Verslo pardavėjams: 9 klausimai, kuriuos turite sau užduoti

2023 m. sausio 2 d.
Verslo pardavėjams: 9 klausimai, kuriuos turite sau užduoti

Ne visada ir ne visi verslai turi galimybę plėstis. Lygiai taip pat ne visi asmenys yra geri verslo vykdytojai. Kartais paprasčiausiai verslui reikia kito vadovo. Tokio, kuris turi daugiau laiko, gali plačiau vystyti veiklą, galiausiai, nori tai daryti.

Ne veltui šiuo metu plačiai yra matomi skelbimai su tekstu: „Parduodu verslą Kaune“. Galimybių yra labai daug, jos labai plačios, tad kiekvienas gali rasti tokią opciją, kuri jam labiausiai tinka.

Jeigu esate ne verslo ieškotojas, o pardavėjas – tokiu atveju turite įvertinti visai kitus aspektus nei tie, kurie ieško verslo pirkimui. Pateiksime jums 9 klausimus, kurie padės galbūt geriau suprasti – ar tikrai verslo pardavimas yra geras žingsnis ir kur parduoti, kad pirkėjas būtų galima rasti kuo greičiau.

 1. Kaip parduoti verslą?

Pirmiausia Jums reikia rasti puslapį, kur galima talpinti skelbimus apie verslo pardavimą. Šiuo metu tokio tipo puslapių gausa yra gana plati, tad esame tikri, kad visada geriau talpinti žinią apie pasiūlymą plačiau, kadangi didesnė tikimybė kad rasite tuos, kurie susidomės.

Kai kurie stengiasi ieškoti fizinių asmenų, kolegų, pažįstamų, kurie šiuo metu ieško verslo. Dažniausiai tokio tipo paieškos ne tik trunka kur kas ilgiau, tačiau taip pat ir yra ribotos. Rasti pažįstamą, kuri tikrai domintų jūsų verslas bus sunku. Galiausiai, tikrai ne visada yra geriausias kelias parduoti tokiam žmogui, kuris jums yra žinomas, parduodant verslą reikia nuo jo atsiriboti visomis prasmėmis ir būsimas savininkas tikrai neturėtų būti Jūsų gyvenimo dalis.

Taigi, geriausia parduoti verslą yra talpinant skelbimą specialiuose puslapiuose. Ten jį pamatys daugiau žmonių, kurie yra suinteresuoti pirkti verslą, tad padidins šansus, kad jūs rasite naują savo verslo valdytoją.

 1. Kur talpinti skelbimą?

Kaip jau minėjome, yra ne vienas internetinis puslapis, kur galima talpinti parduodamo verslo skelbimus. Dauguma jų yra visiškai nemokami arba tam tikros funkcijos yra galimos, kai sumokamas simbolinis mokestis. Bet kuriuo atveju svarbiausia yra tikrinti puslapio reputaciją. Taip pat dažniausiai apsimoka talpinti ten, kur skelbimų yra daug. Ilgainiui tokie puslapiai yra labiau lankomi, tad taip pat kur kas didesnė tikimybė, kad jus peržiūrės daugiau žmonių ir galiausiai bus galima rasti pirkėją verslui.

 1. Kaip atrodo patrauklus skelbimas?

Apie patraukliai pateikti bet kokio objekto pardavimo skelbimą galima rasti labai daug straipsnių. Visus juos vienija tai, kad svarbiausia yra informatyvumas. Kuo detaliau bus aprašytas verslas, kuo daugiau informacijos bus, žinoma, kuo daugiau skaičių, kurie dažniausiai ir padeda geriau suprasti įmonės situaciją – tuo dažniausiai pardavimas bus greitesnis, kadangi asmenys, kurie galimai domisi Jūsų verslu neturės gaišti laiko rašydami, o iškart matys svarbiausią informaciją, kuri jiems gali padėti nuspręsti, ar verslas tenkina poreikius, ar ne.

Kai kuriuos asmenys galbūt net domina Jūsų skelbimas, tačiau jie tiesiog tingi rašyti ir klausti smulkmenų, kurios nulemtų – būtų perkama, ar ne. Galiausiai, visada solidžiau atrodo tokios įmonės, kurios pateikia labai išsamią informaciją. Nesvarbu, kad planuojate verslą parduoti. Detalus jos aptarimas yra svarbus, kadangi gali užtikrinti, kad kitų žmonių akyse, tiek pirkėjų, tiek klientų – pavyks atrodyti solidžiai ir tuo pačiu būti vertinamu.

 1. Ar tikrai verslą verta parduoti?

Tai yra gana dažnas klausimas, kurį sau kelia verslą parduoti norintys asmenys. Ypač tie, kurie augo su verslu, skyrė jam labai daug laiko. Dažniausiai natūraliai kyla poreikis išlaikyti tai, kas buvo auginta ir brandinta, tačiau tuo pačiu reikia nepamiršti, kad kai kurie gali kur kas geriau auginti veiklą, kuri iki šiol buvo jūsų rankose. Galiausiai, net ir neveikiančio verslo išlaidos dažniausiai egzistuoja. O koks tuomet tikslas yra turėti tai, kas jums neneša jokio pelno, jokios naudos, galiausiai, kad jums net neteikia džiaugsmo, kadangi reikalauja daugiau laiko bei investicijų nei neša naudos?

 1. Kiek vertas mano verslas?

Kitas gana dažnas kylantis klausimas yra susiję su verslo pardavimo kaina. Apie tai galima rasti irgi labai daug straipsnių, tačiau reikia suprasti, kad dažniausiai viskas yra kur kas sudėtingiau nei atrodo. Juolab, daugelis verslininkų vertina ne tik realius skaičius, tačiau taip pat ir moralinę verslo vertę, kuri potencialiam pirkėjui dažniausiai nėra svarbi.

Reikia suprasti, kad verslo vertė yra nusakoma skaičiais. Ne jūsų pačių įnorių, tačiau finansinių operacijų. Ar verslas neša pajamas? Kiek reikia investuoti, kad jis būtų našus? Žinoma, kiek galima uždirbti nieko nedarant ir kiek jums kainuoja reklama.

Verslo ribos yra labai plačios ir sunku atsakyti, kokia yra Jūsų veiklos kaina. Dėl to dažniausiai geriausia yra tartis su specialistais, kurie teikia ne tik išsamias konsultacijas, tačiau taip pat ir pateikia labai tikslius skaičius, kurie padeda savininkui nuspręsti, ar jam tinka verslą už tiek parduoti, ar ne.

 1. Ar reikia buhalterio verslo pardavimui?

Tai priklauso nuo kiekvieno asmens poreikių ir dažniausiai buhalterius samdo ne tik, kurie parduoda, tačiau tie, kurie perka verslus. Natūralu, kad jie dažniausiai nori, kad specialistas galėtų kuo detaliau susipažinti su tam tikros įmonės buhalterijos niuansais. Juk kartais perkama atrodo solidi įmone, tačiau jos buhalterija yra labai apleista ir pirmiausia reikia investuoti į gerus specialistus, kurie ją sutvarko. O tai yra dar papildomos išlaidos. Kur kas paprasčiau yra iškart susižinoti realią situaciją ir numatyti – ar tai nebus priežastis tam tikro verslo pirkimui.

 1. Ar galima parduoti verslą su skolomis?

Verslo pardavimas su skolomis yra gana įprasta praktika. Tai yra geras pasirinkimas ne tik tiems, kurie parduoda verslus, tačiau ir tiems, kurie juos perka. Daugeliui paprasčiausiai patinka, kad galima kur kas pigiau įsigyti verslus. O dažniausiai ir pačios skolos ne tokios didelės, kad atgrasytų.

Žinoma, tik reikia ne tik nurodyti skelbime, kad verslas yra su skolomis, tačiau taip pat ir patiekti skaičius, kurie dažniausiai galimiems pirkėjams dažniausiai ir yra esminiai.

Galiausiai reikia skaičiuoti – ar Jums labiausiai apsimoka verslą parduoti, ar bandyti pačiam grąžinti skolas ir toliau bandyti jį plėsti. O tai remiasi dažnai net ik į finansus, tačiau ir žmogaus fizines, lauko galimybes. Visi faktoriai yra svarbūs ir visi gali daryti įtaką verslo pardavimo sprendimui.

 1. Įmonės, verslo ar akcijų pardavimas?

Planuojantys parduoti verslą taip pat turi nuspręsti – kokią dalį jo parduoda. Kai kurie parduoda tik akcijas. Tai yra puiki galimybė išlikti savininku ir tuo pačiu gauti daugiau investicijų, kurios gali padėti plėsti verslo ribas. Taip pat galima parduoti tik įmonę, jos vardą, tačiau ne jos įrangą. Galiausiai, kai kurie parduoda viską, kas apima tam tikrą veiklą. Pirkėjų visada yra įvairių ir kai kurie tikrai mieliau perka vieną, o ne kitą. Faktas, kad skiriasi galimybės ir tai ką galima atlikti su konkrečiu verslu. Tačiau visada patogu, kai vienas verslas siūlo net kelias jo pirkimo opcijas, tad pirkėjas gali rinktis tą, kuri jam labiausiai tinka.

 1. Ar reikės mokėti mokesčius valstybei nuo pardavimo?

Pardavus verslą reikia mokėti GPM, kuris siekia 15 procentų. Nėra jokios mistikos, daugelis žino, kad gyventojų pajamų mokestis yra mokamas gavus kokių nors pajamų. Natūralu, kad verslo pardavimo atveju – sumokami mokesčiai taip pat. Jie yra mokami VMI, deklaruojant pajamas, iki gegužės mėnesio. Sumokėti svarbu, gyvensite ramiai ir galėsite būti tikras, kad Jūsų verslas yra saugiai ir legaliai perduotas kitam asmeniui į rankas.

Nereikia laikyti verslo, jeigu jis jums neneša jokios naudos. Natūralu, kad kartais parduoti tai, kas buvo ilgai auginta ir brandinta yra labai sunku. Tokiu atveju dažniausiai reikia daug kantrybės ir tuo pačiu daug supratimo. Visgi, gera yra žinoti, kad kitų žmonių rankose tas verslas, kuris Jums jau yra dalinai atgyvena, galbūt net kiek pabodęs, kadangi neskiriate jam tiek laiko, kiek reikia, gali ne tik atgimti, tačiau ir pasikeisti, tapti kur kas geresniu, inovatyvesniu ir tuo pačiu modernesniu. Svarbiausia yra rasti gerą pirkėją. Tokį, kuris siekia ne tik uždirbti, tačiau ir plačiai išvystyti tam tikro verslo galimybes.

Nauji straipsniai

 • Kredito kortelė – asmeninės atsakomybės reikalaujanti paslauga

  Smulkiosios kreditų bendrovės neretam siejasi vien su greitaisiais kreditais, laisvai dalinamais į visas puses. Žinoma, jei bent kiek domitės šios rinkos aktualijomis, sakinyje, kurį ką tik perskaitėte, pastebėjote dvi faktines klaidas. Visų pirma, paskolos nėra „mėtomos“ į kairę ir į dešinę. Jų išdavimo tvarką bei reikalavimus paskolos gavėjams reglamentuoja ir prižiūri Lietuvos...
 • Kaip žinoti, kurios kojinės yra geriausios?

  Svarstote, kokias kojines rinktis, kad jos puikiai tarnautų ne tik per šventes, bet ir kasdienai? Apie kojines žinome beveik viską ir mielai pasidalinsime šiomis žiniomis su jumis! Spalvingų kojinių mada pas mus atėjo vos prieš keletą metų ir tęsiasi iki pat šiol. Beveik visų mūsų garderobe šalia klasikinių vienspalvių kojinių guli bent viena kita pora spalvingų, žaismingų kojinių. Jei pas...
 • Kalkakmenis LIMESTOUN interjere ir eksterjere

  KALKAKMENIS LIMESTOUN, tai akmuo, kuris žmonijos istorijoje įsiamžino prabangiausiuose statiniuose: pilys, karališki rūmai, vilos. Kalkakmenio yra visame pasaulyje ir labai skirtingo tiek atspalviu, tiek raštu, tiek ir techninėmis savybėmis. Mes tiekiame kalkakmenį iš Bulgarijos kalnų. Jo švelnus dramblio kaulo atspalvis ir ypatingai geros techninės savybės praturtina mūsų kraštą puikiais...
 • Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

  Paskutinė sausio savaitė - gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Klinikos „Sveikatos garantas” gydytoja akušerė ginekologė Jolita Lukošiūnienė dalyvavo Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) inicijuotuose EFC kolposkopijos pagrindų mokymuose bei mokslinėje praktinėje konferencijoje “Gimdos kaklelio vėžio prevencinė savaitė”, vykusioje 2023 m. sausio 25 -...
 • Renkamės degintą medieną fasadui ir tvorai. Ką turėtume žinoti?

  Medienos apdirbimo ugnimi ištakos yra Japonijoje. Šis medienos apdirbimo būdas dėl jo išskirtinumo bei galutinio produkto yra vertinamas visame pasaulyje, įskaitant ir mūsų šalį. Degintą medieną galima rinktis tiek vidaus, tiek lauko projektams, tačiau šiandien pakalbėsime apie tai, ką turėtume žinoti apie šią medieną, renkantis ją fasadams bei tvoroms įrengti. Kodėl verta rinktis degintą...
 • Profesionali burnos higiena – ką reiktų žinoti?

  Profesionali burnos higiena - kaip dažnai ją atlikti ir kodėl jos reikia? Vieniems rūpi, kad šypsena būtų tobulai balta, o kitiems svarbu, kad dantys tiesiog būtų sveiki ir nuolat prižiūrimi. Todėl tokios procedūros, kaip profesionali burnos higiena gali padėti užtikrinti sveikų dantų būklę. Profesionali burnos higiena - tai viena svarbiausių procedūrų, kurios metu yra...
 • Ką turėtumėte žinoti apie vėjo varpelius?

  Vėjo varpėlių rinkinys arba pavieniai varpeliai yra puiki dovana tiek sau, tiek šeimos nariui ar artimam bičiuliui. Jų švelnus bei malonus ausiai garsas ramina ir atpalaiduoja, todėl puikiai tinka ir įvairioms profesionalioms praktikoms, įskaitant meditacijas bei garso terapijos seansus. Koshi varpeliai yra idealus pasirinkimas naudojimui patalpose Tobulas skambesys bei subtilus dizainas...
 • Kas yra langų tarpinės ir kaip jas prižiūrėti?

  Langų tarpinės yra viena iš lango konstrukcijos dalių, kuri užtikrina lango sandarumą. Dažniausiai iš gumos medžiagos pagamintos langų tarpinės gali skirtis savo spalva, minkštumu, elastingumu ir patvarumu ilgalaikiams aplinkos veiksniams. Jog langų tarpinės būtų praktiška investicija renkantis langus ir tarnautų kuo ilgiau, kviečiame susipažinti su keletu svarbių aspektų, į ką atkreipti...
 • Gėlių pristatymas Vilniuje

  Gėlių pristatymas Vilniuje Nors gėlių pristatymas Vilniuje jau yra seniai žinoma paslauga, tačiau vis dar sutinkama daug klausimų bei klaustukų dėl kokybės, terminų, bei ar puokštės atrodys taip, kaip nuotraukose? Į šiuos klausimus tuojau pat ir atsakysime. Gėlių pristatymo kokybė? Nors pasitaiko visko, tačiau didžioji dalis įmonių stengiasi palaikyti kuo aukštesnę kokybę, bei gėles...
 • Kodėl verslai investuoja į info.lt portalą?

  Kodėl verslai investuoja į info.lt portalą? Dažnai girdime klausimą, o kam, kodėl, kokia nauda? Tokius klausimus dažnai girdi mūsų įmonės vadybininkai, kuomet pasiūlo reklamuotis info.lt ar kituose mūsų įmonės portaluose. Mes suprantame, kad šiais laikais, kai reklamos būdų yra toks didelis pasirinkimas, išsirinkti tai, kas veikia, o kas ne, yra sudėtinga. Tačiau pakalbėkime apie mūsų...
 • Žirklinio keltuvo nuoma: patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamą įrangą

  Žirklinio keltuvo nuoma: patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamą įrangą Žirkliniai keltuvai plačiai naudojami mažmeninės prekybos, pramogų ar paslaugų sektoriuose. Jie gali praversti norint kelti daiktus, žmones ar medžiagas į skirtingą darbinį aukštį. Atsižvelgiant į pastato konstrukciją galima rinktis įvairių išmatavimų ir gabaritų žirklinius keltuvus. Bendrovės, teikiančios nuomos...
 • Veido priežiūros rutina su korėjietiška kosmetika

  Daugelis moterų nori atrasti tinkamą veido odos priežiūros rutiną. Viena iš populiarių dabar vyraujančių grožio tendencijų - korėjietiška odos priežiūra. Kokia yra korėjiečių grožio paslaptis? Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą pagal korėjietiškus odos priežiūros principus? Prižiūrėta ir nepriekaištinga veido oda - korėjiečių moterų vizitinė kortelė. Jų oda yra skaisti ir švytinti. Tai...
 • E. sąskaitos – automatizuotas darbo procesas

  E. sąskaitos – automatizuotas darbo procesas Sąskaitų tvarkymas – kruopštumo ir laiko reikalaujantis darbo procesas, kurį kiekvienas norime kiek įmanoma palengvinti. Šiandieninėje rinkoje gausu bendrovių, kurios siūlo skaitmenizuotas buhalterinės apskaitos platformas. Šios sistemos leidžia pagreitinti darbo procesą ir sumažinti klaidų tikimybę išrašant sąskaitas. E. sąskaitų...
 • „Swarovski“ papuošalai: geriausia dovana jai

  Kai reikia išrinkti tobulą dovaną ypatingai savo gyvenimo moteriai, gali būti sunku rasti kažką, kas iš tiesų būtų verta dėmesio. Tačiau „Swarovski“ juvelyriniai dirbiniai yra laikui nepavaldus ir prabangus pasirinkimas, kuris tikrai padarys įspūdį. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl „Swarovski“ papuošalai yra puiki dovanos idėja, kaip išsirinkti tinkamą papuošalą ir...
 • Kaip susikurti tobulą avalynės kolekciją?

  Ar kartais jaučiate, kad savo spintoje neturite tokių batų, kurie puikiai tiktų prie pasirinktos aprangos? Tada peržvelkite šį avalynės gidą ir sužinokite, kaip susikurti universalią ir stilingą avalynės kolekciją! Sportiniai bateliai – universalus pirkinys laisvalaikiui Tinkamai parinkta avalynė yra ypatingai svarbi stiliaus dalis. Jeigu manote, kad jūsų batų kolekcijoje dar...
 • L-argininas: kas tai, kokios jo savybės ir kaip vartoti

  L argininas yra junginys, randamas daugelyje maisto papildų. Dėl rinkoje esančios gausios maisto papildų pasiūlos, sunku savarankiškai nuspręsti, kuris argininas yra geriausias ir kaip jį saugiai naudoti. Todėl esame tam, kad jums padėtume! Kas yra L-argininas? L-argininas žinomas dėl savo teigiamo poveikio. Tai viena iš amino rūgščių, kurios yra baltymų dalis – statybinė medžiaga...
 • Kokia kiliminė danga tinka koridoriuje ir palei duris?

  Tikriausiai nėra tokių namų, kurie neturėtų koridoriaus ir prieškambario. Pastarasis yra laikomas labai svarbia būsto akcentu, nes vieta prie durų yra pati pirmoji, kurią pamato pas jus užėję svečiai. Abi šias vietas – koridorių ir prieškambarį norisi kuo gražiau įrengti, o tai padaryti nėra paprasta, nes čia yra labai mažai erdvės. Koridoriuje labiausiai tinka išvaizdūs kiliminiai takai...
 • Kalėdinės dovanos, kurios nepaliks abejingų: „Copy Pro“ atskleidžia, kaip nustebinti artimuosius

  Įpusėjus Advento laikotarpiui ir nenumaldomai artėjant Kalėdoms, dovanomis pasirūpinti spėjo ne visi. Jeigu vien nuo minties apie dovanų paieškas apima galvos skausmas, kopijavimo ir spausdinimo paslaugas teikiančios įmonės „Copy Pro“ komanda dalinasi patarimais, kaip išrinkti puikią dovaną draugams ar kolegoms. Klientų laukia šventinės staigmenos „Copy Pro“...
 • Kokius juvelyrinius gaminius kada dovanoti?

  Gimtadienio ar kuria nors kita rimta asmeninės šventės proga dovanojama juvelyrinė dovana – tai išskirtinio dėmesio parodymas dovanos gavėjui. Be to, tokia dovana tikrai neliks nepastebėta ir nebus slepiama komodoje tarp niekam nereikalingų menkniekių. Juvelyriniai gaminiai – ne tik puiki dovana, bet ir tikrai vertinga investicija. Kodėl verta dovanoti juvelyrikos...
 • Kas yra žinoma apie dovanas krikštatėviams?

  Nuo senų laikų įprasta, jog dovanos krikštatėviams – tai savotiška padėka jiems už sutikimą atlikti kilnią pareigą, kurios dėka pasaulyje dar viena siela pasipildo krikščionių gretos. O dovanos krikšto tėvams būna įvairios – ir simbolinės, ir nuotaikingos, ir netgi praktiškos. Jų parinkimas priklauso nuo mažylio tėvų sumanumo, nuovokumo ir išradingumo. Ką dovanoti krikšto...
 • Slidinėjimo apranga - ABC pradedantiesiems

  Snieglenčių sportas yra laikomas ekstremaliu sportu. Norėdami užtikrinti, kad jūsų laikas ant kalno būtų praleistas važiuojant, o ne jaudinantis dėl gamtos sukeltų nemalonumų, investuokite į kokybišką slidinėjimo aprangą, kad liktumėte šilti ir sausi. Drabužių sluoksniavimo sistema yra būdas sluoksniuoti arba sukrauti drabužius vienas ant kito tinkama tvarka, kad būtų užtikrintas dėvinčiojo...
 • Skolos išieškojimas iš fizinio asmens - procesas ir eiga

  Skolų išieškotojai dažnai dirba skolų išieškojimo agentūrose, nors kai kurios veikia savarankiškai. Jei nežinote, kaip vykdomas skolos išieškojimas - skaitykite toliau. Skolų išieškotojai laiškais ir telefono skambučiais susisiekia su skolininkais ir įtikina juos grąžinti tai, ką jie skolingi. Kai skolų išieškotojai negali susisiekti su skolininku turėdami pradinio kreditoriaus pateiktą...
 • SEO optimizacija - jūsų internetinio puslapio kelias į sėkmę

  SEO optimizacija, galima teigti, yra ir menas, ir mokslas, kuris padeda pasiekti, kad puslapiai būtų aukštesni paieškos sistemose, pvz., „Google“. Kadangi paieška yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip žmonės atranda turinį internete, užėmus aukštesnį reitingą paieškos sistemose gali padidėti srautas į svetainę. „Google“ ir kitose paieškos sistemose rezultatų puslapyje...
 • Parketlentės - puiki investicija į namus

  Medinės grindys turi daug pranašumų, palyginti su kitomis rinkoje esančiomis grindų rūšimis. Jos prideda šilumos, charakterio ir stiliaus bet kokiam senam ar naujam būstui. Žinoma, pradinės išlaidos yra šiek tiek didesnės nei kilimo ar linoleumo, tačiau jos gali tarnauti visą gyvenimą, jei tinkamai atliekama reguliari priežiūra. Kilimai, linoleumai ar laminato gaminiai, deja, laikui bėgant...
 • Oro kompresoriai - kodėl verta įsigyti?

  Patikimi oro kompresoriai yra nepaprastai svarbi daugelio skirtingų pramonės rūšių dalis. Oro kompresoriai atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį nuo odontologų kabinetų, automobilių gamyklų. Oro kompresoriai taip pat yra ir mūsų kasdienio gyvenimo dalis ir padeda efektyviai atlikti įvairius darbus. Nuo padangų siurbimo iki plovimo slėgiu – jos pasirodė esančios naudingos atliekant darbus...
 • Oras - vanduo šilumos siurbliai - susipažinkite

  Šilumos siurbliai oras-vanduo gali efektyviai šildyti ir vėsinti jūsų namų ūkį, ypač jei gyvenate vidutinio klimato sąlygomis. Tinkamai sumontavus, šilumos siurblys oras-vanduo gali pasiūlyti nuo pusantro iki 3 kartų daugiau šilumos energijos namui nei sunaudojama elektros energijos. Taip gali nutikti dėl to, kad šilumos siurblys perduoda šilumą, o ne paverčia ją iš kuro, kaip tai daro...
 • Omega 3 - neapsakoma nauda žmogaus organizmui

  Jei esate kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai galvojate apie žuvų taukus kaip būdą pagerinti savo širdies sveikatą. Žuvų taukų nauda jau nuo seno žinoma didžiajai daliai žmonių, tačiau jei dar niekada neteko jų vartoti, šiame straipsnyje išsamiai pateiksime visą reikalingą informaciją nuo to, kas yra žuvų taukai ir kaip juos reiktų vartoti. Kas yra žuvų taukai? Žuvų taukai yra riebalų...
 • Kopijavimo aparatai - kodėl juos privalo turėti kiekviena darbo vieta

  Kopijavimo aparatas arba dar vadinamasis skeneris, kopijuoja popierių ir gali per trumpą laiką sukurti didelį skaičių originalaus dokumento kopijų. Tobulėjant technologijoms, šis aparatas taip pat patobulėjo, kad galėtų atlikti ir kitas funkcijas, nei tiesiog kopijuoti. Naujausio tipo kopijavimo aparatai veikia panašiai kaip lazeriniai spausdintuvai. Štai keletas kopijavimo aparato privalumų,...
 • Kodėl internetas verslui dar niekada nebuvo toks svarbus?

  Dabar internetas yra neatsiejama beveik kiekvieno verslo dalis. Kad jūsų internetas verslui veiktų kuo sklandžiau, labai svarbu pasirinkti greitą, patikimą ir saugų internetą. Šviesolaidinis internetas suteikia šiuos aspektus ir keletą kitų pranašumų, palyginti su tradiciniais interneto ryšiais. 1. Padidintas greitis Vienas iš svarbiausių šviesolaidinio interneto pranašumų yra padidėjęs...
 • Kavos kapsulės Dolce Gusto - mėgaukitės nepaprastu kavos puodeliu kiekvieną rytą

  Vieno puodelio kavos virimo aparatai tampa vis populiaresni dėl didelio lankstumo, paprastumo ir puikaus kavos skonio. Nescafe Dolce Gusto yra vienas iš populiariausių kavos aparatų, kuris siūlo puikaus skonio kavą per akimirką. Su Nescafe Dolce Gusto puodelį kavos išvirsite vos per 15 sekundžių. Tiek laiko praeina nuo to, kai įdedate kavos kapsulę į angą iki rankoje jau turimo puodelio...
 • Išperkamoji nuoma - kuo ji skiriasi nuo įprastos nuomos sutarties?

  Trokštantiems namų savininkams, kurių kredito balas yra prastas arba trūksta pinigų pradiniam įnašui, išperkamoji nuoma arba kitaip - rent2buy, gali būti gera alternatyva tiesioginiam pirkimui. Tuo pačiu metu savininkui, norinčiam parduoti savo būstą sudėtingoje rinkoje, gali geriau pasisekti sudarant nuomos sutartį, dar vadinamą nuomos sutartimi su galimybe pirkti. Skaitykite žemiau, į ką...
 • Elektroninis parašas - priežastys, kodėl verta naudotis

  Jau neabejojama, kad elektroninis parašas tapo standartu. Jūsų gyvenimo modernumo, efektyvumo, paprastumo standartas. Visi besinaudojantys e. parašu gali patvirtinti, kad jų gyvenimas išties tapo lengvesnis. Pateiksime keletą pagrindinių priežasčių, kodėl verta pradėti naudotis elektroniniu parašu jau šiandien. 1. Laiko taupymas Perėję nuo įprasto prie elektroninio parašo, galite...
 • Elektromobilių įkrovimo stotelės - įsirengti nuosavą dar niekada nebuvo taip paprasta

  Elektrinės transporto priemonės populiarėja augant dujų kainoms ir didėjant vartotojų susidomėjimui tvarumu. Tačiau jei anksčiau niekada neturėjote elektromobilio, jums gali kilti tokių klausimų: kiek kainuoja jų įkrovimas? Ar teks įrengti namų įkrovimo stotelę? Ir jei taip, kaip tai paveiks jūsų sąskaitą už elektrą? Kaip veikia elektrinių transporto priemonių įkrovimo stotelės? Visuose...
 • Ekskavatorių dalys - kaip teisingai prižiūrėti, kad dalys dėvėtųsi lėčiau

  Ekskavatoriai veikia atšiauriomis sąlygomis, dažnai dirba purve, saulėje, sniege ir lietuje. Norint, kad ekskavatorius veiktų taip, kaip turėtų, būtina nuolatinė priežiūra. Taip pat padidinsite efektyvumą, darbo našumą, sumažinsite eksploatavimo išlaidas ir įrangos gedimų skaičių. Sužinokite daugiau apie tai, kaip prižiūrėti ekskavatorių ir jo dalis, kad jūsų mašina jums tarnautų daug...
 • Medžiagos sklandžiam būsto remontui arba įrengimui

  Įrengiant naują ar renovuojant esamą būstą, stogo ir fasado dangos pasirinkimas turėtų būti prioritetas nr. 1. Tai komponentai, kurie ne tik atskleidžia būsto architektūrinį stilių, bet ir puoselėja namų jaukumą: padeda apsaugoti nuo drėgmės kaupimosi, izoliuoja nuo išorės triukšmo, tausoja būsto šilumą ir gali pagerinti bendrą Jūsų ir šeimos narių komfortą. Jeigu vis dar ieškote geriausių...
 • Elektros jungikliai ir jų montavimas namuose: ekspertų patarimai ir rekomendacijos

  Įrengdami naujus namus ar planuodami atnaujinti senąjį būstą, visuomet galvojame apie apšvietimo įrengimą ir šviestuvų vietą, todėl ne ką mažiau svarbiu klausimu tampa ir elektros jungikliai bei kiti elektros instaliacijos komponentai, pavyzdžiui, kištukinis lizdas. Jei siekiate sukurti aplinką, kurioje būtų malonu praleisti kiekvieną savo dieną, rekomenduojame skirti laiko išsamiai...
 • Dalinių krovinių gabenimas

  Daliniai kroviniai gabenami dar palankesnėmis sąlygomis Krovinių gabenimas tampa gerokai paprastesniu, jei šią užduotį nusprendžiama patikėti ekspedijavimo profesionalams. Jei kreipiamasi į specialistus, galima išvengti daugybės su krovinių gabenimu susijusių rūpesčių, tokių kaip maršruto planavimas, dokumentų pildymas, transportavimas iš taško A į taško B, laikinas krovinių sandėliavimas,...
 • TOP 4 akumuliatorių gamintojai

  Automobilio akumuliatoriui yra patikimi labai svarbūs darbai: elektros energijos kaupimas, energijos tiekimas degimo sistemai bei starteriui vedant variklį, komandinis darbas su generatoriumi aprūpinant visą elektros sistemą ir įtampos stabilizavimas. Apie akumuliatoriaus svarbą pagalvojame ir patys kai pastebime, jog starteris sukasi lėčiau šaltais žiemos rytais arba susiduriama su elektros...
 • Ieškantiems išskirtinio būsto: ekspertai atsako, kodėl kupolinis namas yra puiki investicija

  Kad namas būtų tvirtas, patogus, saugus, estetiškas ir nekainuotų labai daug – tokius pageidavimus išsako daugelis žmonių, planuojančių nuosavo būsto statybą. Jeigu vis dar ieškote Jums tinkamo varianto, kupolinis namas gali būti geriausias pasirinkimas. Unikali estetika prikaustys žvilgsnį ir padės išsiskirti, tačiau tai – dar ne viskas. Šie akį traukiantys namai ne tik...
 • Kaip išsirinkti architektą?

  Kaip išsirinkti architektą? Turbūt daugeliui kyla begalo daug klausimų, kuomet planuojame statyti namą ar sodybą, iš kur gauti leidimus, kas suprojektuos visą namo ar sodybos projektą. Norėdami statyti namą jums reikalingas architektas, kuris paruoš planą, pagal kurį ir bus statomas jūsų svajonių namas ar sodyba. Tačiau kaip išsirinkti gerą architektą, ar kaip nepermokėti už architekto...
 • Kodėl vis daugiau žmonių renkasi led apšvietimą?

  Kodėl vis daugiau žmonių renkasi led apšvietimą? Šiais laikais, kuomet technologijos sparčiai eina į priekį, vis daugiau žmonių renkasi išmanius namus, ir visai ne veltui, kadangi tai ne tik palengvina gyvenimą, tačiau padeda ir taupyti. Kuomet kalba pasisuka apie apšvietimą namuose, vis daugiau žmonių renkasi ledines paneles vietoj įprastų lempučių. Kuo led apšvietimas toks...
 • Alkoholizmo gydymas: psichoterapeuto atsakymai į 5 dažniausiai užduodamus klausimus

  Truputis vyno vakarienės metu, vienas kita kokteilis savaitgalio popietę, keli bokalai alaus stebint sporto varžybas... visa tai gali atrodyti kaip normali laiko praleidimo dalis, tačiau riba tarp saiko ir priklausomybės – plonytė. Net pasireiškus akivaizdiems piktnaudžiavimo svaigiaisiais gėrimais ženklams, nemažai žmonių tikina, kad nėra priklausomi. Uždelsus ieškoti pagalbos, tai...
 • Autoelektriko paslaugos: mitai ir faktai

  Bet kokioms mašinos problemoms sutvarkyti – reikia gero specialisto. Tai yra faktas. Štai kai reikalingas geras autoelektrikas – galite rinktis iš labai plačios pasiūlos. Tai, žinoma, yra gerai, kadangi galite rasti tokį profesionalą, kuris iki mažiausių smulkmenų tenkina Jūsų poreikius. Tačiau taip pat paieškos reikalauja daugiau laiko, kadangi reikia įvertinti nemažai...
 • Vilnonių kojinių privalumai ir kas jas mėgsta labiausiai

  Šiandien gyvename laikais, kuomet nebereikia laukti, kol močiutė numegs šiltą porą kojinių. Įvairios parduotuvės, tiek fizinės, tiek internetinės gali pasiūlyti išties platų skirtingų kojinių pasirinkimą. Tačiau artėjant šalčiausiam metų laikui - žiemos sezonui - žmonių akys nejučia krypsta į vilnos gaminius. Ir ne be reikalo, nes vilnonės kojinės - tai vienas geriausių pasirinkimų...
 • Nuo kelių metų vaikams galima pirkti paspirtuką?

  Paspirtukas yra viena populiariausių tėvų dovanų vaikams. Ir tai puiku. Kompiuterių ir išmaniųjų technologijų amžiuje verta vaikams nuo mažens pasiūlyti įvairių veiklos formų, kurios turės didelę įtaką ne tik jų fiziniam, bet ir protiniam vystymuisi. Jei ketinate rinktis paspirtuką, turėtumėte rimtai apsvarstyti tinkamą pirkinį. Taigi į ką turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami...
 • Kaip pasirinkti automobilį nuomai?

  Automobilio nuoma šiandiena yra ne prabanga, o vienas patogiausių ir ekonomiškiausių būdų keliauti šalyse, kuriose viešasis transportas neįtikėtinai brangus. Išsinuomoti automobilį yra kur kas naudingiau nei leisti pinigus viešajam transportui. Be to, kuo daugiau žmonių keliauja kartu, tuo labiau apčiuopiama automobilio nuomos nauda. Beje, apie patogumą keliauti automobiliu nėra ko daug...
 • Kaip paruošti automobilį kelionei tamsiu paros metu?

  Spalio pabaiga reiškia vieno sunkiausių vairavimui metų laikų pradžią. Duomenys rodo, kad kiekvienais metais, kai laikrodžiai atsukti atgal, pažeidžiamų eismo dalyvių, žuvusių arba sunkiai sužeistų skaičius didėja, dažniausiai tokie įvykiai nutinka tamsiu paros metu. Siekdami padėti jums ir kitiems išlikti saugiems, parengėme pagrindinį vadovą, kuriame gausu patarimų, kaip vairuoti tamsoje,...
 • Dažniausi kuro filtrų gedimai

  Visi mėgsta gerą automobilį, kuris užsiveda ir važiuoja sklandžiai. Bet ką daryti, jei vieną dieną pastebėsite, kad jūsų automobilis neveikia tinkamai, kai užsidega patikrinimo variklio lemputė arba variklis sugenda? Tikėtina, kad jūsų filtras blogas arba užsikimšęs. Kodėl taip? Nes dažnai jame gausu kenksmingų bakterijų! Tas pats pasakytina ir apie degalus, kuriuos pilame į savo automobilius,...
 • Patarimai, kurie padės priderinti sofą prie svetainės interjero

  Gali būti sunku į savo namus įtraukti naujus baldus. Kaip sumaišyti naujus gabalus, kad jie atitiktų jau turimus baldus, kad jie atrodytų suderinti? Turite atsižvelgti į spalvas, stilius, modelius ir pusiausvyrą – visa tai gali būti paini ir pribloškianti. Tai gali būti nauja sofa, kėdė ar stalas. Nors ir menko baldo pirkimas yra svarbi užduotis jį priderinti. Problema – naujų...
 • Reklaminiai vaizdo įrašai internete, kaip juo panaudoti rinkodaros tikslams?

  Reklamos agentūra tai vienas iš instrumentų sukurti puikius reklaminius vaizdo įrašus ar reklamas. Vaizdo įrašų kūrimas yra ekonomiškesnis ir lengviau įgyvendinamas nei bet kada anksčiau. Šiandien galite filmuoti aukštos kokybės 4K vaizdo įrašą net naudodami išmanųjį telefoną. Tačiau tarp strategijos, įrangos ir redagavimo programinės įrangos vaizdo įrašų rinkodara vis dar gana sudėtinga....