Agile projektų valdymo metodika – lyderiaujančių įmonių pasirinkimas

2021 m. spalio 19 d.
Agile projektų valdymo metodika – lyderiaujančių įmonių pasirinkimas

Daugybė verslų per savo praktiką susiduria su įvairiais netikėtumais, sunkiai įveikiamas iššūkiais ir problemomis. Juos sėkmingai įveikti pavyksta tikrai ne visiems. Būtent todėl lankstumas ir mokėjimas prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios rinkos, dabar yra pagrindiniai sėkmingo verslo principai. Sėkmingai įgyvendinti greitų sprendimų ir pokyčių reikalaujančius projektus daugumai įmonių padeda Agile projektų valdymo metodika. Nuoseklus komandinis darbas, aiškūs tikslai ir užduotys, nuolatinis produkto testavimas – tai tik dalis procesų, kurie padeda pelnyti sėkmę.

Kas yra Agile projektų valdymas?

Agile metodika – tai projektų valdymo būdas, kuris leidžia projektą suskirstyti į mažesnius etapus, dar vadinamais iteracijomis arba sprintais. Šis, užduočių suskaidymas padeda užtikrinti, kad komandos nariai greičiau atliks darbus, lengviau prisitaikys prie kintančių projekto reikalavimų ir optimizuos darbo eigą. Kiekvieno etapo metu atliekami planavimo, vykdymo ir vertinimo darbai, o įgytos pamokos fiksuojamos ir naudojamos tolesniame projekto vystyme.

Svarbu paminėti ir tai, kad Agile projektų valdymas grindžiamas nuolatiniu visų suinteresuotų šalių bendravimu ir bendradarbiavimu. Gyvi ir atviri pokalbiai, pagalba vienas kitam, bendrų užduočių vykdymas, nuolatinis tobulėjimas ir pasitikėjimas – pagrindiniai Agile principai, kuriais turi vadovautis visa komanda. Nors prioritetus ir darbų eigą paprastai planuoja produkto šeimininkas (angl. product owner), visi komandos nariai aktyviai dalyvauja šiame procese. Jie imasi iniciatyvos sprendžiant, kaip efektyviai atlikti darbus, savarankiškai planuoja detales ir atlieka paskirtas užduotis vadovaudamiesi savo sukauptomis žiniomis. Priešingai nei naudojant tradicinius projektų valdymo metodus, tokius kaip Waterfall, klientai Agile komandos darbo rezultatus (kuriamą produktą) vertina kiekvieno sprinto pabaigoje, o ne pabaigus visus projekto darbus. Taip išvengiama galimų klaidų paleidus projektą/produktą į viešumą.

Kur pritaikomas Agile projektų valdymas?

Iš pradžių Agile metodika buvo pradėta taikyti tik informacinių technologijų srityje. Tačiau kuriant programinę įrangą, Agile metodų naudą pastebėjo ir kitų sričių atstovai, verslai. Taip Agile projektų valdymas išaugo į didesnę rinką – ja pradėjo naudotis reklamos, elektroninės komercijos, švietimo ar net finansų srityse dirbančios komandos. Kodėl taip nutiko?

Dabar, siekiančios pirmauti įmonės privalo mokėti priimti iššūkius ir greitai prisitaikyti prie itin dažnų ir greitų rinkos pokyčių. Tik nuolatinis tobulėjimas, efektyvus bendravimas ir bendradarbiavimas su visais komandos nariais, gali padėti pelnyti sėkmę. Ne veltui atsirado posakis „vienas lauke – ne karys“. Tik dirbdama kartu komanda gali įveikti visus iškilusius sunkumus, greičiau prisitaikyti prie pokyčių ir taip pasiekti aukščiausių rezultatų.

Nemokamos nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kokie Agile pranašumai padeda įmonėms tapti lyderėmis?

Kiekvienas projektas reikalauja laiko, žinių ir efektyvaus darbų planavimo. Kad tai vyktų sklandžiai, Agile projektų valdymo metodika siūlo specifines technikas bei praktikas, kurios projektų valdymą, produktų/paslaugų kūrimą paverčia efektyvesniu ir paprastesniu procesu visai prie to dirbančiai komandai.

Aukščiausios kokybės produktas. Reguliarus, kiekviename projekto etape atliekamas produkto testavimas yra pagrindinis būdas užtikrinti nuolatinę pažangą ir projekto sėkmę. Tai leidžia patikrinti, ar kuriamas produktas atitinka potencialių klientų norus, laiku pastebėti klaidas ir atnaujinti produktą taip, kad šis atitiktų aukščiausią kokybę. Prie projekto sėkmės prisideda ir klientų atsiliepimai. Kiekviename projekto etape klientams pateikiama bandomoji produkto versija. Jį įvertinus, klientai pateikia savo įžvalgas bei pastabas, o projekto komanda atsižvelgdama į jas kuria kitas produkto dalis ir jį tobulina.

Patenkinti klientai. Agile metodika padeda lanksčiai prisitaikyti prie kliento poreikių pasikeitimų. Nuolatinis ir glaudus bendravimas su klientu garantuoja, kad kuriamas produktas atitiks jų lūkesčius. Tai padeda išvengti galimo nusivylimo, kuris dažnai pasitaiko, kai klientas nedalyvauja kūrimo procese, o jam pristatomas tik galutinis produktas – tokiu atveju ištaisyti padarytas klaidas gali būti labai sudėtinga.

Geresnė kontrolė. Projekto suskirstymas į trumpus sprintus, aiškūs kiekvieno etapo darbai ir tikslai užtikrina, kad viskas būtų vykdoma skaidriai. Reguliarūs susitikimai leidžia projekto komandos nariams papasakoti apie padarytą pažangą, aptarti problemas ir rasti efektyvius sprendimus kilusiems iššūkiams įveikti. Taip nepraleidžiamos klaidos, laiku ištaisomi nesklandumai, o komanda gali toliau sėkmingai vykdyti paskirtas užduotis.

Didesnis lankstumas ir geresnis pritaikymas. Agile projektų vykdymas etapais suteikia galimybę lanksčiai ir greitai reaguoti į rinkos pokyčius bei nuolat besikeičiančius kliento norus. Nuolat tobulinamas produktas bei pokyčių rinkoje stebėjimas leidžia būti žingsniu priekyje konkurentų.

Sumažinta rizika. Būtent ankstyvas minimalios apimties produkto (angl. minimum viable product) išbandymas ir nustatymas, ar judama teisinga kryptimi ypač sumažina riziką pateikti rinkai nereikalingą produktą. Tai suteikia projekto komandai puikią galimybę išbandyti produkto idėją, įvertinti savo verslo plano pagrįstumą bei identifikuoti, ar kuriamas produktas atitinka klientų poreikius. Jeigu pastebimos klaidos ar neatitikimai, komanda toliau tobulina produktą, kol šis atitinka aukščiausius reikalavimus.

Nuolatinis tobulėjimas. Sprintų sistema leidžia tobulėti ne tik kuriamam produktui, bet ir komandai. Agile metodika remiasi dalinimusi patirtimi ir žiniomis, todėl komandos nariai tarpusavyje bendraudami vieni iš kitų mokosi ir tobulėja. Po kiekvieno sprinto komanda daro retrospektyvą – tai yra susitikimas, kurio metu aptariama, kaip vyko paskutinysis sprintas, kas sekėsi, kokios problemos buvo iškilusios, ko naujo išmoko arba kokių klaidų nereikėtų kartoti. Tokia apžvalga padeda mokytis iš savo klaidų ir įvesti naujas gerąsias praktikas. Gera darbo atmosfera didina darbuotojų motyvaciją, o nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas užtikrina gerus darbo rezultatus.

Nemokamos nuotraukos šaltinis: pexels.com

Taigi, norint sėkmingai vykdyti projektus neužtenka turėti idėjų, jas taip pat reikia tinkamai įgyvendinti. O tai pasiekti sunku be tinkamai išsikeltų tikslų, aiškiai sudėliotų prioritetų, priimamų sprendimų, motyvuotos komandos bei nuolatinio produkto testavimo. Agile projektų valdymas padeda verslui suprasti esminius sėkmingo projekto vykdymo etapus, laiku pastebėti klaidas, mokėti priimti iššūkius ir nebijoti pokyčių. Štai todėl Agile metodika taip sparčiai plinta įvairiose pramonės šakose. Atminkite, kad tik lankstumas ir greitas prisitaikymas prie pokyčių gali užtikrinti sėkmę šiuolaikiniame verslo pasaulyje.

Nauji straipsniai

 • Juvelyrinių dirbinių įsigijimas internetu: ką verta žinoti?

  Nors dažna pora vestuvinius žiedus keliauja apžiūrėti ar užsisakyti gyvo kontakto metu, vis dažniau pasitaiko tokių būsimų jaunavedžių, kurie visus reikalus derina nuotoliniu būdu. Tam įtakos turi pandemija, emigracija ar, tiesiog, užimta dienotvarkė. Vis dėlto, juvelyrai pastebi dažnai pasitaikančias vestuvinių žiedų derinimo klaidas, kurios pasitaiko būtent užsisakant juos nuotoliniu...
 • Kaip Kalėdų senelis suspėja rasti geriausias dovanas?

  Kalėdos – bene pati jaukiausia, gražiausia ir tikrai šeimą suartinanti šventė. Tos mirgančios liepsnelės languose, mišku kvepiančios eglutės ir nenusakomas stebuklo laukimas ištirpdo didelių ir mažų širdis ir akimirkai padaro mus geresniais žmonėmis. Tačiau ne visi laukia Kalėdų su nekantrumu – kai kuriems Kalėdų laikotarpis asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, chaosu ir lengvu...
 • Mascus: populiarūs traktoriai iš Vokietijos

  Prireikus apdirbti žemę, atlikti miško darbus, paruošti pašarus, patręšti laukus, iškrauti šiaudus, išvežti po darbų likusias šiukšles ar atlikti bet kokius kitus didesnės apimties žemės ūkio darbus reikalinga kokybiška technika ir įrenginiai. Veikiausiai dėl tokio jų funkcionalumo ir plataus darbų spektro, naudoti traktoriai yra labai paklausūs Lietuvos rinkoje. Dideliu privalumu laikoma tai,...
 • Dovanos sau: į ką verta investuoti?

  Artėjant šventėms sukame galvą, ką padovanoti artimiesiems, tačiau ar susimąstote, ką padovanoti sau? Juk pats svarbiausias žmogus šiame pasaulyje ir esate Jūs pats. Todėl rinkdami dovanas mylimiems žmonėms, nepamirškite ir savęs bei savo poreikių! Štai kelios dovanų idėjos, kurios tikrai pasitarnaus. Dovanų kuponas Galbūt šiai dienai Jums dar nieko konkrečiai nereikia. Tačiau už...
 • Metaliniai stogai - pasirinkimas, kuris bus patvarus ir ilgaamžis

  Pagrindinė stogo paskirtis – puošti namą, suteikti jaukumo ir apsaugoti nuo netikėtų pavojų, liūčių ir vėjo, tam itin tinka plieninė stogo danga. Renkantis stogo konstrukciją, nuolydį, dažų tipą ir naudojamas medžiagas reikia atsižvelgti į klimato sąlygas, statybos reikalavimus ir statybos tikslus. Skardinė stogo danga dažniausiai būna pirmas ir geriausias pasirinkimas. Jei jau...
 • Apgamų šalinimas lazeriu: ką reikia žinoti?

  Kiekvieno žmogaus kūną puošia apgamai. Vieni labiau matomi, o kiti dažnai būna paslėpti po rūbais. Tiesa, nepatogioje vietoje iškilę dideli apgamai dažnai sukelia diskomforto jausmą. Dėl šių priežasčių dalis žmonių nusprendžia juos pasišalinti. Nors internete galite rasti įvairių liaudies patarimų, jų bandyti be profesionalios konsultacijos nerekomenduojama. Geriau pasikliaukite mokslu,...
 • Vejapjovės: patarimai, kaip įsigyti gerą naudotą aplinkos tvarkymo ir priežiūros techniką

  Graži, tvarkinga ir išpuoselėta aplinka yra daugumos žmonių, ypač gyvenančių nuosavuose namuose ar turinčių sodus, poreikis. Kad aplinkos tvarkymo darbus atlikti būtų lengviau ir paprasčiau, dažnai prireikia specialios technikos ir įrangos. Vienus domina tik nauja technika, o kiti ieško būdų, kaip galėtų sutaupyti. Įsigydami naudotas žoliapjoves, vejapjoves, šienapjoves ar sodo...
 • Termo indai ir jų šilumos išlaikymo savybės. Kaip pasirinkti tinkamiausią verslo dovaną?

  ermopuopeliai, gertuvės, maisto termosai, kelioniniai puodeliai - verslo dovanos, kurias dauguma labiausiai mėgsta. Todėl šįkart truputėlį plačiau apie termopuodelius ir kitus termo indus bei jų temperatūros išlaikymo savybes. Iš pirmo žvilgsnio tarsi visi tiesiog gražūs https://stampline.lt/produktai/puodeliai-gertuves-kiti-indai/termopuodeliai-kelioniniai-puodeliai/ , tik skirtingi...
 • Krovinių pervežimo keliu būdai: kuris tinkamiausias jūsų verslui?

  Tarptautinių krovinių pervežimo segmente, prekių gabenimas keliais užima vieną iš pirmaujančių pozicijų. Šiandien, tai viena paklausiausių paslaugų leidžiančių prekes į kitą šalį pristatyti lanksčiau, greičiau ir sklandžiau. Lietuvą su Europa ir kitomis šalimis sieja daugybė kelių, leidžiančių netrukdomai gabenti įvairias prekes po visą pasaulį. Dažnai tai yra net vienintelis susisiekimo...
 • Auto akumuliatoriaus pasirinkimas ir priežiūra

  Jeigu norite, kad Jūsų transporto priemonė visada važiuotų sklandžiai ir tuo pačiu Jums nekeltų jokių bėdų – tokiu atveju jai reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Pirmiausia – akumuliatoriui, kuris dažnai vadinamas transporto priemonės širdimi. Kai ji plaka tolygiai – mašina važiuoja sklandžiai, tad ieškodami visada tarkitės su specialistais, kurie įvertinę Jūsų asmeninius...
 • Kokiais pagrindiniais kriterijais turi pasižymėti belaidės ausinės?

  Pastaraisiais metais populiarumo viršūnė užėmė belaidinės ausinės, kurios tapo vienu iš patogiausių įrenginių. Šiai dienai jų galima rasti įvairiausių, o tai reiškia, kad šios pasižymės savomis funkcijomis bei įmantriu dizainu. Tam, kad iš šios gausos būtų įmanoma išsirinkti tinkamiausias, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų. Kuo aukštesnė garso kokybė Nuo šiol yra...
 • Rinkos tendencijų apžvalga: naudotos komercinio transporto priemonės ir pramonės mašinos, Europos leidimas, 2021 m. III ketvirtis

  Nemokama ataskaita, apžvelgianti pasiūlos ir paklausos tendencijas Ketvirčio rinkos tendencijų ataskaitoje pateikiame vertingų pastebėjimų apie naudotos įrangos rinkos tendencijas Europoje, remiantis duomenimis, gautais iš Mascus – pirmaujančią Europos naudotų sunkiųjų mašinų ir pramoninių transporto priemonių pardavimų internetinę platformą – ir „Ritchie...
 • CEDIMA atliepia verslo poreikius turėti universalią, darbo jėgos poreikį mažinančią, efektyvią ir ilgaamžę techniką

  Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus. Keturioms Vokietijos gamykloms sujungus savo patirtį gaminant deimantinio apdirbimo mašinas bei deimantinius instrumentus, buvo...
 • Dirbote užsienyje? Jūsų laukia mokesčių susigrąžinimo galimybė!

  Daug iššūkių ir naujovių įnešę 2021 metai eina į pabaigą. Tačiau nepamirškite, kad artėjanti naujų metų pradžia daugelyje užsienio valstybių žymi ir naujų mokestinių metų pradžią. Oficialios statistikos duomenimis, į Lietuvą iš užsienio 2020 m. sugrįžo net 20 804 piliečiai. Spėjama, kad 2021 m. grįžtamosios migracijos statistika gali būti dar didesnė. Tad jeigu ir jūs paskutinius 3-5 metus...
 • Patikimi teleskopiniai krautuvai, naudojami statybos ir žemės ūkio pramonėje

  Krautuvai, nepriklausomai nuo to, kokios rūšies, modelio ar gamintojo pasirenkami, yra itin reikalinga darbo jėga tokiose pramonės šakose kaip logistika, statyba ir žemės ūkis. Ši technika puikiai sumažina žmogiškuosius kaštus, pakeisdama juos didelio našumo mechanizuota darbo jėga. Teleskopiniai krautuvai yra vienintelė statybose ar žemės ūkyje naudojama įranga, kuri priskiriama darbiniams...
 • Jaukūs namai. Kuo paįvairinti interjerą?

  Namai – atgaiva ir kūnui, ir sielai. Vis dėlto, iki pastarojo rezultato kartais tenka nemažai pasistengti. Ypač, kai namų jaukumą kuriame mes, moterys, tad pastariesiems sprendimams įtakos turi ne tik nuotaika, bet ir individualus estetikos suvokimas. Vienas sužavi natūralios žvakės, kitos – neįsivaizduojame namų be ne ką mažiau ypatingų interjero detalių,...
 • Vis daugiau dalykų persikelia į internetą

  Mes dažnai net nesusimąstome, kaip smarkiai mūsų gyvenimą pakeitė internetas ir itin geras jo pasiekiamumas. O išties mūsų gyvenimas pasikeitė tiesiog nežmoniškai. Šiame straipsnyje pateiksime kelis konkrečius pavyzdžius, kurie jums padės tuo įsitikinti – temos varijuoja nuo spaudos iki žaidimai online, nuo pramogų iki nuotolinis darbas. Nebeperkame laikraščių Paklauskite savęs...
 • „Geonovus“ pristato Trimble jutiklius, kurie geba įvertinti statinių saugumą ir gali padėti išsaugoti žmonių gyvybes

  Matavimo ir skenavimo sprendimus teikianti bendrovė „GeoNovus“ plečia inžinerijos srities specialistams skirtų pažangių įrankių spektrą pristatydama naują „Trimble“ geotechninių jutiklių sistemą. Naujieji geotechniniai jutikliai suteikia galimybę itin tiksliai stebėti statinių ir kitų objektų parametrus, nuotoliniu būdu perduoti duomenis ir, esant poreikiui, reaguoti...
 • Kaip išsirinkti lėkštes sriubai ir desertams?

  Lėkštės – tai indas, be kurio negalime įsivaizduoti savo gyvenimo. Lėkštes naudojame sriubai, desertams, mėsai, košėms ir kitiems patiekalams. Tinkamai parinktos lėkštės ne tik leidžia mėgautis maistu, bet taip pat daug prisideda prie stalo estetikos, o tuo pačiu ir prie geros atmosferos. Lėkštės sriubai naudojamos kasdien Sriuba yra tas patiekalas, kurį dauguma žmonių valgo...
 • Kokius vestuvinius žiedus rinktis: klasiką, modernius ar pagamintus pagal individualų užsakymą?

  Planuojant vestuves, vienas iš svarbiausių sprendimų – kokius žiedus rinktis? Šiais laikais apstu variantų, todėl sau tinkamiausią variantą ras kiekviena pora. Vis dėlto, iki galutinio rezultato priėmimo tenka nemažai pasukti galvą... Ar rinktis klasiką, kuri niekada nesensta, modernumą, kas patrauks kiekvieno praeivio akį ar individualų užsakymą, kuris leis įgyvendinti net pačias...
 • Keltuvų nuoma

  Bokštelis.lt įmonė užsiemanti kratuvų bei keltuvų nuoma. Turime gausų krautuvų bei keltuvų nuomos pasirinkimą. Įmonė veiklą vygdo daugiau nei 4 metus. Bokštelis.lt dirba tiek su fiziniais, tiek su juridiniais klientais. Toliau detaliau apžvelgsime įmonės turimą techniką, jos privalumus bei trukumus. Keltuvai skirstomi į tris pagrindinius tipus: Žirkliniai keltuvai: šio tipo keltuvus žmonės...
 • Pastolių nuoma

  Pastolis.lt įmonė nuomuojanti profesionalius pastolius. UAB Pastolis.lt veiklą vygdo daugiau nei 7 metus. Įmonė turi platų pastolių pasirinkimą. Dirbame visoje Lietuvoje. Pastoliai skirstomi į tris pagrindinius tipus, toliau pabandysime išsiaiškinti kiekvieno privalumas, trukumus bei skirtumus. Moduliniai pastoliai – Šio tipo pastolius žmonės renkasi, kai rėminiai pastoliai netinka....
 • Tinkama produkto pakuotė gali užkariauti pirkėjų širdis: naudingi patarimai renkantis medžiagas

  Tinkama produkto pakuotė yra vienas iš veiksnių, lemiančių prekės pardavimo sėkmę. Tai lyg vizitinė kortelė, parodanti atsakingą verslo požiūrį į klientus ir jų patirtį išpakuojant siuntinį. Tik tinkamai parinktos, aukštos kokybės pakavimo medžiagos gali užtikrinti gerus klientų atsiliepimus ir paskatinti juos dar kartą sugrįžti. Tačiau kaip nesuklysti renkantis? Kodėl produkto pakuotė...
 • Aktuali informacija apie DJI dronų kameras 2021-2022 metais

  Ar žinojote, kad kamera yra svarbiausia drono dalis? Dronai su kamera šiandien yra pasitelkiami jau ne tik pramogai, bet ir darbui. Tačiau norint į pagalbą pasitelkti droną, reikia žinoti ne vieną svarbų dalyką. Visų pirma, profesionalūs DJI dronai yra skirstomi į dvi kategorijas: su integruotomis ir keičiamomis kameromis (payload). Toliau pateiksime jų modelius ir panaudojimo...
 • Verslo paskolų platformos kuo jos skiriasi viena nuo kitos?

  Verslo paskolų platformos yra puikus pasirinkimas, jei jūsų verslui šiandien yra reikalinga paskola. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad nors visų verslo paskolų platformų veiklos esmė yra ta pati, t.y., sudaryti galimybę verslams pasiskolinti pinigų, tarp jų yra ir nemažai skirtumų. Tad aptarkime svarbiausius. Ilgalaikės bei trumpalaikės paskolos Vienas iš akcentų, pagal kurį...
 • Verslo dovanos ir etiketas: kas nudžiugins skirtingų šalių atstovus?

  Verslo dovanos – savaime suprantamas žingsnis verslo pasaulyje. Visgi, jei manote, kad išrinkti verslo dovanas yra labai paprasta užduotis, tikrai klystate, kadangi kiekviena šalis yra unikali ir nepakartojama, o papročiai bei tradicijos – taip pat skiriasi. Todėl derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad prieš renkant dovanas, derėtų labai atsakingai pasidomėti, kas tiks geriausiai....
 • Vaikų gimtadienis šaltuoju metų laiku, kuo praskaidrinti šventę?

  Vaikų gimtadienis – šventė, kuris laukia ne tik pats vaikas, bet ir visa jo šeima. Tad, nieko keista, kad šiai švente yra ruošiamasi iš anksto. Kai šventė vyksta vasarą, pačios sąlygos nurodo kelią, kad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl šį smagų įvykį galima surengti tiesiog lauke: šiltas oras, gėlių žiedai, galimybė dūkti kieme – tai puikūs atributai vaikiškai šventei....
 • Reklama: mitas ir tiesa

  Drąsiai galima sakyti, kad reklama yra viena svarbiausių sričių. Atsižvelgiant į tai, kiek daug naudos ji suteikia, belieka tik daryti išvadą, kad reklamos sprendimais turi naudotis visi, kurie nori sulaukti didesnio žinomumo bei pelno. Vis dėlto, ne paslaptis ir tai, kad reklama daugeliui žmonių, yra vis dar gerai neatrasta sritis, tad, nieko keista, kad neretai iš kyla ir daug klausimų....
 • Greitos verslo paskolos žavi tik startavusius verslus?

  Ne paslaptis, kad daugelio žmonių svajonę yra nuosavas verslas. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – iš tisų nuosavas verslas atveria labai daug galimybių. Ne tik galimybę realizuoti save mėgstamoje veikloje, bet neretai – ir kur kas didesnes uždarbio galimybes, nei dirbant samdomą darbą. Dar daugiau, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad turėdami nuosavą verslą bei gamindami...
 • Verslo dovanų etiketas: atkreipkite dėmesį į šalių papročius bei tradicijas

  Ne paslaptis, kad dovanos verslo pasaulyje yra savaime suprantama dalykas. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad verslas – gyvas organizmas, dažnu atveju parėpiantis veiklą ne tik gimtoje šalyje, bet ir daugelyje kitų. Netrūksta pavyzdžių, kuomet verslai sėkmingai yra plėtojami dešimtyse ar net šimtuose įvairių šalių. Vadinasi, rangovų tiekėjų ar parterių ratas yra ypač platus. Tad, jei...
 • Aktualu artėjančioms Kalėdoms - verslo dovanų naujienos ir 2021 antrojo pusmečio tendencijos

  Šiuo metu yra susiformavusios trys verslo dovanų temos ir kryptys, kurios, tiesą sakant, persipina ir papildo viena kitą, panaršykite https://stampline.lt/produktai/naujos-prekes/ Verslui ir darbui Subalansuotam gyvenimui Ramioms asmeninėms akimirkoms Verslui ir darbui – viskas, ko reikia darbui iš biuro ir namų bei ypač aktualu hibridiniam darbo modeliui, kai visos...
 • Išsikrovęs akumuliatorius – problema Jūsų transporto priemonei

  Išsikrovęs akumuliatorius dažniausiai labai pykdo, kelia galvos skausmą, kadangi sutrikdomos kelionės, žinoma, dažniausiai tokios, kurių labai ilgai laikėte. Kad taip nenutiktų - reikia kuo daugiau dėmesio skirti mašinos priežiūrai, kiekvienai jos daliai. Ir akumuliatoriai – ne išimtis. Juk jie dažnai pristatomi kaip pati reikšmingiausia mašinos dalis, tad geras jų funkcionalumas –...
 • 90 dienų iki Kalėdų: ką padovanoti merginai?

  Vėl nenumaldomai artėja gražiausios metų šventės. Jos, net ir koronaviruso akivaizdoje, labai laukiamos... Na, o kai laikas bėga taip greitai, svarbu pasirūpinti dovanomis kaip įmanoma anksčiau. Iki Kalėdų liko vos 90 dienų, tad, kad nereikėtų prekybos centruose lakstyti paskutinę dieną, apgalvokite dovaną jau dabar. Taigi, ką padovanoti merginai, sesei, draugei? Dovanų idėjos...
 • Automatiniai kavos aparatai: 7 dažniausiai pasitaikantys mitai ir tikroji tiesa

  Šiuolaikiniai automatiniai kavos aparatai gerokai kokybiškesni ir patogesni už savo pirmtakus, tačiau apie juos vis dar sklando daugybė mitų. Pirmieji rinkoje pasirodę kavos aparatai tikrai turėjo nemažai problemų, jie greitai gesdavo, o gaminama kava nebuvo kokybiška. Tačiau buitinės technikos specialistai nuolat tobulino kavos aparatus, ieškojo geriausių sprendimų problemoms spręsti, diegė...
 • Nukreipimo puslapiai ir jų svarba SEO

  Ar žinote, kad SEO turi įtakos puslapio lankomumui, bet ne pardavimams? Taip, tai skandalinga frazė, kurią reiktų perskaityti dar kartelį ir pabandyti suprasti. Labai dažnai SEO specialistams numetama atsakomybė už pardavimus. Puslapis randamas, lankytojai ateina, tačiau pardavimai kyla lėtai. Kodėl? Kainų skirtumas žaidžia nelabai daug, nes nuolatos vyksta įvairios akcijos, todėl jei...
 • Vyriški megztiniai ir džemperiai – kokį raštą pasirinkti?

  Džemperiai – unikalūs rūbai. Vien dėl to, kad juos galima dėvėti visus metus ir praktiškai bet kur. Pasidomėkite šiuolaikinės mados tendencijomis ir pamatysite, kad įvairūs megztiniai ir džemperiai yra dėvimi ir einant raudonu kilimu, ir biure, ir grybaujant miške savaitgalį ar vaikštinėjant po parką. Jei jau nusprendėte pirkti džemperį, prisiminkite, kad iš esmės svarbūs yra trys...
 • APVA kviečia teikti paraiškas iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui socialiai remtiniems ir kitiems šalies gyventojams

  Siekiantiems gyventi ne tik patogiai bei tobulai Jūsų organizmo poreikius atitinkančiame mikroklimate, tačiau ir aplinkai draugiškoje aplinkoje – siūlome pasinaudoti APVA siūlomomis subsidijomis, kurios dalinai dengia atsinaujinančios energijos išteklių įrangos išlaidas. Subsidijos – socialiai remtiniems Lietuvos Respublikos Apsaugos Ministerijos Aplinkos projektų valdymo...
 • Vandens filtravimo svarba

  Vanduo yra tokia svarbi ir neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis, kad dažnai mes nė nesusimąstome apie tai, koks yra mūsų vartojamo vandens šaltinis ir kokia yra jo kokybė. Mes manome, kad gauname kokybišką vandenį. Tačiau iš tikrųjų vanduo iš čiaupo ne visada yra tinkamas vartoti. Būtent tokiems atvejams ir yra skirtas vandens filtravimas. Vandens filtrų svarba yra labai didelė, nes jų...
 • Kuomet medinės kėdės yra pats geriausias pasirinkimas?

  Kvapnios ryto kavos gėrimas... Vakarienė su šeimos nariais... Ilgas pašnekesys su senai matytais draugais... Aromatingos vakaro arbatos puodelis vienumoje... Kas sieja visus šiuos procesus? Taip, tai – faktas, kad viską atlikti yra kur kas maloniau, kai užtikrinamas patogus sėdėjimas. Tad vienas populiariausių baldų, skirtų šiam tikslui, yra kėdės. Jos šiandien sudaro ypač didelį...
 • „Trimble Protected Plus“ daugiau nei įprasta garantija

  „Trimble Geospatial“ - šio prekinio ženklo sprendimai yra laikomi kokybės, tikslumo ir technologinių galimybių garantu, leidžiančiu verslams atlikti įvairias geodezijos ir žemėtvarkos projektų užduotis greičiau, efektyviau ir ekonomiškiau. Vis tik tam, kad investicijos į įrangą būtų saugios, o prietaisai patenkintų visus klientų lūkesčius, gamintojas siūlo „Trimble...
 • Ieškote verslo dovanos? Štai, ko derėtų nepamiršti

  Verslo dovanos verslo pasaulyje – ypač populiarus reiškinys. Klysta, kurie galvoja, kad verslo dovanos yra dovanojamos tik įmonių gimtadienių ar jubiliejų progomis – nieko panašaus, jos gali būti įteikiamos ir Kalėdų proga, Boso dienos proga ar pasirašius svarbią sutartį. Tačiau tai dar ne viskas – yra daugybė dalykų, kuriuos reikia žinoti apie verslo dovanų parinkimą ir...
 • Finansinis verslo pastiprinimas: kas, kur kada ir iš kur?

  Verslas – visada buvo ir bus viena labiausiai žmones dominančių temų. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – juk tūkstančiai žmonių nori išbandyti jame savo jėgas. Be to, yra daugybė dalykų, susijusių su verslu. Vienas jų – finansai. Jie yra reikalingi kiekvienam verslui. Taigi, nieko keista, kodėl finansinis verslo pastiprinimas vienas aktualiausių klausimų. Tad, jei ir jūs...
 • Paskola: būtinybė ar užgaida?

  Dar niekada nebuvo tiek daug galimybių pasiskolinti pinigų, kiek jų yra šiandien. Dažnu atveju, pinigų pasiskolinti galima ypač patogiai – ne tik neišeinant iš namų, bet ir vos per kelias minutes. Kai sąlygos tokios patrauklios, natūralu, kad atsiranda ypač daug norinčių pasiskolinti. Ir tai puiku – juk papildomi pinigai reiškia ir papildomas galimybes. Tačiau finansų ekspertai tuo...
 • Kokius daiktus į užsienį patikėti siųsti kurjeriams?

  Įvairių produktų pristatymas šiandien yra esminė beveik bet kokio verslo dalis. Tiesą sakant, nuo tada, kai atsirado elektroninės komercijos pramonė, mažos ir vidutinės įmonės prisijungė prie stambių gamintojų ir didmenininkų, siuntos pasauliniais keliais keliauja kasdien. Žinoma, be įvairių įmonių siuntimo paslaugomis plačiai naudojasi ir individualūs asmenys, norėdami palepinti ar nustebinti...
 • Mylimukas: kas tai yra ir kodėl jis būtinas jūsų mažyliui?

  Kiekvienas žmogus turi savo mėgstamiausią daiktą ar pomėgį, kurį gaudamas gali atsipalaiduoti ir jausti ramybę. Ne išimtis yra ir su kūdikiais, kuriems labai svarbus prieraišos reiškinys. Deja, kūdikiai būdami tokio jauno amžiaus negali atrasti savo mėgstamų pomėgių, todėl tėvai jiems gali padėti atrasti bent jų mėgstamą daiktą, o tai yra Mylimukas. Mylimuko nauda kūdikio...
 • Šilumos siurbliai oras-oras – patogus šildymo būdas

  Jau visai netrukus atkeliaus ruduo, o kartu su juo ir šalti orai. Daugelis jau ieško šildymo sprendimo tam, kad galėtų užtikrinti komfortą ir jaukumą sau ir savo artimiesiems. Puiki išeitis yra šilumos siurblio oras-oras sumontavimas, kadangi įranga suteiks Jūsų namui šilumą vienu mygtuko paspaudimu. Suteikti gyventojams komfortą yra viena iš pagrindinių šildymo sistemų pardavėjų ir...
 • Šulinių vanduo ir jų kokybė

  Lietuvoje vis dar nemaža dalis gyventojų naudojasi šuliniais, tačiau tokiu atveju gyventojai yra patys atsakingi už savo naudojamo vandens kokybės užtikrinimą. Tai reiškia, kad jei namų ūkis nesinaudoja centralizuota vandens tiekimo sistema ir naudoja vandenį iš šulinio, būtina vadovautis įstatymų nustatytais kokybės ir saugos reikalavimais. Taip yra dėl to, kad skirtingai nei centralizuoto ir...
 • Tentai krovininiam transportui

  Auto transporto tentinės puspriekabės – tai krovininės priekabos, kurios šonai ir stogas pagaminti specialiu tentu. Jos yra gaminamos iš PVC tentinio audinio, kuris užtikrina patogų ir saugų įvairių krovinių gabenimą. Tentu apdengtos būna sunkvežimių priekabos, prie lengvųjų automobilių kabinamos priekabos, specialūs tentai yra gaminami jachtų bei valčių gabenimui, smėlio dėžių...
 • Paplūdimio rankšluosčiai su apsauga nuo saulės. Kas tai?

  Paplūdimio rankšluosčiai tinka vasarojant arba keliaujant į šiltus kraštus. Jie gali būti pagaminti iš natūralaus ir sintetinio pluošto. Rankšluosčių pasiūla yra gana didelė. Populiariausi – natūralūs: lininiai, lininiai su medvilne, medvilniniai, nes puikiai sugeria drėgmę. Sintetiniai rankšluosčiai yra minkštesni, bet drėgmę sugeria kur kas prasčiau. Kaina – gerokai mažesnė...
 • Rankinės ir aksesuarai – kas populiaru šią vasarą?

  Rankinė – kiekvienos moters geriausia draugė. Turime jų ne po vieną ir ne po dvi, o dažniausiai mėgstame atsinaujinti, artėjant naujam mados sezonui. Šiemet, regis, vėl galėsime ne tik eksperimentuoti, bet ir atrasti naujų aprangos elementų, kurie taps itin populiarūs. Norite atrodyti stilingai? Štai kokios rankinių ir aksesuarų mados tendencijos vyraus šią vasarą. Rankinių...