10 patarimų, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

2019 m. liepos 10 d.

,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur: specializuotose knygose, internete, kalbų mokyklose, net keliaujant ir bendraujant. Tad naujos kalbos išmokimas yra labai individualus.

Kalbos mokymosi būdai ir jų skirtumai

Vienas iš patraukliausių norvegų kalbos mokymosi būdų - individualus mokymasis. Jei visiškai nesate susidūrę su norvegų kalba, pirmuosius lygius rekomenduojama pradėti mokytis būtent kalbos kursuose su mokytoju. Tai praktiškas pasirinkimas, jei turite ribotą laiką ir siekate intensyvaus mokymosi. Jei laikas nevaržo, rekomenduojama pasirinkti kalbos mokymąsi grupėje arba internetu.

Kuo skiriasi mokymasis norvegų kalbos individualiai, grupėje ar internetu? Individualus kalbos mokymasis su mokytoju padeda greičiau įgyti gramatikos žinių bei išsiaiškinti kalbos ypatumus, o medžiaga yra pritaikoma pagal žmogaus gebėjimus ir individualų informacijos įsisavinimo greitį. Toks kalbos mokymasis duoda greitesnį rezultatą bei padeda pasiekti išsikeltus tikslus. Tačiau turite žinoti, kad individualus kalbos mokymasis visada kainuoja daugiau, tad investuoti į kalbos išmokimą teks daugiau.

Norvegų kalbą mokantis grupėje, atsiranda didesnė galimybė diskutuoti, išgirsti bei pamatyti kitų žmonių pasiekimus, patirtį bei prisitaikyti ją sau. Per praktinius užsiėmimus grupėje vienos pamokos metu išgirstama daugiau temų, pasisakymų, papildomas žodžių bagažą klausantis kitų žmonių. Buvimas grupėje taip pat suteikia galimybių matyti kitų narių progresą ir skatina motyvaciją.

Jei jau turite norvegų kalbos pagrindus, tačiau norite pagilinti žinias arba lavinti praktinius kalbos vartojimo gebėjimus, mokymasis internetu yra tai, kas jums puikiai tiks. Nuotoliniai kursai tiks ir tuo atveju, jei esate tik pradedantysis, kadangi besimokant tokiu būdu labiau susitelkiama į mokymosi procesą, dėmesys koncentruojamas į ekraną, vaizdą ,garsą. Internetas atveria platesnes galimybes ir gyvenantiems atokiau, kadangi galima jungtis ir prie gyvai dirbančios grupės nepaliekant namų.

Patarimai, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

Kaip išsirinkti tinkamiausius jums norvegų kalbos kursus? Keletas patarimų, į ką atkreipti dėmesį, renkantis norvegų kalbos kursus:

 1. Draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Pasiūlymų tiek interneto platybėse, tiek ir kalbų mokyklų yra daug. Tačiau, kiek jie patikimi, inovatyvūs - nustatyti sunku, užima daug laiko informacijos rinkimui. Tad paskaitykite atsiliepimų skiltis bei paklauskite jau lankiusių žmonių nuomonės.

 2. Mokymosi metodika. Jei esate pažengę norvegų kalbos vartotojai, išlaikę savo lygio testą peržiūrėkite būsimą mokymosi medžiagą, ar ji jums tinkama, pakalbėkite su kursų mokytojais, susidarykite nuomonę. Pasidomėkite, kokia mokomoji medžiaga bus naudojama, kodėl būtent tokia pasirinkta, kiek ji aktuali jums, pritaikyta prie jūsų poreikių ir jūsų norvegų kalbos mokymosi tikslų. Nemažiau svarbu, ar ji pakankamai nauja. Susipažinkite su įvairių mokytojų dėstymo metodika, juk pirmoji pamoka dažniausiai būna įžanginė ir nemokama. Taip lengviau atsirinksite, kas jums labiau tinka.

 3. Kursų kaina. Ji labai svarbi kiekvienam besimokančiajam kalbos, o ypač, jei ketinate kalbos mokytis iki tam tikro lygio. Palyginkite ir pasidomėkite norvegų kalbos kursų kainomis bei pasirinkite jums labiausiai tinkančią. Lygindami nepamirškite atkreipti dėmesį į tai, kiek akademinių valandų aprėpia vieno lygio programa, ar į kainą įskaičiuota mokymo medžiaga, kokių papildomų verčių gausite pabaigę vieną programą (pavyzdžiui, ar mokykla pasiūlys siekti tolimesnių lygių, ar galėsite tęsti mokymąsi nuotoliniu būdu, jeigu ketinate išvykti, ar gausite nuolaidą, jei tęsite mokymasį toje pačioje kalbų mokykloje).

 4. Užsiėmimų vieta. Galbūt kursų lankymo vieta nulems, kur jūs mokysitės norvegų kalbos ar gilinsite savo žinias. Jei vieta patogi, arti darbo ar namų, netriukšminga - puiku!

 5. Grupės dydis (jei renkatės ne individualius kursus). Patogu mokytis, kai surenkamos ne didesnės nei 8-10 žmonių grupės.

 6. Pedagogo asmenybė ir pasiekimai. Sužinokite kuo daugiau apie būsimą mokytoją - jo pasiekimus kalbos mokyme bei patirtį. Pabendraukite, esant galimybei ir įsitikinkite, kad jums bus gera mokytis iš konkretaus žmogaus.

 7. Suteikiamas sertifikatas. Kaip jau minėjome, kursų, metodikų gausa yra didelė ir įvairi. Tad stenkitės pasirinkti tokią mokyklą, kuri suteikia specialius sertifikatus. Jie gali būti jums naudingi darbo paieškose bei vykstant į kitas šalis.

 8. Prašykite papildomos medžiagos savarankiškam mokymuisi - medžiagos kartojimas ar papildomas skaitymas sustiprina jau turimas žinias.

 9. Pasidomėkite visomis kursų teikiamomis galimybėmis. Dažnos mokyklos ar kursų grupės turi forumus internete, kuriuose papildomai diskutuojama norvegiškai. Pasidomėkite, ar mokykla naudoja papildomus mokymo įrankius: mokymo platformas, mobiliąsias programėles, galbūt turinys talpinamas jų socialiniuose tinkluose padeda mokytis norvegų kalbos, pažinti Norvegiją, jos žmones bei kultūrą.

 10. Rinkitės jums patogų laiką. Rinkdamiesi kursus visuomet įvertinkite, ar laikas jums bus patogus ir ar tikrai galėsite juose dalyvauti.

Info.lt rekomenduoja – Norvegų kalbos kursai.

Sėkmės!

Nauji straipsniai

 • Teisinga rankinių ir aksesuarų priežiūra

  Kiekvienas turime bent vieną savo mėgstamą drabužį ar aksesuarą, kurį norime išsaugoti kuo ilgiau. MyChoice pasidalins patarimais kaip elgtis, norint, kad rankinė ilgai atrodytų kaip visai nauja ! Svarbiausia juk tinkamai ją prižiūrėti. Žemiau pateikiame pagrindinius patarimus įvairių medžiagų rankinėms. Priežiūros patarimai: VERSTOS ODOS (ZOMŠINIŲ) RANKINIŲ PRIEŽIŪRA: Tokios rankinės...
 • Patogus poilsis gamtoje – misija įmanoma!

  Vasara – atostogų, poilsio ir pramogų metas. Daugumai, tai yra galimybė pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio ten, kur galima mėgautis šviežiu oru, paukščių čiulbėjimu ir gražia mūsų šalies gamta. Tokio poilsio mėgėjams yra iš ko rinktis: kaimo turizmas, poilsio namai ir kempingai prie jūros ar ežero. Priklausomai nuo to, kiek patogumų jums reikia tuo metu. Tiems, kam svarbiausia yra...
 • Kai reikia originalių detalių: motorolerių dalys Vilniuje

  Ilgai planuota kelionė motoroleriu – kaip šuniui ant uodegos. Velenas nė iš vietos, kompresija nebe tokia gera? Jei planuojama motorolerį taisyti savarankiškai, prireiks tik reikiamų detalių. Jas užsisakius internetu bus sutaupyta ne tik laiko, bet ir pinigų. Tokiais atvejais geriausiu pasirinkimu bus motorolerių dalys. Motorolerių privalumai Šiltuoju metų sezonu kelionė...
 • Atrasta „nauja formulė“ spausdinti su maistu besiliečiančias pakuotes

  Prieš maždaug 10 metų investavome į plačiaruloninę 10 spalvų fleksografinės spaudos mašiną „Comexi“, kurioje įdiegta inovatyvi elektronų pluošto (angl. Electron beam) kietinimo sistema. Kad pasiektume maksimaliai geriausių spaudos rezultatų, šioje spaudos mašinoje ėmėme naudoti LED UV kietinimo technologiją. Prieš įdiegdami LED UV technologiją, negalėjome spausdinti matinės...
 • Patarimai, norintiems gaminti sveikiau

  Sveika mityba gali atrodyti kaip didelis įsipareigojimas, kuris reikalauja itin daug laiko, pastangų ar net finansinių kaštų, tad dažnai renkamės greitesnes, tačiau mažiau sveikas alternatyvas – valgome greitą maistą, perkame pusgaminius, kuriuos užtenka pašildyti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad namuose gaminamas maistas nekainuos tiek daug, kiek restoranuose. Be to, žinodami keletą...
 • Sveikam stuburui ir laikysenai - kuprinė vietoj rankinės

  Svarbiausias grožio pamatas yra sveikata, tačiau kaip suderinti tai, kas gražu ir tai, kas išties patogu ir sveika ? Nuolat didėjant gyvenimo tempui dažnam žmogui, o ypač moterims, tenka nešiotis vis didesnius krepšius ar rankines pilnas būtiniausių daiktų. Ne paslaptis, kad po ilgos dienos, tai turi įtakos nugaros skausmams, sprando patempimui, netaisyklingos laikysenos formavimuisi. Todėl...
 • Paslaptys, padėsiančios be didelių investicijų namuose sukurti prabangią aplinką

  Dažnai akcentuojama, kad interjeras yra tarsi mūsų gyvenimo būdo atspindys, todėl daugelis siekia namuose plėtoti elegantišką ir prabanga tviskančią aplinką. Įprasta manyti, kad tokios atmosferos sukūrimui reikia paskirti nemažai investicijų, tačiau iš tiesų užtenka žinoti kelias paslaptis, padedančias sukurti prabangų interjerą – jei pasitelksite šias gudrybes, Jums tikrai nereikės...
 • Ar mažiau yra daugiau? Kaip to pasiekti nieko neišmetant?

  Bene kiekvienas iš mūsų susiduriame su vietos stokos problema, kai tenka pasukti galvą kaip tinkamai susidėti nereikalingus daiktus ar sezoninius drabužius ir sutaupyti vietos. Ypač tai aktualu žmonėms, turintiems vaikų, nes tuomet labai svarbu turėti kuo daugiau laisvo ploto. Tai galima padaryti įvairiausiais būdais. Vienas iš jų – tinkamai pasirinkti baldai: spintos ar rūbinės...
 • Universaliosios žaliuzės: ką rinktis savo patalpoms?

  Žaliuzės – itin praktiškas, naudingas pasirinkimas tiek namams, tiek komercinėms, darbo patalpoms. Ypač tokia langų uždanga praverčia vasaros metu. Ji patikimai blokuoja iš lauko sklindančią šviesą ir net dienos metu gali visiškai užtemdyti kambarį. Tinkamai parinktos ir priderintos žaliuzės gali tapti išskirtinio interjero dalimi. Ši langų uždanga yra labai universali dėl gausaus rūšių...
 • 3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę

  3 patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamiausią pavėsinę Pavėsinės jungia eleganciją ir funkcionalumą. Šis statinys Jūsų kieme ar terasoje – paprastas būdas sukurti gražią, nuošalią vietą, kurioje galėsite atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Ji taip pat gali tapti pagrindine Jūsų kiemo vieta arba suteikti prieglobstį lauko renginio metu. Vis tik, kokią pasirinkti? Klasikinio...
 • Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei

  Patarimai, kaip išsirinkti lauko baldus mažai erdvei Tikriausiai sutiksite, jog lauko baldai ženkliai prisideda prie eksterjero plėtojimo ir užtikrina mūsų komfortą – būtent dėl to šiuos gaminius reikia rinktis labai atsakingai. Nesunkiai tai galime padaryti tuomet, kai turime didelį sodą ar terasą, tačiau kai lauko erdvė yra pakankamai maža, kyla kur kas daugiau nesklandumų. Norėdami...
 • Hamakas terasoje: ar verta jį įsigyti?

  Terasos apstatymas yra vienas maloniausių pavasario darbų, tačiau tam, kad įgyvendintos idėjos džiugintų visą šiltąjį sezoną, reikia kruopščiai apgalvoti kiekvieną detalę. Gana dažnai diskusijos kyla dėl hamako pasirinkimo – šį kartą pakalbėsime apie tai, ar verta jį kabinti savo terasoje ir kaip išsirinkti tinkamiausią variantą. Pagrindiniai hamakų privalumai Geresnė miego kokybė....
 • Virtuvės remontas – kokią plautuvę rinktis nedidelei virtuvei?

  Virtuvė yra patalpa, kurioje kiekvienas praleidžiame labai nemažą dalį savo dienos. Deja, ne viskas, kas vyksta virtuvėje, yra malonumas – joje tenka ir tvarkytis bei, žinoma, plautis indus. O tam yra būtina indaplovė arba plautuvė (dar vadinama – kriaukle). Tiesa, jeigu jūsų virtuvė yra ganėtinai nedidelė, jūs negalite sau leisti naudoti indaplovės, juk jums netiks net ir...
 • Kaip mažą balkoną paversti puikia vieta pusryčiams

  Dažnai gyvenamosios vietos rinkimasis tampa tikrų tikriausiu galvos skausmu ir beveik visad tenka padaryti bent keletą kompromisų bei paaukoti kurias nors erdves dėl kitų būsto privalumų. Tai neišvengiamas procesas gyvenime, nes visi turi ribotus išteklius ir neribotus poreikius bei norus. Jei visgi jums teko padaryti kompromisą ir dėl kokių nors priežasčių atsisakyti didesnio balkono, tačiau...
 • Angarai – išeitis, nenorintiems plušėti prie sandėlio statybos

  Angarai tai puiki alternatyva pastatų ar sandėlių statybai. Ne paslaptis, kad pastarųjų įrengimas yra daug laiko ir resursų reikalaujantis darbas. Tad siekiant išvengti šio sudėtingo proceso, vis labiau populiarėja įvairių angarų nuoma ar įsigijimas. Šiame straipsnyje aptarsime dviejų populiariausių – tentinių ir šiltintų – angarų savybes. Angarai – gera alternatyva...