Ar mažiau yra daugiau? Kaip to pasiekti nieko neišmetant?

2019 m. birželio 19 d.

Bene kiekvienas iš mūsų susiduriame su vietos stokos problema, kai tenka pasukti galvą kaip tinkamai susidėti nereikalingus daiktus ar sezoninius drabužius ir sutaupyti vietos.

Ypač tai aktualu žmonėms, turintiems vaikų, nes tuomet labai svarbu turėti kuo daugiau laisvo ploto. Tai galima padaryti įvairiausiais būdais. Vienas iš jų – tinkamai pasirinkti baldai: spintos ar rūbinės sistemos; lovos ar sofos su patalynės dėžėmis; įvairios komodos ar spintelės.

Gyvenant nedidelio ploto bute, lengviausia daiktų laikymo problemą gali išspręsti spintos. Tačiau, prieš renkantis jas, reikėtų peržiūrėti savo garderobą ir daiktus bei atrinkti kas nenešiojama ar nereikalinga. Tuomet matysite kokio tipo ar dydžio spintos jums reikės, kuri labiausiai atitiktų jūsų poreikius.

Jei norite, kad jūsų namai atrodytų tvarkingai, tuomet rekomenduotina rinktis uždaras spintas. O jei jūsų interjero sprendime yra numatyta atvira spinta, tuomet įvairius smulkius daiktus galite laikyti stilingose daiktadėžėse ar krepšiuose. Tačiau reiktų nepamiršti, kad atvirose lentynose, rūbai nebus apsaugoti nuo dulkių, tiesioginių saulės spindulių ar išorės poveikio. Prieškambario spintos taip pat gali puikiai sutaupyti vietos ir pasitarnauti kaip daiktų laikymo vieta.

Puikiai sutaupyti vietos ir susidėti sezoninius drabužius, kurie šiuo metu yra jums nereikalingi, padės ir lovos su patalynės dėže. Toks pasirinkimas yra labai praktiškai, nes miegamajame lova užima gana daug vietos, todėl svarbu, kad ji būtų funkcionali. Įmontuota patalynės dėžė gali pasitarnauti ne tik patalynės laikymui, bet ir daiktų saugojimui, pavyzdžiui, sezoniniams drabužiams, perskaitytoms knygoms ar vaikų žaislams. Yra įvairių papildomų priemonių, padedančių kompaktiškai supakuoti daiktus, tai – įvairūs vakuuminiai maišai, leidžiantys perpus sumažinti apimtį, skaidraus plastiko daiktadėžės, kur galima greitai pamatyti ir surasti norimą daiktą; krepšiai, labai universaliai pritaikomi ir panaudojami įvairių daiktų laikymui. Taip sumaniai išnaudojant lovą su patalynės dėže, žymiai sutaupysite vietos ir liks daugiau erdvės judėjimui. Tokia daiktų laikymo vieta nesugadins jūsų interjero, nes bus gerai paslėpta.

Lovos su patalynės dėže gali būti dviejų tipų: pakeliama arba su specialiais stalčiais ant ratukų ar bėgelių. Dažnai tokio tipo lovoje būna vienas arba du talpūs stalčiai. Jei renkatės pakeliamo mechanizmo lovą, tuomet reiktų numatyti, kad jos pakėlimui bus reikalingas tam tikras aukštis, todėl ji netiks jei jūsų miegamasis yra įrengtas palėpėje ar kambaryje kur žemai kabo šviestuvai. Tačiau, jei jūsų miegamasis turi standartinio aukščio lubas, tuomet galite nesijaudinti ir drąsiai rinktis lovą su pakeliamu mechanizmu.

Lova su patalynės stalčiais labiau tiks erdvesnima miegamajam, nes reikia numatyti pakankamai vietos jų išvažiavimui. Be to, tai puiki alternatyva spintai ar komodai, jei nenorite apsunkinti ir apkrauti savo miego zonos papildomais baldais.

Taip pat išmaniai taupyti erdvę padės ir sofos su daiktų laikymo dėžėmis. Įvairūs baldų gamintojai siūlo pačius įvairiausius sprendimus, padedančius funkcionaliai planuoti poilsio erdvę, svečiams skirtą vietą ar jaunuolio kambarį.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra sofa-lova su patalynės dėže. Toks baldas atlieka iškart kelias funkcijas: poilsiui, miegui ir daiktų laikymui. Sofos yra lengvai pritaikomos įvairaus dydžio erdvėms ir interjerui, dėl to, jos yra itin paklausios. Spalvų, formų ir funkcijų įvairovė padės lengviau priderinti prie jau esamų baldų, sienų spalvos ar kambario išplanavimo.

Rinkitės jums labiausiai tinkamą variantą iš pigu.lt asortimento, kur rasite geriausius baldų pasiūlymus itin patraukliomis kainomis.

Как хранить много вещей, не захламляя при этом квартиру?

Наверное, каждый из нас сталкиваемся с проблемой нехватки места, когда приходится поразмыслить о том, как сложить ненужные вещи или сезонную одежду и сэкономить место.

Это особенно актуально родителям с детьми, так как тогда очень важно иметь как можно больше места. Этого можно добиться разными способами. Один из них – правильно выбранная мебель: шкафы или гардеробные системы; кровать или диваны с ящиками для постели; различные комоды или шкафчики.

Живя в небольших квартирах, легчайшим способом решения проблемы хранения вещей являются шкафы. Однако, перед тем как их выбрать, надо пересмотреть свой гардероб и имеющиеся вещи и отобрать то что не носится или не нужно. Тогда увидите какого типа и размера шкаф Вам нужен, чтобы он соответствовал вашим нуждам.

Если хотите, чтобы Ваш дом выглядел аккуратно, то Вам рекомендуется выбирать закрытые шкафы. А если в решениях Вашего интерьера предусмотрен открытый шкаф, то различные мелочи можете держать в стильных ящиках и корзинах. Однако нужно помнить, что на открытой полке одежда не будет защищена от пыли, солнечного света и других внешних факторов. Шкафы в прихожих также могут сэкономить место и послужить местом хранения вещей.

Чтобы сложить сезонную одежду, которая на данный момент Вам не нужна и отлично сэкономить место, можно купить кровать с ящиками для постели. Такой выбор является очень практичным, так как кровать в спальне занимает довольно много места и очень важно, чтобы она была функциональной. Вмонтированный ящик для постели может послужить местом хранения не только постельных принадлежностей, но и других вещей, например, сезонной одежды, прочитанных книг или детских игрушек. Есть различные дополнительные решения, помогающие компактно упаковать вещи – это всевозможные вакуумные мешки, позволяющие вдвое уменьшить объем; прозрачные пластиковые ящики, в которых можно быстро и легко найти нужную вещь; корзины, которые можно использовать довольно универсально для хранения вещей. Так, умело используя кровать с ящиком для постели, значительно сэкономите место и для передвижения будет больше простора. Такое место хранения вещей не испортит Вашего интерьера, так как будет быстро спрятана.

Кровать с ящиками для постели больше подойдет для просторной спальни, так как для их выдвижения нужно место. Это так же и отличная альтернатива шкафу или комоду, если не хотите загромождать комнату дополнительной мебелью.

Также разумно экономить место помогут и диваны с ящиками для постели. Такая мебель выполняет сразу несколько функций: отдыха, сна и хранения вещей. Диваны легко подбираются под пространства с различными размерами и интерьерами, что объясняет спрос на них. Разнообразие цветов, форм и функций помогут подобрать мебель к уже имеюшейся или к цвету стен, либо к планировке комнаты.

Выбирайте понравившийся Вам вариант из ассортимента интернет-магазина pigu.lt, где найдете лучшие предложения мебели по привлекательным ценам.

Nauji straipsniai

 • Teisinga rankinių ir aksesuarų priežiūra

  Kiekvienas turime bent vieną savo mėgstamą drabužį ar aksesuarą, kurį norime išsaugoti kuo ilgiau. MyChoice pasidalins patarimais kaip elgtis, norint, kad rankinė ilgai atrodytų kaip visai nauja ! Svarbiausia juk tinkamai ją prižiūrėti. Žemiau pateikiame pagrindinius patarimus įvairių medžiagų rankinėms. Priežiūros patarimai: VERSTOS ODOS (ZOMŠINIŲ) RANKINIŲ PRIEŽIŪRA: Tokios rankinės...
 • Patogus poilsis gamtoje – misija įmanoma!

  Vasara – atostogų, poilsio ir pramogų metas. Daugumai, tai yra galimybė pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio ten, kur galima mėgautis šviežiu oru, paukščių čiulbėjimu ir gražia mūsų šalies gamta. Tokio poilsio mėgėjams yra iš ko rinktis: kaimo turizmas, poilsio namai ir kempingai prie jūros ar ežero. Priklausomai nuo to, kiek patogumų jums reikia tuo metu. Tiems, kam svarbiausia yra...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

  ,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur:...
 • Kai reikia originalių detalių: motorolerių dalys Vilniuje

  Ilgai planuota kelionė motoroleriu – kaip šuniui ant uodegos. Velenas nė iš vietos, kompresija nebe tokia gera? Jei planuojama motorolerį taisyti savarankiškai, prireiks tik reikiamų detalių. Jas užsisakius internetu bus sutaupyta ne tik laiko, bet ir pinigų. Tokiais atvejais geriausiu pasirinkimu bus motorolerių dalys. Motorolerių privalumai Šiltuoju metų sezonu kelionė...
 • Atrasta „nauja formulė“ spausdinti su maistu besiliečiančias pakuotes

  Prieš maždaug 10 metų investavome į plačiaruloninę 10 spalvų fleksografinės spaudos mašiną „Comexi“, kurioje įdiegta inovatyvi elektronų pluošto (angl. Electron beam) kietinimo sistema. Kad pasiektume maksimaliai geriausių spaudos rezultatų, šioje spaudos mašinoje ėmėme naudoti LED UV kietinimo technologiją. Prieš įdiegdami LED UV technologiją, negalėjome spausdinti matinės...
 • Patarimai, norintiems gaminti sveikiau

  Sveika mityba gali atrodyti kaip didelis įsipareigojimas, kuris reikalauja itin daug laiko, pastangų ar net finansinių kaštų, tad dažnai renkamės greitesnes, tačiau mažiau sveikas alternatyvas – valgome greitą maistą, perkame pusgaminius, kuriuos užtenka pašildyti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad namuose gaminamas maistas nekainuos tiek daug, kiek restoranuose. Be to, žinodami keletą...
 • Sveikam stuburui ir laikysenai - kuprinė vietoj rankinės

  Svarbiausias grožio pamatas yra sveikata, tačiau kaip suderinti tai, kas gražu ir tai, kas išties patogu ir sveika ? Nuolat didėjant gyvenimo tempui dažnam žmogui, o ypač moterims, tenka nešiotis vis didesnius krepšius ar rankines pilnas būtiniausių daiktų. Ne paslaptis, kad po ilgos dienos, tai turi įtakos nugaros skausmams, sprando patempimui, netaisyklingos laikysenos formavimuisi. Todėl...
 • Paslaptys, padėsiančios be didelių investicijų namuose sukurti prabangią aplinką

  Dažnai akcentuojama, kad interjeras yra tarsi mūsų gyvenimo būdo atspindys, todėl daugelis siekia namuose plėtoti elegantišką ir prabanga tviskančią aplinką. Įprasta manyti, kad tokios atmosferos sukūrimui reikia paskirti nemažai investicijų, tačiau iš tiesų užtenka žinoti kelias paslaptis, padedančias sukurti prabangų interjerą – jei pasitelksite šias gudrybes, Jums tikrai nereikės...
 • Universaliosios žaliuzės: ką rinktis savo patalpoms?

  Žaliuzės – itin praktiškas, naudingas pasirinkimas tiek namams, tiek komercinėms, darbo patalpoms. Ypač tokia langų uždanga praverčia vasaros metu. Ji patikimai blokuoja iš lauko sklindančią šviesą ir net dienos metu gali visiškai užtemdyti kambarį. Tinkamai parinktos ir priderintos žaliuzės gali tapti išskirtinio interjero dalimi. Ši langų uždanga yra labai universali dėl gausaus rūšių...
 • 3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę

  3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę Pavėsinės jungia eleganciją ir funkcionalumą. Šis statinys Jūsų kieme ar terasoje – paprastas būdas sukurti gražią, nuošalią vietą, kurioje galėsite atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Ji taip pat gali tapti pagrindine Jūsų kiemo vieta arba suteikti prieglobstį lauko renginio metu. Vis tik, kokią pasirinkti? Klasikinio...
 • Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei

  Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei Tikriausiai sutiksite, jog lauko baldai ženkliai prisideda prie eksterjero plėtojimo ir užtikrina mūsų komfortą – būtent dėl to šiuos gaminius reikia rinktis labai atsakingai. Nesunkiai tai galime padaryti tuomet, kai turime didelį sodą ar terasą, tačiau kai lauko erdvė yra pakankamai maža, kyla kur kas daugiau nesklandumų. Norėdami...
 • Hamakas terasoje: ar verta jį įsigyti?

  Terasos apstatymas yra vienas maloniausių pavasario darbų, tačiau tam, kad įgyvendintos idėjos džiugintų visą šiltąjį sezoną, reikia kruopščiai apgalvoti kiekvieną detalę. Gana dažnai diskusijos kyla dėl hamako pasirinkimo – šį kartą pakalbėsime apie tai, ar verta jį kabinti savo terasoje ir kaip išsirinkti tinkamiausią variantą. Pagrindiniai hamakų privalumai Geresnė miego kokybė....
 • Virtuvės remontas – kokią plautuvę rinktis nedidelei virtuvei?

  Virtuvė yra patalpa, kurioje kiekvienas praleidžiame labai nemažą dalį savo dienos. Deja, ne viskas, kas vyksta virtuvėje, yra malonumas – joje tenka ir tvarkytis bei, žinoma, plautis indus. O tam yra būtina indaplovė arba plautuvė (dar vadinama – kriaukle). Tiesa, jeigu jūsų virtuvė yra ganėtinai nedidelė, jūs negalite sau leisti naudoti indaplovės, juk jums netiks net ir...
 • Kaip mažą balkoną paversti puikia vieta pusryčiams

  Dažnai gyvenamosios vietos rinkimasis tampa tikrų tikriausiu galvos skausmu ir beveik visad tenka padaryti bent keletą kompromisų bei paaukoti kurias nors erdves dėl kitų būsto privalumų. Tai neišvengiamas procesas gyvenime, nes visi turi ribotus išteklius ir neribotus poreikius bei norus. Jei visgi jums teko padaryti kompromisą ir dėl kokių nors priežasčių atsisakyti didesnio balkono, tačiau...
 • Angarai – išeitis, nenorintiems plušėti prie sandėlio statybos

  Angarai tai puiki alternatyva pastatų ar sandėlių statybai. Ne paslaptis, kad pastarųjų įrengimas yra daug laiko ir resursų reikalaujantis darbas. Tad siekiant išvengti šio sudėtingo proceso, vis labiau populiarėja įvairių angarų nuoma ar įsigijimas. Šiame straipsnyje aptarsime dviejų populiariausių – tentinių ir šiltintų – angarų savybes. Angarai – gera alternatyva...