Pagal temą

Aplinkotvarka, apželdinimasGėlėsAplinkotvarka, apželdinimasSodo, miško, parko priežiūros technikaApsipirkimasGėlėsDrabužiaiIndai, stalo reikmenysInterjeras, interjero elementaiInternetinės parduotuvėsKosmetika, kvepalaiSporto ir turizmo reikmenysAutomobiliai ir transportasAutomobilių remontas (lengvieji)Automobilių nuomaAutomobilių eksploatacinės medžiagos, autokosmetikaAutomobilių dalys (lengvieji)Kemperiai, nameliai ant ratų, priekabosMotociklai, dviračiaiBaldai, interjerasApšvietimas, šviestuvaiBaldai, prekybaBaldų gamybaČiužiniaiInterjeras, interjero elementaiUžuolaidos, žaliuzėsInternetinės parduotuvėsInternetinės parduotuvėsKelionės, viešbučiai, pramogosKemperiai, nameliai ant ratų, priekabosPramogų ir poilsio paslaugosRenginių, švenčių techninis aptarnavimasSporto ir turizmo reikmenysTurizmo paslaugosViešbučiai, apgyvendinimasKompiuteriai, ryšiai, ITIT paslaugosBiuro ir konferencijų įrangaInterneto paslaugosKanceliarinės prekėsKompiuteriai, jų aptarnavimasKompiuteriai, prekybaMaitinimo įstaigos, maistasVanduo (geriamasis, mineralinis)Medicina, grožisKosmetika, kvepalaiMedicinos įstaigos (privačios)Medicinos technika, įrangaMedicininės medžiagos, medikamentaiOdontologaiPaslaugosAutomobilių nuomaFinansinės paslaugosFotografijaInterneto paslaugosPramogų ir poilsio paslaugosTurizmo paslaugosVertimo biuraiViešbučiai, apgyvendinimasPramonė, energetikaAlternatyvi energijaMediena, medienos gaminiaiPakuotė ir taraPramoniniai įrengimai, jų automatizavimasSandėliavimas, įrangaSpaustuvės, įranga, medžiagosVandens filtraiReklama, leidybaKanceliarinės prekėsReklama, dizainasRinkodara, viešieji ryšiaiVerslo dovanosStatyba, medžiagosMediena, medienos gaminiaiSantechnika, vonios kambario įrangaStatybos darbaiStatybinės medžiagosVandens filtraiTeisė, draudimas, finansaiAdvokataiAuditas, apskaitaFinansinės paslaugosŠvietimas, kultūra, mokslasKalbų kursaiSporto mokyklos, klubai ir organizacijosŽemės ūkis, miškininkystėMiškininkystėSodo, miško, parko priežiūros technika

Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

2020 m. liepos 20 d.
Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS: SVARBU NE TIK ODONTOLOGŲ PROFESIONALUMAS, BET IR TĖVŲ TURIMOS ŽINIOS

Kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą? Kaip tinkamai formuoti vaiko dantų priežiūros įpročius? Ką daryti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą būtų ne toks baisus? Tėvų pozicija šiais klausimais labai svarbi, tačiau atsakymus į juos rasti ne visada lengva ir paprasta. Gana grėsmingą situaciją Lietuvoje įrodo statistikos duomenys – daugiau nei 85 proc. septynerių metų sulaukusių vaikų dantys jau yra pažeisti ėduonies. Nors neretai manoma, kad vaikų pieniniams dantims nereikėtų skirti per daug dėmesio, nes jie vis tiek iškris, tačiau toks požiūris yra žalingas.

Vaikai, kurių dantys sugedę, jaučia itin didelį diskomfortą – patiria kančias valgydami, sunkiai užmiega naktimis, patiria emocinę ir psichologinę žalą galvodami apie būsimą vizitą pas odontologą. Būtent dėl to, profesionalių odontologų manymu, ypač svarbu formuoti tinkamus burnos higienos įgūdžius nuo pat mažens. Kai vaikai stebi tėvų ar brolių, seserų nesudėtingas dantų gydymo procedūras, jiems lengviau nusiteikti gydymui. Taigi tinkamas dėmesys vaikų dantų priežiūrai nuo mažens ne tik nekels vaikams panikos, bet ir padės jiems suprasti rūpinimosi dantimis svarbą.

Psichologinis komfortas – tik tada, kai vaikų dantų priežiūra patikėta profesionalams

Svarbiausias dalykas – laiku atvesti vaiką pas odontologą. Kai vaikai reguliariai atvyksta pasitikrinti profilaktiškai, ėduonis bei dantų erozijos aptinkamos ankstyvosiose vystymosi stadijose. Tuomet daug paprasčiau pritaikyti gydymą bei užkirsti kelią jų plitimui. Odontologai akcentuoja, kad ypač svarbu nedelsti, kol vaikui pradės skaudėti, nes tokiomis aplinkybėmis vaikas yra įsibaiminęs bei sunkiai leidžiasi gydomas. Tuo tarpu vaikai, kurie reguliariai lankosi pas gydytoją odontologą, jaučiasi saugesni, ramesni, nebebijo gydytis dantų.

Vis dėlto nemažiau svarbus ir odontologų profesionalumas.

Koks turėtų būti pirmasis vaiko vizitas pas gydytoją?

Odontologai rekomenduoja per pirmąjį apsilankymą atlikti burnos apžiūrą, supažindinti vaiką su odontologine kėde ir kabinetu, įrankiais bei procedūromis. Jei vaikas jaučiasi gerai, pirmo vizito metu galima atlikti pažeistų danties audinių atkūrimą plomba. Tačiau būna atvejų, kai vaikai jaučiasi labai įsitempę, išsigandę, jaučia baimę, tuomet vizitas gali užtrukti ilgiau – būtina atsižvelgti į tokią situaciją, prisitaikyti prie vaiko, stengtis kurti ryšį tarp gydytojo ir paciento, taikyti žaidimų terapiją, mokyti burnos higienos bei prireikus plombavimą nukelti kitam vizitui.

Gydymą reikėtų pradėti nuo nesudėtingo atvejo, kad tai vaikui nekeltų streso. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, patirties, psichologinio nusiteikimo – taikomi metodai, leidžiantys tolimesnį gydymą. Įgijus vaiko pasitikėjimą palaipsniui įmanoma gydyti ir sudėtingesnius atvejus.

Vaikų odontologijos srityje besispecializuojantys gydytojai pastebi, jog vaikams patinka žaidimo terapija, taikoma gydymo metu, nes tokiu būdu nukreipiamas dėmesys nuo atliekamos procedūros. Kadangi dirbama lanksčiai, prisitaikant prie paciento būklės ir poreikių, paprastai vaikai laukia kito vizito pas gydytoją. Atlikę gydymo procedūrą vaikai apdovanojami dovanėle, kurią gali išsirinkti patys. O svarbiausia yra tai, kad užkertamas kelias ėduonies plitimui – priežasčiai, kuri gali sukelti nuolatinių dantų, esančių po pieniniais dantimis, pažeidimus. Be to, išlaikant sveikus pieninius dantis iki fiziologinės jų kaitos sumažėja dantų susigrūdimo tikimybė.

Ką svarbu žinoti norint tinkamai formuoti vaikų dantų priežiūrą?

Stengiantis nuo mažens tinkamai formuoti dantų priežiūros įgūdžius, svarbu laiku suformuoti tinkamus mitybos įgūdžius bei mažinti fluorozės, kuri ypač aktuali mūsų krašte, paplitimą. Profesionalioje odontologijos klinikoje jau konsultacijų metu tėvams, atsižvelgiant į individualius atvejus, paaiškinamas reikalingų profilaktikos priemonių taikymas. Tik periodiškas apsilankymas pas odontologą ir tinkami burnos higienos įgūdžiai leis išsaugoti sveikus dantis ir gražią šypseną.

Patarimai kiekvienam vaikystės etapui

Aktualu būtų žinoti, kokių veiksmų, susijusių su vaikų dantų priežiūra, tėvai turėtų imtis kiekvienu vaikystės tarpsniu.

Kūdikystė (pirmieji gyvenimo metai). Niekada nėra per anksti pradėti galvoti apie kūdikio dantų sveikatą. Kai tik pasirodo pirmieji mažylio pieniniai dantys, reikia pradėti juos švelniai valyti mažu šepetėliu su vandeniu ir pagal vaiko amžių tinkama dantų pasta. Tai daryti reikėtų du kartus per dieną. O pas odontologą vaiką atvesti reikėtų tada, kai vaikas sulaukia vienerių metų.

Mažylis ir ikimokyklinukas. Šis vaiko vystymosi etapas yra esminis, kuomet galima vaikui suformuoti dantų valymo šepetėliu rutiną ir ugdyti pasitikėjimą odontologais. Kuo daugiau pastangų formuojant gerus dantų priežiūros įpročius bus įdėta dabar, tuo didesnė tikimybė, kad vaikai jų laikysis ateityje. Susidūrus su vaikų nenoru valytis dantis, šį procesą galima paįvairinti, stengiantis sudominti, motyvuoti vaikus. Patarimų šiuo klausimu negaili ir profesionalūs odontologai.

Pradinių klasių vaikai (5-11 metų). Šiuo periodu vaikų dantys jau yra užaugę. Tai reiškia, kad reguliarūs vizitai pas odontologą, kruopštus dantų valymas šepetėliu ir geri dantų priežiūros įpročiai yra svarbesni nei bet kada anksčiau. Šiame amžiuje vaikas dažniausiai prisiima vis didesnę atsakomybę už savo dantų higieną. Vis dėlto vertėtų kreiptis į odontologą, kad šis, individualiai įvertinęs situaciją, pasakytų, kada vaikas jau pasirengęs ir gali savarankiškai valytis dantis. Gydytojas suteiks daugybę patarimų, kaip atidžiai stebėti savo vaiko pažangą valdant dantų šepetėlį ir kaip patobulinti esminius dantų higienos metodus.

12 metų ir vyresni vaikai. Tokio amžiaus vaikų dantų priežiūra prilygsta suaugusiųjų. Jei nuo mažens vaikų dantų priežiūros įgūdžiai buvo formuojami tinkamai, tuomet pastangų reikės labai nedaug. Kaip teigia Ž. Sesbronas, reikia nedaug, kad sukeltum šypseną, ir pakanka šypsenos, kad viskas taptų įmanoma.

https://kiklinika.lt/odontologijos-paslaugos/vaiku-dantu-gydymas/

Nauji straipsniai

 • Arsenas vandenyje – iš kur jis atsiranda ir ką tokiu atveju daryti?

  Per pastaruosius kelerius metus žiniasklaida ne kartą informavo, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose geriamajame vandenyje buvo nustatytas padidėjęs arseno kiekis Ši informacija sunerimti privertė ne vieną. Juk šio sveikatai itin pavojingo sunkiojo metalo rasta tiek centralizuotai teikiamame, tiek individualių šulinių vandenyje. Arsenas vandenyje paprastai aptinkamas dėl dviejų priežasčių...
 • „Pakmarkui“ pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

  2020 m. birželio mėn. atliktas nepriklausomas trečiųjų šalių auditas įtvirtino teisę įmonei ir toliau spausdinti specialias, tik Vokietijos rinkai skirtas etiketes su DPG depozito ženklu. Audito rezultatai patvirtina, kad „Pakmarkas“: užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę, naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo...
 • Fasado elementai iš aliuminio ir plieno: savybės, priežiūra, panaudojimas ir kainos

  Vienas svarbiausių momentų namų statybos ir apdailos procese – išsirinkti tinkamas medžiagas. Šiuo metu statant individualios ir komercinės paskirties pastatus vis plačiau panaudojami metalai – daugiausia plienas ir aliuminis. Jie montuojami ir kaip dekoratyviniai fasado elementai. Tad ką svarbu žinoti ... Aliuminio lakštai – optimalus kainos ir kokybės santykis...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Šulinių vanduo – kokia jo kokybė?

  Šulinių vanduo – kokia jo kokybė? Retas kuris mūsų nežinome, kiek vidutiniškai per parą vandens turi išgerti žmogus, kad jaustųsi gerai ir kad būtų užtikrinti visi gyvybiniai jo organizmo procesai. Dažnas mūsų net ir skaičiuojame išgertą vandens kiekį. Tačiau tikrai ne kiekvienas gilinamės į tai, o kokį vandenį geriame. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, ypač mažuose miesteliuose bei...
 • Kokia paslauga yra debesų kompiuterija?

  Debesų kompiuterija daugeliui šiek tiek su šia virtualia technologija susipažinusių žmonių visų pirma asocijuojasi su pirmosiomis pasaulyje kompanijomis, kurios pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas – tai „Google“, „Amazon“ ir kitos. Toks kompiuterijos tipas suteikia greitą prieigą prie lanksčių IT resursų esant paklausai, o šie resursai pasiekiami tinklu...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Recepcija: idėjos, kaip sukurti lankytojams patrauklią erdvę

  Nuotr. Evaldo Lasio. Laukiamieji – daugiausiai klientų dėmesio sulaukiančios erdvės daugelyje įstaigų ir įmonių. Ir nors klientai laukti nemėgsta, kruopščiai įrengtoje erdvėje laikas prabėga greičiau. Laukiamasis suformuoja nuomonę ir apie pačią įmonę. Tai viena iš priežasčių, kodėl recepcijos baldai turėtų būti kokybiški ir atspindėti verslo filosofiją. Tad nuo ko pradėti ir ką...
 • Deginta mediena: susipažinkite su mitais

  Kaip rodo įvairios apklausos, deginta mediena nemažai daliai mūsų šalies žmonių vis dar nėra gerai pažįstama. Galbūt, tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl galime išgirsti nemažai mitų. Kviečiame susipažinti su bene labiausiai paplitusiais. Technologija, kuri naudojama degintai medienai išgauti, neturi jokio specialaus pavadinimo Mitas. Iš tiesų technologija, kurią naudojant gaunamas...
 • Vanduo biurams

  Nevalgęs žmogus gali išgyventi net keliasdešimt parų, tuo tarpu be vandens jo gyvybiniai procesai bus palaikomi vos kelias dienas. Kai organizme vandens sumažėja 1 procentu, pajuntamas troškulys. Kai organizme vandens trūksta, prasideda įvairiausi sutrikimai: sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda...
 • Užuolaidos pagal interjero stilių, kaip pasirinkti?

  Esmė yra detalėse, ypatingai šis posakis galioja interjero dizaine. Kad dekoras būtų patrauklus, o kambarys atrodytų darnus, be tinkamų spalvų ar baldų pasirinkimo, nepamirškite ... langų. Kokias užuolaidas pasirinkti prie pilkų sienų, kad pabrėžtumėte modernų interjero stilių? Kaip rasti puošnias užuolaidas ir ką atsiminti dekoruojant kambarį Provanso stiliumi? Į daugelį klausimų padės...
 • Kodėl rekomenduotina aktyvinti dubens dugno raumenis (DDR) iki nėštumo?

  Tam, kad tiek nėštumas, tiek pats gimdymas, tiek ir pogimdyminis laikotarpis nesukeltų organizmo įtampų, vertėtų atlikti DDR aktyvaciją bei stiprinimą. Ištreniruoti dubens dugno raumenys geriau išlaiko nėštumą, neištampomi raiščiai, kurie prilaiko gimdą tinkamoje pozicijoje, taip mažindami tikimybę jai vėliau smukti. Gimdant treniruoti DDR neleidžia raumenims persitemti, plyšti, kas užkerta...
 • Vandens filtrai namui – ar žinote, kokių Jums reikia?

  Artimiausiu metu galvojate statytis namą? O gal jau net pradėjote statybas? Esate nepaprastai patenkinti funkcionaliu ir patogiu statinio planu, unikaliais architektūriniais sprendimais? Tačiau ar žinote, kad lygiagrečiai su gyvenamųjų erdvių planavimu, planuoti reikia ir vandens gręžinio bei vandens tiekimo į namą darbus? Geriamo vandens filtrai namui ypač svarbūs, juk be vandens negalėtume...
 • Kuo atžalai naudinga futbolo mokykla Vilniuje?

  Futbolo mokykla FK Vilnius gali pasiūlyti daug jūsų atžalos fiziniam bei asmenybės tobulėjimui. Daug tėvų gali klaidingai manyti, kad sporto būreliai yra skirti tik fizinėms žmogaus savybėms ugdyti. Tačiau tai, ko dar galima išmokti lankant krepšinio, tinklinio, kito komandinio sporto, ir ypač futbolo užsiėmimus - apima daugiau nei tik jėgą, greitį ir koordinaciją. Pažintys, socialiniai...