Audiniai, siūlai
Danesa, UAB
Mittet, gamyba, UAB
Linomeda LT, UAB
Taurunija, UAB
BN tekstilė, IĮ
Gražinos užuolaidų salonas
Aubrus, užuolaidų salonas
Binrita, UAB
Užuolaidų salonas-parduotuvė, UAB "Dekorena"
Danspin, UAB
Baltic trims, UAB
Viskas, ką reikėtų žinoti apie kokybiškus audinius ir siūlus
Žirklės, smeigtukai, kašmyro siūlai bei lino audiniai – tai tik keletas reikmenų, kurie gali praversti siuvimui. Kai kurie iš jų puikiai tinka pradedantiesiems, o kiti yra svarbūs pažengusiems ir rimtai šiuo amatu užsiimantiems asmenims. Kokybiški siuvimo reikmenys gali nulemti galutinį rezultatą, todėl labai svarbu į juos investuoti ir išsirinkti pačius geriausius variantus. Tačiau, jeigu esate dar tik pradedantis siuvimu užsiimti žmogus, greičiausiai sunku susigaudyti plačioje reikmenų rinkoje. Tad, ko gali prireikti vos pradėjus domėtis šiuo amatu? Svarbiausi aspektai greičiausiai būtų: metrinė juostelė, liniuotė, žymėjimo priemonės, adatos, žirklės, smeigtukai, popierius, tam tikri audiniai bei siūlai siuvimui. Pastaruosius reikėtų rinktis pagal medžiagą, iš kurios žadate gaminti norimą drabužį. Tačiau kitos priemonės yra ne ką mažiau svarbios, todėl rinkitės išties atsakingai. Pavyzdžiui, labai svarbu, jog žirklės būtų pakankamai aštrios. Be to, reikalingos ir geros žymėjimo priemonės, tarkime, kreida, muilas ar pieštukai.
Visgi, reikėtų nepamiršti paminėti ir įvairių mezgimo reikmenų, tokių, kaip: vilnoniai siūlai, virbalai, vąšeliai bei kitos priemonės, kurios sutampa su naudojamomis siuvimui. Kokybiški siūlai mezgimui taip pat yra bene vienas svarbiausių veiksnių, nulemsiančių Jūsų gaminamo produkto galutinį rezultatą, todėl kreipkite dėmesį tik į išties geras ar net kažkieno rekomenduotas prekes. Net, jeigu tik dabar pradėjote domėtis siuvimu, svarbu nedvejoti ir investuoti į kuo geresnes priemones, audinius bei siūlus, kadangi taip ne tik paprasčiau išmoksite darbus atlikti tinkamai, tačiau ir turėsite išties kokybišką bei išvaizdų galutinį rezultatą. Visgi, jeigu nė nenumanote, kokias priemones įsigyti geriausia – kreipkitės į profesionalus, kurie visuomet Jums patars, atsižvelgdami į individualią situaciją: ką norite pagaminti, kokie yra Jūsų įgūdžiai, kokį biudžetą galite sau leisti. Tačiau, bet kokiu atveju, išties svarbu apie audinius bei siūlus šiek tiek žinoti ir patiems.
Populiariausi audinių tipai
Tam, jog pasiektumėte išties gerą rezultatą siuvant, itin svarbu įsigyti kokybiškus bei tinkamus audinius. Visgi, bene kiekvienas iš jų turi tiek savų privalumų, tiek trūkumų, tad geriausią variantą reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo individualią situaciją.
Pradėkime nuo to, jog lininis audinys yra laidus orui bei puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Taigi, tokie drabužiai, nors ir šiek tiek brangesni – turėtų tenkinti net išrankiausius asmenis. Svarbu paminėti ir tai, jog lyginant su medvilniniais audiniais, linas yra gerokai tvirtesnis bei ilgaamžiškesnis. Jeigu Jums svarbi ekologija bei gamtosauga, greičiausiai taip pat norėsite pasirinkti būtent šią medžiagą, kadangi linas nedaro absoliučiai jokio žalingo poveikio gamtai. Jeigu planuojate siūti kažką, kas bus naudojama karštomis vasaros dienomis – ši medžiaga yra bene geriausias variantas, kadangi ji puikiai sugeria prakaitą ir yra laidi orui. Visgi, linas taip pat turi ir keletą trūkumų, pavyzdžiui, tokie audiniai itin greitai glamžosi, yra linkę susitraukti. Tačiau, tinkamai prižiūrint tokį drabužį, jis tikrai išliks tartum naujas ganėtinai ilgą laikotarpį. Tad, kaip prižiūrėti iš lininio audinio pagamintą produktą? Čia galioja kelios esminės taisyklės. Pavyzdžiui, jokiu būdu nedžiovinkite tokių drabužių saulėje, taip pat laikykite šiuos gerai vėdinamoje ir kuo sausesnėje patalpoje. Geriausia, jeigu pirmą kartą tokį drabužį išskalbtumėte vėsiame vandenyje, taipogi svarbu, jog prieš džiovinimą jo negręžtumėte.
Šilko audiniai yra kitas populiarus drabužių gaminimo būdas. Ši medžiaga pasižymi mažu šilumos laidumu, todėl net ir itin žvarbiomis dienomis, toks apdaras pagelbės apsisaugoti nuo šalčio. Be to, šilkas yra atsparus dulkių erkutėms, taipogi ir įvairiems mikroorganizmams. Svarbu paminėti, jog šią medžiagą naudoti galima ir alergiškiems asmenims, turintiems itin jautrią odą. Iš esmės, šilkas yra vienas iš minkščiausių ir švelniausių audinių, todėl iš jo pagaminti drabužiai ar kitos priemonės patiks beveik kiekvienam. Visgi, reikėtų paminėti ir tai, jog šilkas yra bene silpniausias natūralus pluoštas. Tačiau šis turi tiek daug privalumų, jog toks menkas trūkumas greičiausiai nenustelbs noro jį įsigyti. Kaip ir su kiekvienu kitu audiniu, šilką taipogi reikia tinkamai prižiūrėti, todėl džiovinkite jį tik pavėsyje, atsargiai skalbkite ir jokiu būdu nevalykite dėmių su drėgna servetėle.
Medvilniniai audiniai yra puikūs ir populiarūs šių dienų pasaulyje. Greičiausiai jau esate girdėję bent keletą iš jų: flanelę, batistą, perkelį ar satiną. Pastarasis išties primena šilką, tačiau sudyla gerokai lėčiau. O štai flanelė yra puikus audinys, norintiems pasigaminti drabužių, kuriuos nešiosite žiemos metu. Nepamirškime ir perkelio, kuris yra ne tik švelni, tačiau ir itin stipri medžiaga. Tą patį galime pasakyti ir apie batistą, mat, nors iš išorės šis gali atrodyti be galo plonas, išties tai labai patvarus bei ilgaamžis audinys. Tad, kokie visgi privalumai slypi medvilniniuose produktuose? Pirmiausiai, tai tokie drabužiai nesielektrina bei yra higieniški. Medvilnė leidžia kūnui kvėpuoti, turi neblogą atsparumą skalbimui, tad įsigytus produktus išties sunku apgadinti. Visgi, ši medžiaga yra linkusi glamžytis, todėl gali kilti sunkumų mėginant nuolat ją lyginti.
Viskozė – tai dar vienas populiarus pluoštas, išgaunamas iš celiuliozės. Tokie audiniai dažniausiai yra lengvi bei minkšti, nesielektrina, puikiai sugeria drėgmę, šiek tiek persišviečia. Neretai iš viskozės gaminami šiek tiek prabangesni drabužiai, kurie truputį blizga. Tačiau ši medžiaga yra linkusi glamžytis, nėra itin tvirta, todėl ją reikia tinkamai prižiūrėti. Produktų iš viskozės skalbti nerekomenduojama, geriausia juos palikti valykloje. Taipogi, šių nereikėtų gręžti, o džiovinti tokius drabužius geriausia horizontalioje padėtyje.
Siūlų pasirinkimo ypatumai
Siūlai yra dar vienas svarbus aspektas, lemsiantis gaminamo drabužio kokybę bei galutinę išvaizdą. Tad, kaip tinkamai juos pasirinkti? Dažniausiai šie skirstomi į kategorijas pagal pluoštą bei storį. Pradėkime nuo pastarojo aspekto. Itin ploni siūlai neretai yra naudojami įvairioms kojinėms, taip pat ir kūdikių drabužiams. Vidutiniai – plonesniems rūbams, tarkime tokiems, kaip suknelėms gaminti. Patys storiausi siūlai dažniausiai naudojami itin šiltiems drabužiams bei aksesuarams, pavyzdžiui, kepurėms, šalikams, pirštinėms ar megztiniams. Visgi, norėdami kuo greičiau numegzti kokį nors apdarą, turėtumėte rinktis storesnius siūlus. Žinoma, toks drabužis bus išties šiltas, tačiau labai skubantiems tai bene pats optimaliausias variantas, kadangi itin ploni siūlai sulėtina darbą ir reikalauja daug didesnio kruopštumo.
Tačiau sugrįžkime ir prie tinkamo pluošto pasirinkimo. Pradėkime nuo baltymų pluošto, pavyzdžiui, vilnos, kašmyro ar šilko siūlų. Tokie drabužiai lengvai atsiplaus, tačiau bus šiek tiek tampresni. Tuo tarpu, celiuliozės pluoštas, pavyzdžiui, linas ar medvilnė – bus stipresnis bei atsparesnis temperatūrų pokyčiams. Šio tipo siūlai dažniau naudojami, norint pagaminti vasarai skirtus apdarus. Tad, iš esmės, renkantis pluoštą reikėtų atsižvelgti į tai, kokiam metų laikui norite pagaminti drabužį.
Kokį audinį rinktis perkant patalynę?
Nors galėtų atrodyti, jog tinkamas audinys reikalingas tik perkant arba siuvant drabužius, tai nėra tiesa. Jeigu norite išties gerai išsimiegoti, labai svarbu išsirinkti tinkamą patalynę. Tačiau tam, jog ši būtų tikrai kokybiška, svarbu atkreipti dėmesį į audinį, iš kurio ši pagaminta. Pradėkime nuo satino, kuris yra itin švelnus, šiek tiek blizgus bei elegantiškas. Tai puiki patalynė, norintiems šiek tiek prabangos bei mėgstantiems miegoti itin minkštai. Satinas leis odai kvėpuoti, todėl šis variantas tiks net ir alergiškiems asmenims. Visgi, atkreipkite dėmesį, jog pasirinktoje patalynėje nebūtų sintetinių priemaišų. Kitas išties populiarus žmonių pasirinkimas – tai kartūnas, pasižymintis patvarumu, ilgaamžiškumu bei lengvumu. Tokia patalynė atrodo išties estetiškai, be to, ji lengvai atsiskalbia ir greitai džiūsta. Jeigu miegodami nuolat prakaituojate – patalai iš kartūno gali būti pats geriausias variantas, kadangi ši medžiaga puikiai sugeria drėgmę. Nepamirškime ir visiems žinomos drobės, kuri turi išties daug privalumų. Visų pirma, ji nedirgina odos, pasižymi švelnumu, lengvai prisitaiko prie kūno temperatūros. Tačiau tokia patalynė lengviau glamžysis, todėl prižiūrėti ją reikės šiek tiek daugiau, nei kitas. Visgi, jeigu Jums svarbi patalų kokybė, o ne išvaizda, tuomet drobės atsisakyti tikrai nereikėtų. Paskutinis, tačiau toli gražu ne prasčiausias audinys – tai flanelė. Ji pagaminta iš medvilnės pluošto ir pasižymi itin dideliu švelnumu bei minkštumu. Visgi, tokią patalynę nesunku sugadinti, todėl skalbti reikėtų itin atsakingai ir atsargiai. Tačiau, jeigu ieškote ko nors švelnaus ir maloniai priglundančio prie odos – flanelinis audinys greičiausiai bus tinkamiausias pasirinkimas.