Pagal temą

Aplinkotvarka, apželdinimasGėlėsAplinkotvarka, apželdinimasSodo, miško, parko priežiūros technikaApsipirkimasGėlėsDrabužiaiIndai, stalo reikmenysInterjeras, interjero elementaiInternetinės parduotuvėsKosmetika, kvepalaiSporto ir turizmo reikmenysAutomobiliai ir transportasAutomobilių remontas (lengvieji)Automobilių nuomaAutomobilių eksploatacinės medžiagos, autokosmetikaAutomobilių dalys (lengvieji)Kemperiai, nameliai ant ratų, priekabosMotociklai, dviračiaiBaldai, interjerasApšvietimas, šviestuvaiBaldai, prekybaBaldų gamybaČiužiniaiInterjeras, interjero elementaiUžuolaidos, žaliuzėsInternetinės parduotuvėsInternetinės parduotuvėsKelionės, viešbučiai, pramogosKemperiai, nameliai ant ratų, priekabosPramogų ir poilsio paslaugosRenginių, švenčių techninis aptarnavimasSporto ir turizmo reikmenysTurizmo paslaugosViešbučiai, apgyvendinimasKompiuteriai, ryšiai, ITIT paslaugosBiuro ir konferencijų įrangaInterneto paslaugosKanceliarinės prekėsMedicina, grožisKosmetika, kvepalaiMedicinos įstaigos (privačios)Medicinos technika, įrangaMedicininės medžiagos, medikamentaiOdontologaiPaslaugosAutomobilių nuomaFinansinės paslaugosFotografijaInterneto paslaugosPramogų ir poilsio paslaugosTurizmo paslaugosVertimo biuraiViešbučiai, apgyvendinimasPramonė, energetikaAlternatyvi energijaPakuotė ir taraPramoniniai įrengimai, jų automatizavimasSandėliavimas, įrangaSpaustuvės, įranga, medžiagosReklama, leidybaKanceliarinės prekėsReklama, dizainasRinkodara, viešieji ryšiaiVerslo dovanosStatyba, medžiagosSantechnika, vonios kambario įrangaStatybos darbaiTeisė, draudimas, finansaiAdvokataiAuditas, apskaitaFinansinės paslaugosŠvietimas, kultūra, mokslasKalbų kursaiŽemės ūkis, miškininkystėMiškininkystėSodo, miško, parko priežiūros technika

Viskas, ką verslui reikia žinoti apie debesų kompiuteriją

2020 m. balandžio 15 d.
Viskas, ką verslui reikia žinoti apie debesų kompiuteriją

Terminas debesų kompiuterija apibrėžia nekonkrečią, nutolusią erdvę, kurioje kaupiama ir saugoma visa vartotojui reikalinga informacinė medžiaga. Žodis „debesis“ pažymi, kad paslaugai teikti reikalingas nematomas, virtualus interneto ryšys ir vienas nuo kito nutolę fiziniai serveriai. Kiekvienas iš jų yra galingas kompiuteris, kurio vienintelė paskirtis – saugoti ir kaupti duomenis. Ypač ši virtuali duomenų saugojimo bazė naudinga dideliems verslams, ir tai įrodo gigantiški debesų infrastruktūros rinkos žaidėjai – „Google“, „Microsoft Azure“ ir „Amazon Web Services“ (AWS). Pasaulio ir Lietuvos IT kompanijos, greitai reaguodamos į „cloud“ serverių paklausą ir perspektyvas, taip pat teikia debesų kompiuterijos sprendimų paslaugas. Pavyzdžiui, Vilniuje šiuo metu veikia vienas moderniausių duomenų centrų Baltijos šalyse „RackRay“. Pažvelkime iš arčiau, kas yra debesų kompiuterija ir kaip ji gali prisidėti prie verslo vystymo.

Kaip veikia debesų kompiuterijos paslauga?

Vietoje to, kad įmonės pačios turėtų kompiuterinę infrastruktūrą, reikalingą aparatinę įrangą ar tinkamą serveriams laikyti fizinę vietą, mažo ir didelio verslo atstovai išsinuomoja prieigą, t. y. užsisako mėnesinį „cloud“ serverio paketą, kuriame gali laikyti bet kokius savo verslui reikalingus duomenis, ir prie jų bet kada prieiti. Virtualiame serveryje galima laikyti tiek didelius kiekius duomenų, tiek įvairias taikomąsias programas.

Didžiausias debesų kompiuterijos privalumas įmonėms yra tas, jog jų atstovai gali išvengti nereikalingų išlaidų ir sudėtingų IT infrastruktūros eksploatavimo bei išlaikymo darbų. Verslui pakanka sumokėti už poreikį atitinkančią duomenų laikymo paslaugą, kuri šiuo atveju yra debesų kompiuterija, o jam susitraukus ar iškilus finansinių kliūčių, šią galima bet kada sustabdyti, nutraukti.

Virtualių serverių privalumai verslui

Paklausti apie „cloud“ serverių privalumus verslui, „RackRay“ duomenų centro ekspertai išskiria didžiausią, vertingiausią patogumą – verslui nebereikia pirkti ir išlaikyti nuosavos kompiuterinės infrastruktūros. Be kita ko, ne tik nereikia pirkti fizinių serverių, tačiau taip pat – atnaujinti programų ar operacinių sistemų, naikinti nebetinkamą naudoti aparatinę ir programinę įrangą. Visus šiuos laiką ir pinigus kainuojančius darbus atlieka debesų kompiuterijos paslaugos tiekėjas.

Be to, „cloud“ serveriai yra puikus pasirinkimas verslui, kuris neturi galimybės ar lėšų pasisamdyti IT sistemų administratoriaus. „Cloud“ serveriai palaiko „Windows“ ir „Linux“ operacines sistemas, kurias galima lengvai įdiegti su jau paruoštais naudoti šablonais. Paprastas valdymo skydelis, lengvas serverio paleidimas ir valdymas – tai sutaupys papildomas išlaidas. Jeigu esate verslo, kuriam nereikalingi dideli resursai, atstovai, debesų kompiuterija gali būti tinkamiausias pasirinkimas.

Sutaupomas laikas ir pinigai

Didelę duomenų saugojimo patirtį turinti „RackRay“ specialistų komanda išskiria ir dar vieną, ne mažiau svarbią virtualių serverių ypatybę. Naudodamasi šia paslauga, įmonė be ilgai trunkančių viešųjų pirkimų ir nemažų išankstinių išlaidų gali greičiau judėti prie naujų projektų ir idėjų testavimo, kadangi moka tik už tas paslaugas, kurias panaudoja. Ši galimybė leidžia įmonėms greičiau į rinką išleisti naujas programas, o dėl „cloud“ kompiuterijos lankstumo – ypač populiarias akimirksniu proporcingai išplėsti.

Galiausiai, įmonėms, kurių programos ar paslaugos pasiekia didžiausią susidomėjimo piką tik tam tikromis savaitės dienomis ar net metų laikais (pavyzdžiui, el. parduotuvės), debesų kompiuterija – puikus sprendimas finansiškai. Virtualūs serveriai prisitaiko prie besikeičiančių duomenų srautų, todėl naudoja tik tam kiekiui patenkinti reikalingus resursus.

„Neretai klientai linkę pervertinti savo projektams reikalingus resursus ir paslaugų apimtis, todėl mums kartais tenka pasiūlyti pradėti nuo mažesnių. Leidžiame nemokamai pasibandyti paslaugas, įvertinti jų veikimą ir įsitikinti, ar jos patenkina poreikius“, – savo duomenų centro „cloud“ serverių paslaugos niuansais dalinasi „RackRay“.

Ką svarbu apgalvoti verslui prieš persikeliant į „cloud“ serverį?

Prieš pradedant vykdyti bet kokius duomenų perkėlimo darbus į „cloud“ serverį, „RackRay“ ekspertai ragina atlikti išsamią įmonės atvejo analizę. Joje turėtų atsispindėti reali, dabartinė jūsų duomenų laikymo infrastruktūros kaina. Ją sudaro:

 • Fizinės programinės aparatūros kaina. Tai serveriai, operatyvioji atmintis (RAM), CPU, duomenų saugojimas.
 • Kompiuterinių programų kaina. Ar jos bus paliekamos, ar perrašomos į debesį, ar perkamos naujos.

Debesų kompiuterija, kaip ir bet kuri kita paslauga, turi patogias ir potencialiai nepatogias ypatybes. Taigi, analizėje derėtų įtraukti ir galimas neigiamas savybes, išryškėjančias perkeliant duomenis į „cloud“ serverį. Pavyzdžiui, prisitaikymas prie paslaugų tiekėjų priimamų sprendimų, naudojamos sistemos, apribojimų, atnaujinimų. Svarbiausia tampa pasverti visus „už“ ir „prieš“, pasitarti su paslaugos tiekėju ir tada priimti lemtingą sprendimą.

IT rinką stebintys ekspertai pastebi, kad su „cloud“ serveriais susijusios rinkos kiekvienais metais paauga nuo 10 iki 40 proc., todėl galima teigti, kad „debesys“ vis labiau pradeda dominuoti rinkoje, o paslaugą naudojantys verslai lieka jomis patenkinti. Belieka viską pasverti bei priimti palankiausią savo verslui sprendimą.

Nauji straipsniai

 • Kaip gaminami marškinėliai su užrašais

  Marškinėliai tapo neatsiejamu mūsų garderobo dalimi. Nešiojame juos šiltomis vasaros dienomis, sportuodami, kaip rūbą suteikiantį papildomą šilumą. Dažnai merginos vietoj nėriniuotų naktinukų pasirinks didžiulius apsmukusius marškinėlius. Tai gali būti patogiausias rūbas randamas, bet kurio šeimos nario drabužinėje, o ir kaina yra labai patraukli. Iš kur tie marškinėliai...
 • Atstatyti dubens dugno raumenis - tiesiog būtina

  Ar žinote, kaip yra aktualu atstatyti dubens dugno raumenis(DDR)? Ir kodėl reikia DDR aktyvinti? Pirmiausia, reiktų pripažinti, jog žmogaus raumenys tarpusavyje yra labai susiję – tiesiog priklausomi vieni nuo kitų. Todėl yra svarbu stiprinti visas raumenų grupes. Dėl esančių raumenų kūnas gali judėti, justi stabilumą. Dubens dugno raumenys ypač susiję su stuburo, pilvo, diafragmos...
 • Variklio alyvos ir filtro keitimas: ką svarbu žinoti?

  Pakankamas sutepimas sveikam varikliui Automobilio sutepimas yra visos automobilio konstrukcijos pagrindas. Be patikimo alyvos tiekimo variklis pats save sunaikintų vos po kelių metrų. Keturių taktų variklyje, alyva cirkuliuoja uždarame rate. Nepaisant to, jai reikia keitimo. Įprastai, atliekant alyvos keitimą, pakeičiamas ir alyvos filtras. Alyvos kelias Alyva įpilama per...
 • Sužinokite savo miško kainą

  Miškas nuo seno yra ne tik žmogaus energetinės stiprybės ir prieglobsčio šaltinis, bet ir vieta, kur randama daug naudingos gamtos augalijos. Besikeičiat laikmečiams, kito ir miško panaudojimo galimybės. Šiais racionalumo bei praktiškumo laikais, sudarytos visos sąlygos ne tik nepertraukiamai naudoti miško išteklius, bet ir puoselėti biologinę jo įvairovę, užtikrinant gamtos aplinkosaugos...
 • Daugiau sėdimos vietos svetainėje – neperkraunant erdvės

  Svetainės, kuriose yra pakankamai sėdimos vietos – vienos patogiausių. Dauguma dažniausiai renkasi sėdėti ant minkšto kampo, o ne kietos valgomojo kėdės. Taigi, svarbu, kad baldai būtų kuo komfortiškesni. Jei turite didelę šeimą ar mėgstate leisti laiką su draugais, tikriausiai jau ne kartą pagalvojote, ką daryti, kad vietos, kur galima patogiai prisėsti, būtų kuo daugiau. Taigi, kur...
 • Vietos Mažeikiuose, kurias galima aplankyti karantino metu

  Nors dėl Koronaviruso skatinama kuo daugiau laiko praleisti namuose, visgi, buvimas gamtoje taip pat yra būtinas, kadangi taip stiprinama žmogaus imuninė sistema, juolab, taip galima išvengti diskomforto, kuris atsiranda dėl pasyvumo. Svarbiausia rasti vietas, kurias lankyti galima bet kuriuo paros metu, juolab, tokias, kuriose mažai žmonių. Piliakalnis, vad. Švedkalniu,...
 • Populiariausi kempingai Kroatijoje. Kur apsistoti?

  Kroatija yra labai graži šalis. Nieko keisto, kad daugelis žmonių meta kasdieninius rūpesčius, nuomojamasi arba perka kemperius ir vyksta iki šios šalies, kuris gali pasiūlyti smėlėtas pakrantes, puikų orą, laimingus žmones, kurie ilsisi. Tiesa, pats įdomiausias būdas pasiekti Kroatiją ir tuo pačiu pervažiuoti ją išilgai – naudotis kemperiais, kurie yra tarsi mini namai ant ratų....
 • Atnaujintos spaudos linijos leis vykdyti dar sudėtingesnius spaudos užsakymus

  UAB „Pakmarkas“ įgyvendina projektą „UAB „Pakmarkas“ investicijos į pramonės skaitmeninimą“ UAB „Pakmarkas“ įgyvendina projektą „UAB „Pakmarkas“ investicijos į pramonės skaitmeninimą“ (projekto Nr. 03.3.1-LVPA-K-854-01-0033) pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 3 prioriteto...
 • Tobulas spaudimo matuoklis senjorui?

  Pirkti kraujo spaudimo matuoklį senjorams yra pakankamai sudėtinga, nes reikia įvertinti kelis svarbius senyvo amžiaus žmonių poreikius, nepamiršti apie spaudimo matuoklio naudojimo dažnį, manžetės ir ekrano dydį bei spaudimo matuoklio patogumą senjorui. Padidėjęs spaudimas vaikams pasitaiko žymiai rečiau nei senjorams, bet esant poreikiui pirkti kraujospūdžio matuoklį jiems vis dėl to reikia....
 • Pažeisti automobilių stiklai – keisti ar remontuoti?

  Automobilių stiklų pažeidimai – ne itin malonus, tačiau dažnai pasitaikantis reiškinys. Stiklo defektai gali atsirasti važiuojant tiek lygiu keliu, tiek žvyrkeliu, kuomet nuo kitos transporto priemonės skriejantys akimi nematomi objektai pažeidžia stiklo struktūrą bei palieka matomas žymes, vadinamas įdaužomis. Pažeisti automobilių stiklai yra keičiami naujais arba remontuojami, tačiau...
 • Automobilių stiklų remontas – ką verta žinoti?

  Automobilių stiklų remontas dažnai yra apipinamas įvairiais mitais. Tačiau faktas vienas – niekam nėra malonu stoti šalikelėje netikėtai įdužus automobilio stiklui, o juo labiau jį remontuoti. Niekam nepaslaptis, jog stiklo būklė lemia matomumą, o geras matomumas yra viena iš svarbiausių eismo saugumo sąlygų. Taigi, kur kreiptis ir kaip elgtis įskilus automobilio stiklui, siekiant...
 • Kokie futbolo bateliai tinka jums?

  Kiekviena sporto šaka atneša tam tikrą riziką sveikatai ir kiekvienas sportininkas privalo mokėti jas įvertinti. Kone dažniausias susižeidimas futbole yra kojų lūžiai ir patempimai. Avalynė yra pati svarbiausia futbolininko aprangos dalis – ji atsakinga už tvirtą atramą kojai ir kuo geresnį sukibimą su aikštės danga. Pamirškime tuos laikus, kai futbolui užteko senų gerų...
 • Žmogaus papilomos viruso reikšmė moters organizmui

  Laikas ėjo, eina ir eis... Keletą kartų per metus esame priverstos sutrikdyti jo tėkmę – sukame rodykles pirmyn ar atgal. Tačiau paties laiko sustabdyti nei vienai nepavyksta. Ir nereikia! Džiaukimės, mielosios, kiekviena mums duota sekunde, savaite, mėnesiu, metais ir… dešimtmečiais! Tai mūsų ir tik mūsų asmeninis laikas! Ar sugebame jį branginti? Deja, ne visada... Turbūt...
 • DDR terapija vyrams gerina intymiąją sveikatą

  Tik klinikoje „Sveikatos garantas“ galite išmėginti pačią karščiausią Lietuvą pasiekusią naujieną – individualias ir ilgalaikiai paveikias „BTL EMSELLA“ procedūras! Tokio maksimalaus poveikio Jums nesuteiks nė vienas elektromagnetines bangas taikantis gydymo aparatas, įprastai nefokusuotai veikiantis tik paviršinį raumenų sluoksnį. HIFEM (High-Intensity...
 • Antikorozinis padengimas – galimybė padidinti automobilio tarnavimo laiką?

  Lietuviškos žiemos – puikiausias maistas automobilio korozijai: temperatūrų svyravimai, drėgmė, druskos bei visi kiti ingredientai – pagrindinė rūdžių atsiradimo priežastis. Visgi tinkamai prižiūrimas ir laikomas automobilis gali būti apsaugotas nuo šoko ir sulaukęs pavasario nevirsti rūdžių krūva. Antikorozinis padengimas – efektyvi apsauga nuo rūdžių Savo automobilius...