Įmonių sąrašas

Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga

J. Jasinskio g. 9-205 (Naujamiestis), 01112 Vilnius
(0 619) 16256
32 metai veikloje
Google mapswaze
Google mapswaze

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(0 619) 16256
Tinklalapis
Tinklalapis
El. paštas
Pirmininkė
Rūta Kiršienė
Įmonės kodas
190776912
Registracijos data
1992.04.05
Darbuotojai
2 darbuotojai (apdraustieji) daugiau
Įvertinkite:
0 (mažiausiai 80 simbolių)


Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas
Dalintis

Veiklos aprašymas

Vienyti sveikatos priežiūros įstaigų visų profesinių kvalifikacijų specialistus ir kt. darbuotojus siekiant ginti jų ekonomines , profesines teises ir laisves
Sudaryti kolektyvinius susitarimus ir sutartis su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, Sveikatos apsaugos ministerija, savivaldybėmis, darbdaviais bei jų organizacijomis, skatinti kolektyvinių sutarčių sudarymą sveikatos priežiūros įstaigose, dalyvauti derybų procese
Organizuoti profesinių sąjungų narių kvalifikacijos tobulinimą
Plėtoti profsąjunginį judėjimą Lietuvoje ir tarptautinėse organizacijose
Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (LSADPS) įkurta 1991 m. balandžio mėnesį yra laisvanoriška, savarankiška visuomeninė organizacija, atstovaujanti ir ginanti savo narių darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus ir vykdanti laisvųjų profsąjungų politiką. Ji jungia 35 pirmines organizacijas ir 2 asocijuotas sveikatos specialistų organizacijas: Jaunųjų gydytojų asociaciją ir Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinę sąjungą.

Aukščiausias profesinės sąjungos organas yra suvažiavimas, šaukiamas ne rečiau kaip kas penkeri metai. Laikotarpyje tarp suvažiavimų sąjungos veiklą organizuoja ir koordinuoja Įgaliotinių taryba ir suvažiavime išrinkta valdyba. Organizacijos nariai moka 1% mėnesinio darbo užmokesčio dydžio nario mokestį. Pirminės organizacijos LSADPS valdybai perveda 30% savo pajamų kiekvieną mėnesį, bei 5% šalpos fondui, kurio lėšos naudojamos pagal patvirtintus nuostatus. 2007 m. lapkričio mėn. 30 d.įkurtas Švietimo paramos fondas, kurio vienas iš pagrindinių tikslų – profesinės sąjungos narių švietimas ir kvalifikacijos kėlimas. Nario mokestis renkamas į šį fondą yra 5 %.

LSADPS yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, 1995 m. priimtos į Pasaulio laisvųjų profesinių sąjungų konfederaciją (ICFTU), narė. 1994 m. LSADPS tapo Tarptautinio visuomeninio paslaugų sekretoriato (PSI) nare, o nuo 2000 m. ir Europos visuomeninių paslaugų sąjungų federacijos (EPSU) narė.

LSADPS veiklos pagrindas - teisėtas profesinės sąjungos narių socialinių ir ekonominių interesų gynimas. Didžiausias dėmesys skiriamas:
organizacijų veiklai;
dirbančiųjų užimtumui rinkos sąlygomis;
profesinės sąjungos narių švietimui;
įtakai įstatymdavystei didinti;
solidarumui su kitomis profesinėmis sąjungomis stiprinti.

Per Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją LSADPS dalyvauja visų lygių Darbo biržos, Sodros ir Valstybinės darbo inspekcijos trišalėse komisijose arba tarybose.

Jose siekiama intensyvios dirbančiųjų užimtumo politikos, efektyvaus valstybinio socialinio draudimo lėšų panaudojimo ir žmogaus saugos darbe garantijų.

LSADPS periodiškai organizuoja visų lygių (respublikinio, regioninio, vietinio) švietimą profsąjungos nariams ir aktyvui. Organizuoja tikslinius seminarus dirbantiesiems dėl saugaus darbo, nelaimingų atsitikimų darbe, streso ir psichologinės įtampos, AIDS problemų, ruošia mokymo programas, metodinę ir kitą medžiagą sociologinių apklausų bei surinktos iš profesinių sąjungų organizacijų informacijos pagrindu.

Taip pat LSADPS aktyviai bendradarbiauja ir koordinuoja veiksmus su kitomis sveikatos sistemoje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis ir darbdavių organizacijomis sprendžiant sveikatos sistemoje iškilusias problemas, inicijuojant įstatymų pakeitimus ir papildymus.

Pirmą kartą sveikatos sistemos istorijoje 2013 m. gegužės 7 d. Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos trišalę tarybą (toliau - Taryba), kuri veikia lygiateisio trišalio bendradarbiavimo pagrindu.

Pagrindinis Tarybos tikslas – turėti sveikatos sistemoje šakinę kolektyvinę sutartį, kurioje būtų reglamentuotas darbo apmokėjimas, darbo krūvis, kvalifikacijos tobulinimo išlaidų apmokėjimas bei kitos svarbios darbo, socialinės ir ekonominės sąlygos.

LSADPS aktyviai dalyvavo šios Tarybos įsteigimo procedūrose: inicijavo darbuotojams atstovaujančių asmenų diskusiją, kurios metu buvo nustatyti profsąjungų atstovavimo kriterijai ir susitarta dėl atstovaujančių asmenų delegavimo Taryboje.
Daugiau...