinės sistemos neatitinka šiuolaikinio verslo poreikių, o bylinėjimasis užtrunka gana ilgai. Tiek...
 • Fasado elementai: kodėl svarbu juos rinktis iš kokybiškų medžiagų?

  Išorinės pastato dalys – fasado elementai – vienos svarbiausių visame pastate. Fasado elementai montuojami dėl kelių pagrindinių priežasčių: siekiant sumažinti šiluminės energijos pralaidumą iš pastato vidaus į išorę ir stabdyti sienų eroziją. Fasadas įrengiamas siekiant ne tik apsaugoti pastatą, tačiau taip pat yra dekoruojamas. Ir tai nestebina: juk namų eksterjeras –...
 • 10 dažniausiai užduodamų klausimų apie menstruacines taureles

  Vis dažniau girdime apie menstruacines taureles – moterys dalijasi savo įžvalgomis, džiaugiasi atradusios šią priemonę, taureles liaupsina ir specialistai. Tačiau dar yra nemažai moterų, kurios norėtų palengvinti gyvenimą menstruacijų metu, trokšta išbandyti šią išskirtinę priemonę, tačiau dvejoja ir vis nedrįsta. Pateikiame dešimt dažniausių klausimų apie menstruacines taureles. Galbūt...
 • Mažiau raukšlių – daugiau motyvacijos

  Kiekvienas brandus žmogus suvokia, jog pirmuosius senėjimo požymius išduoda... raukšlės. Aišku, kiekviena veide atsirandanti raukšlelė pasakoja savo istoriją, atspindi išgyventus nerimus ar džiaugsmus. Tačiau ar visada norime savo gyvenimo emocijas, įprasmintas raukšlėse, atskleisti viešai? Išmėginkite nechirurginę mimikos raukšlių korekciją injekcijomis. Klinikos „Sveikatos...
 • Veido odos senėjimo priežastys ir kaip jį sulėtinti

  Odos senėjimas – natūralus procesas. Dažniausiai jis prasideda sulaukus 20-ies, o pirmieji ryškesni požymiai pastebimi po 30-ies metų. Dėl organizme vykstančių pokyčių oda ima dehidratuoti, lėtėja jos ląstelių atsinaujinimas, mažėja kolageno ir elastino gamyba. Ką verta žinoti apie pagrindines veido odos senėjimo priežastis ir kaip laikantis tam tikrų principų bent minimaliai sulėtinti...
 • Geležingas vanduo – ką apie tokį žinome?

  Nors vanduo dengia maždaug 70 procentų mūsų planetos paviršiaus, gėlas vanduo tesudaro tik 3 procentus viso šio kiekio. Tuo tarpu gerti tinkamo vandens Žemėje yra dar mažiau – vos trečdalis procento. Lietuva gali džiaugtis turėdama gausius požeminio vandens išteklius, juolab kad šio vandens kokybė yra palyginti gera. Tačiau teiginys, kad Lietuvoje visas vanduo – geras, yra kiek...
 • Verslo dovanos – kokias, kada ir kodėl reikia dovanoti?

  Kalbant apie verslo dovanas ir jų dovanojimo etiketą svarbiausi dalykai į ką reikėtų atkreipti dėmesį yra dovanos idėja ir pateikimas, dovanojimo proga bei dovanos gavėjas. Žinoma, labai svarbi ir kaina - dovana neturėtų būti nei per brangi, nei per pigi, kad asmuo, kuriam dovaną įteikiate nepasijaustų įsipareigojęs ar dar blogiau – įžeistas. Versle dovanojamos dovanos yra skirstomos...
 • Asmeniniai savitarnos pirkinių krepšeliai – nauja apsauga nuo COVID-19 prekybvietėse?

  COVID-19 bangai pasaulyje ir toliau neslūgstant, prekybininkai kartu su vartotojais ir toliau ieško būdų, kaip pažaboti šio viruso plitimą, kol vakcina bus prieinama kiekvienam. Vienas iš sugalvotų būdų – asmeniniai savitarnos pirkinių krepšeliai. Yra žinoma, jog žmoniją sukaustęs virusas plinta ne tik oru, bet ir paviršiais, o tai sukelia papildomų rizikų bei savisaugos priemonių...
 • Laikas atstatyti „išderintą“ organizmą

  Banalus, bet taiklus posakis, jog žmogaus organizmas – lyg laikrodukas, yra išties teisingas. Labai svarbu, kaip funkcionaliai veikia visos organų sistemos. Juk net ir šveicariškame mechaniniame prietaise sugedęs mechanizmas „išderina“ visą laikrodį. Menkutis žmogaus negalavimas gali tapti sunkios ligos užuomazga. Todėl gydytojai vieningai rekomenduoja rūpintis savo sveikata,...