Pagal temą

Aplinkotvarka, apželdinimasGėlėsAplinkotvarka, apželdinimasSodo, miško, parko priežiūros technikaApsipirkimasGėlėsDrabužiaiIndai, stalo reikmenysInterjeras, interjero elementaiInternetinės parduotuvėsKosmetika, kvepalaiSporto ir turizmo reikmenysAutomobiliai ir transportasAutomobilių remontas (lengvieji)Automobilių nuomaAutomobilių eksploatacinės medžiagos, autokosmetikaAutomobilių dalys (lengvieji)Kemperiai, nameliai ant ratų, priekabosMotociklai, dviračiaiBaldai, interjerasApšvietimas, šviestuvaiBaldai, prekybaBaldų gamybaČiužiniaiInterjeras, interjero elementaiUžuolaidos, žaliuzėsInternetinės parduotuvėsInternetinės parduotuvėsKelionės, viešbučiai, pramogosKemperiai, nameliai ant ratų, priekabosPramogų ir poilsio paslaugosRenginių, švenčių techninis aptarnavimasSporto ir turizmo reikmenysTurizmo paslaugosKompiuteriai, ryšiai, ITIT paslaugosBiuro ir konferencijų įrangaInterneto paslaugosKanceliarinės prekėsKompiuteriai, jų aptarnavimasKompiuteriai, prekybaMaitinimo įstaigos, maistasVanduo (geriamasis, mineralinis)Medicina, grožisKosmetika, kvepalaiMedicinos įstaigos (privačios)Medicinos technika, įrangaMedicininės medžiagos, medikamentaiOdontologaiPaslaugosAutomobilių nuomaFinansinės paslaugosFotografijaInterneto paslaugosPramogų ir poilsio paslaugosTurizmo paslaugosVertimo biuraiPramonė, energetikaAlternatyvi energijaMediena, medienos gaminiaiPakuotė ir taraPramoniniai įrengimai, jų automatizavimasSandėliavimas, įrangaSpaustuvės, įranga, medžiagosVandens filtraiReklama, leidybaKanceliarinės prekėsReklama, dizainasRinkodara, viešieji ryšiaiVerslo dovanosStatyba, medžiagosMediena, medienos gaminiaiSantechnika, vonios kambario įrangaStatybos darbaiStatybinės medžiagosVandens filtraiTeisė, draudimas, finansaiAdvokataiAuditas, apskaitaFinansinės paslaugosŠvietimas, kultūra, mokslasKalbų kursaiSporto mokyklos, klubai ir organizacijosŽemės ūkis, miškininkystėMiškininkystėSodo, miško, parko priežiūros technika

10 patarimų, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

2019 m. liepos 10 d.

,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur: specializuotose knygose, internete, kalbų mokyklose, net keliaujant ir bendraujant. Tad naujos kalbos išmokimas yra labai individualus.

Kalbos mokymosi būdai ir jų skirtumai

Vienas iš patraukliausių norvegų kalbos mokymosi būdų - individualus mokymasis. Jei visiškai nesate susidūrę su norvegų kalba, pirmuosius lygius rekomenduojama pradėti mokytis būtent kalbos kursuose su mokytoju. Tai praktiškas pasirinkimas, jei turite ribotą laiką ir siekate intensyvaus mokymosi. Jei laikas nevaržo, rekomenduojama pasirinkti kalbos mokymąsi grupėje arba internetu.

Kuo skiriasi mokymasis norvegų kalbos individualiai, grupėje ar internetu? Individualus kalbos mokymasis su mokytoju padeda greičiau įgyti gramatikos žinių bei išsiaiškinti kalbos ypatumus, o medžiaga yra pritaikoma pagal žmogaus gebėjimus ir individualų informacijos įsisavinimo greitį. Toks kalbos mokymasis duoda greitesnį rezultatą bei padeda pasiekti išsikeltus tikslus. Tačiau turite žinoti, kad individualus kalbos mokymasis visada kainuoja daugiau, tad investuoti į kalbos išmokimą teks daugiau.

Norvegų kalbą mokantis grupėje, atsiranda didesnė galimybė diskutuoti, išgirsti bei pamatyti kitų žmonių pasiekimus, patirtį bei prisitaikyti ją sau. Per praktinius užsiėmimus grupėje vienos pamokos metu išgirstama daugiau temų, pasisakymų, papildomas žodžių bagažą klausantis kitų žmonių. Buvimas grupėje taip pat suteikia galimybių matyti kitų narių progresą ir skatina motyvaciją.

Jei jau turite norvegų kalbos pagrindus, tačiau norite pagilinti žinias arba lavinti praktinius kalbos vartojimo gebėjimus, mokymasis internetu yra tai, kas jums puikiai tiks. Nuotoliniai kursai tiks ir tuo atveju, jei esate tik pradedantysis, kadangi besimokant tokiu būdu labiau susitelkiama į mokymosi procesą, dėmesys koncentruojamas į ekraną, vaizdą ,garsą. Internetas atveria platesnes galimybes ir gyvenantiems atokiau, kadangi galima jungtis ir prie gyvai dirbančios grupės nepaliekant namų.

Patarimai, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

Kaip išsirinkti tinkamiausius jums norvegų kalbos kursus? Keletas patarimų, į ką atkreipti dėmesį, renkantis norvegų kalbos kursus:

 1. Draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Pasiūlymų tiek interneto platybėse, tiek ir kalbų mokyklų yra daug. Tačiau, kiek jie patikimi, inovatyvūs - nustatyti sunku, užima daug laiko informacijos rinkimui. Tad paskaitykite atsiliepimų skiltis bei paklauskite jau lankiusių žmonių nuomonės.

 2. Mokymosi metodika. Jei esate pažengę norvegų kalbos vartotojai, išlaikę savo lygio testą peržiūrėkite būsimą mokymosi medžiagą, ar ji jums tinkama, pakalbėkite su kursų mokytojais, susidarykite nuomonę. Pasidomėkite, kokia mokomoji medžiaga bus naudojama, kodėl būtent tokia pasirinkta, kiek ji aktuali jums, pritaikyta prie jūsų poreikių ir jūsų norvegų kalbos mokymosi tikslų. Nemažiau svarbu, ar ji pakankamai nauja. Susipažinkite su įvairių mokytojų dėstymo metodika, juk pirmoji pamoka dažniausiai būna įžanginė ir nemokama. Taip lengviau atsirinksite, kas jums labiau tinka.

 3. Kursų kaina. Ji labai svarbi kiekvienam besimokančiajam kalbos, o ypač, jei ketinate kalbos mokytis iki tam tikro lygio. Palyginkite ir pasidomėkite norvegų kalbos kursų kainomis bei pasirinkite jums labiausiai tinkančią. Lygindami nepamirškite atkreipti dėmesį į tai, kiek akademinių valandų aprėpia vieno lygio programa, ar į kainą įskaičiuota mokymo medžiaga, kokių papildomų verčių gausite pabaigę vieną programą (pavyzdžiui, ar mokykla pasiūlys siekti tolimesnių lygių, ar galėsite tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu, jeigu ketinate išvykti, ar gausite nuolaidą, jei tęsite mokymasį toje pačioje kalbų mokykloje).

 4. Užsiėmimų vieta. Galbūt kursų lankymo vieta nulems, kur jūs mokysitės norvegų kalbos ar gilinsite savo žinias. Jei vieta patogi, arti darbo ar namų, netriukšminga - puiku!

 5. Grupės dydis (jei renkatės ne individualius kursus). Patogu mokytis, kai surenkamos ne didesnės nei 8-10 žmonių grupės.

 6. Pedagogo asmenybė ir pasiekimai. Sužinokite kuo daugiau apie būsimą mokytoją - jo pasiekimus kalbos mokyme bei patirtį. Pabendraukite, esant galimybei ir įsitikinkite, kad jums bus gera mokytis iš konkretaus žmogaus.

 7. Suteikiamas sertifikatas. Kaip jau minėjome, kursų, metodikų gausa yra didelė ir įvairi. Tad stenkitės pasirinkti tokią mokyklą, kuri suteikia specialius sertifikatus. Jie gali būti jums naudingi darbo paieškose bei vykstant į kitas šalis.

 8. Prašykite papildomos medžiagos savarankiškam mokymuisi - medžiagos kartojimas ar papildomas skaitymas sustiprina jau turimas žinias.

 9. Pasidomėkite visomis kursų teikiamomis galimybėmis. Dažnos mokyklos ar kursų grupės turi forumus internete, kuriuose papildomai diskutuojama norvegiškai. Pasidomėkite, ar mokykla naudoja papildomus mokymo įrankius: mokymo platformas, mobiliąsias programėles, galbūt turinys talpinamas jų socialiniuose tinkluose padeda mokytis norvegų kalbos, pažinti Norvegiją, jos žmones bei kultūrą.

 10. Rinkitės jums patogų laiką. Rinkdamiesi kursus visuomet įvertinkite, ar laikas jums bus patogus ir ar tikrai galėsite juose dalyvauti.

Info.lt rekomenduoja – Norvegų kalbos kursai.

Sėkmės!

Nauji straipsniai

 • Arsenas vandenyje – iš kur jis atsiranda ir ką tokiu atveju daryti?

  Per pastaruosius kelerius metus žiniasklaida ne kartą informavo, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose geriamajame vandenyje buvo nustatytas padidėjęs arseno kiekis Ši informacija sunerimti privertė ne vieną. Juk šio sveikatai itin pavojingo sunkiojo metalo rasta tiek centralizuotai teikiamame, tiek individualių šulinių vandenyje. Arsenas vandenyje paprastai aptinkamas dėl dviejų priežasčių...
 • „Pakmarkui“ pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

  2020 m. birželio mėn. atliktas nepriklausomas trečiųjų šalių auditas įtvirtino teisę įmonei ir toliau spausdinti specialias, tik Vokietijos rinkai skirtas etiketes su DPG depozito ženklu. Audito rezultatai patvirtina, kad „Pakmarkas“: užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę, naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo...
 • Fasado elementai iš aliuminio ir plieno: savybės, priežiūra, panaudojimas ir kainos

  Vienas svarbiausių momentų namų statybos ir apdailos procese – išsirinkti tinkamas medžiagas. Šiuo metu statant individualios ir komercinės paskirties pastatus vis plačiau panaudojami metalai – daugiausia plienas ir aliuminis. Jie montuojami ir kaip dekoratyviniai fasado elementai. Tad ką svarbu žinoti ... Aliuminio lakštai – optimalus kainos ir kokybės santykis...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

  VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS: SVARBU NE TIK ODONTOLOGŲ PROFESIONALUMAS, BET IR TĖVŲ TURIMOS ŽINIOS Kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą? Kaip tinkamai formuoti vaiko dantų priežiūros įpročius? Ką daryti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą būtų ne toks baisus? Tėvų pozicija šiais klausimais labai svarbi, tačiau atsakymus į juos rasti ne visada lengva ir paprasta. Gana grėsmingą situaciją...
 • Šulinių vanduo – kokia jo kokybė?

  Šulinių vanduo – kokia jo kokybė? Retas kuris mūsų nežinome, kiek vidutiniškai per parą vandens turi išgerti žmogus, kad jaustųsi gerai ir kad būtų užtikrinti visi gyvybiniai jo organizmo procesai. Dažnas mūsų net ir skaičiuojame išgertą vandens kiekį. Tačiau tikrai ne kiekvienas gilinamės į tai, o kokį vandenį geriame. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, ypač mažuose miesteliuose bei...
 • Kokia paslauga yra debesų kompiuterija?

  Debesų kompiuterija daugeliui šiek tiek su šia virtualia technologija susipažinusių žmonių visų pirma asocijuojasi su pirmosiomis pasaulyje kompanijomis, kurios pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas – tai „Google“, „Amazon“ ir kitos. Toks kompiuterijos tipas suteikia greitą prieigą prie lanksčių IT resursų esant paklausai, o šie resursai pasiekiami tinklu...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Recepcija: idėjos, kaip sukurti lankytojams patrauklią erdvę

  Nuotr. Evaldo Lasio. Laukiamieji – daugiausiai klientų dėmesio sulaukiančios erdvės daugelyje įstaigų ir įmonių. Ir nors klientai laukti nemėgsta, kruopščiai įrengtoje erdvėje laikas prabėga greičiau. Laukiamasis suformuoja nuomonę ir apie pačią įmonę. Tai viena iš priežasčių, kodėl recepcijos baldai turėtų būti kokybiški ir atspindėti verslo filosofiją. Tad nuo ko pradėti ir ką...
 • Deginta mediena: susipažinkite su mitais

  Kaip rodo įvairios apklausos, deginta mediena nemažai daliai mūsų šalies žmonių vis dar nėra gerai pažįstama. Galbūt, tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl galime išgirsti nemažai mitų. Kviečiame susipažinti su bene labiausiai paplitusiais. Technologija, kuri naudojama degintai medienai išgauti, neturi jokio specialaus pavadinimo Mitas. Iš tiesų technologija, kurią naudojant gaunamas...
 • Vanduo biurams

  Nevalgęs žmogus gali išgyventi net keliasdešimt parų, tuo tarpu be vandens jo gyvybiniai procesai bus palaikomi vos kelias dienas. Kai organizme vandens sumažėja 1 procentu, pajuntamas troškulys. Kai organizme vandens trūksta, prasideda įvairiausi sutrikimai: sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda...
 • Užuolaidos pagal interjero stilių, kaip pasirinkti?

  Esmė yra detalėse, ypatingai šis posakis galioja interjero dizaine. Kad dekoras būtų patrauklus, o kambarys atrodytų darnus, be tinkamų spalvų ar baldų pasirinkimo, nepamirškite ... langų. Kokias užuolaidas pasirinkti prie pilkų sienų, kad pabrėžtumėte modernų interjero stilių? Kaip rasti puošnias užuolaidas ir ką atsiminti dekoruojant kambarį Provanso stiliumi? Į daugelį klausimų padės...
 • Kodėl rekomenduotina aktyvinti dubens dugno raumenis (DDR) iki nėštumo?

  Tam, kad tiek nėštumas, tiek pats gimdymas, tiek ir pogimdyminis laikotarpis nesukeltų organizmo įtampų, vertėtų atlikti DDR aktyvaciją bei stiprinimą. Ištreniruoti dubens dugno raumenys geriau išlaiko nėštumą, neištampomi raiščiai, kurie prilaiko gimdą tinkamoje pozicijoje, taip mažindami tikimybę jai vėliau smukti. Gimdant treniruoti DDR neleidžia raumenims persitemti, plyšti, kas užkerta...
 • Vandens filtrai namui – ar žinote, kokių Jums reikia?

  Artimiausiu metu galvojate statytis namą? O gal jau net pradėjote statybas? Esate nepaprastai patenkinti funkcionaliu ir patogiu statinio planu, unikaliais architektūriniais sprendimais? Tačiau ar žinote, kad lygiagrečiai su gyvenamųjų erdvių planavimu, planuoti reikia ir vandens gręžinio bei vandens tiekimo į namą darbus? Geriamo vandens filtrai namui ypač svarbūs, juk be vandens negalėtume...