"JOHN DEERE Forestry" miško technikos naujienos – H serija

2024 m. birželio 4 d.
"JOHN DEERE Forestry" miško technikos naujienos – H serija

Produktyvumas, paprastas techninis aptarnavimas ir džiaugsmas dirbant. Taip JOHN DEERE Forestry pristatė naujas H serijos medkirtes ir medvežes, kurios gamintojo teigimu, bus našesnės, stabilesnės, dirbs su mažesnėmis degalų sąnaudomis ir suteiks daugiau komforto operatoriams. JOHN DEERE, naudodama pirmaujančias pramonės naujoves, nustatydama naujus gamybos sistemų standartus miško technikos eksploatacijoje – lyderiauja miško technikos segmente. Kompanijos investicijos į technikos kūrimą, inovacijas ir technologijas lemia sprendimus, kurie ženkliai pagerins klientų verslą dabar ir ateityje.

2024 m. balandžio 24 d. Helsinkyje (Suomija) vykusiame renginyje „JOHN DEERE Forestry“ pristatė savo pirmuosius H serijos miško technikos modelius – didžiąsias medkirtes 1270H ir 1470H, bei medvežes 2010H ir 2510H. Tokio dydžio medvežių klasė yra nauja. Joje – 20 tonų keliamosios galios 2010H medvežės modelis ir 25 tonų keliamosios galios 2510H modelis.

MEDKIRTĖS


Naujųjų H serijos JOHN DEERE medkirčių didelio našumo variklis yra 10 % galingesnis, 10 % didesnis sukimo momentas.

Naujų H serijos medkirčių didelio našumo variklis yra 10 % galingesnis, 10 % didesnis sukimo momentas. Nauja hidraulinė sistema su trimis specialiais siurbliais suteikia didesnę hidraulinę galią ir didesnį darbinį tiekimo slėgį. Optimizuota sistema užtikrina subalansuotą degalų ekonomišką naudojimą. Naujasis hidraulinis rėmo užraktas „Active Frame Lock“ suteikia daugiau stabilumo, nesvarbu, ar dirbsite stačiuose šlaituose, ar lygiose vietose. Šis patobulinimas palengvina darbą kai strėlė yra pakreipta į šoną, tuo pačiu operatoriui suteikia didesnę darbo sritį. Lyginant su G serija, H serijos medkirtės yra žymiai našesnės ir sunaudoja mažiau degalų vieno kubinio metro medienos paruošimui.

Nauja medkirtės strėlės. Naujoji medkirtės H7 strėlė – maždaug 10 % didesnės kėlimo galios ir sukimo momento. O naujoji H9 strėlė pasižymi 10 % didesne kėlimo galia bei 5 % didesniu posūkio momentu nei ankstesnis modelis.

Naujos konstrukcijos kabina – patogumas ir geresnis matomumas

Didžiosios JOHN DEERE H serijos medkirtės 1270H ir 1470H turi naujai suprojektuotą važiuoklę, naujai sukomponuotas variklio, hidraulinės alyvos, kuro bakų ir siurblių išdėstymas. Mašinų dizainas atspindi JOHN DEERE bendradarbiavimą su „BMW Design Works“. Abiejuose medkirčių modeliuose variklis buvo pasuktas 180 laipsnių kampu, hidraulinės alyvos ir kuro bakai bei siurbliai išdėstyti variklio priekyje, o radiatorius ir ventiliatorius – mašinos gale. Šie pakeitimai dar labiau sumažino triukšmo lygį kabinoje. Tai leido „nuleisti“ mašinos galinę dalį ir žymiai pagerinti matomumą gale. Kabinos sukimosi kampas padidintas 30˚ į abi puses, taigi dabar kabina gali pasisukti 220˚ kampu. Besisukanti ir išlyginama kabina dabar yra standartinė 1270H ir 1470H medkirtėse.

Pasiteisinusi išmaniosios strėlės valdymo sistema IBC 2.0 (angl. Intelligent Boom Control - IBC), kuri naudojama nuo 2013 m., dabar standartiškai diegiama didelėse H serijos medkirtėse. JOHN DEERE toliau tobulina IBC technologiją ir ateityje numatomi dar pažangesni techniniai sprendimai.

H serijos medkirtės

1270H

1470H

Maksimali variklio galia

220 kW

220 kW

Variklio sukimo momentas

1445 Nm

1445 Nm

Traukos galia

190/220 kN (6W/8W)

210 kN

Strėlės pakreipimo kampas, į priekį/antgal

28°/20°

25°/18°

Kabinos pasisukimas į kairę/dešinę

110 °

110 °

Cilindro rėmo užraktas, sukimo momentas

130 kNm

130 kNm

Darbinis slėgis, (padavimas)

350 bar

350 bar

Kuro bako talpa

467 l

467 l

DEF bako talpa

25 l / 23 l (normalus naudojimo tūris)

MEDVEŽĖS


JOHN DEERE 25 tonų keliamosios galios naujoji 2510H medvežės dviejų hidrovariklių pavara užtikrina 50 % didesnį važiavimo greitį.

Naujas didelių medvežių dizainas, sukurtas bendradarbiaujant su „BMW Design Works“, pagerino matomumą ir komfortą 2010H ir 2510H medvežėse, nes, kaip ir naujose medkirtėse yra toks pats variklio išdėstymas ir žemesnis jo gaubtas.

Didelių gabaritų klasės – 20 tonų ir 25 tonų – medvežės yra 25 % didesnės keliamosios galios. Naujoji 2510H medvežės dviejų hidrovariklių pavara užtikrina 50 % didesnį važiavimo greitį. Tokia pati dviejų variklių pavara yra ir 2010H medvežėje.

Naujosios F9 ir F10 strėlės dar galingesnės, didesnis jų siekis: atnaujintos F10 strėlės siekis – 10,2 metro, o naujosios F9 strėlės siekis – 10,7 metro. Patobulintos hidraulinės žarnos ir jų išdėstymas. Dabar naujoji F10 strėlė – stipriausia medvežių strėlė rinkoje. 40 % padidintas strėlės kėlimo momentas ir 22 % didesnis posūkio momentas leidžia naudoti didesnius griebtuvus. Naujoji F9 strėlė – 13 % didesnis strėlės kėlimo ir 10 % didesnis sukimosi momentai.

Nauja strėlės geometrija, penkios jungtys tarp pagrindinės strėlės ir manipuliatoriaus, užtikrina geresnį ir tikslesnį valdymą bei pastovesnį greitį krovimo metu. Kad būtų lengviau dirbti stačiuose šlaituose, strėlės pasvirimo kampas atgal yra 22˚ – padidėja jos pasukimo kampas.

Naujasis rėmo užraktas suteikia daugiau stabilumo net ir esant pilnai apkrovai. Cilindru valdomas rėmo užraktas užtikrina stabilumą pervežant didelius krovinius.

JOHN DEERE siūlo ir medvežes su ypač ilga pakrovimo aikštele, tinkama 7,2 m rąstams pervežti. Naujoji galinės dalies konstrukcija yra tvirtesnė ir patvaresnė. Atraminės grotelės pakeliamos ir nuleidžiamos hidrauliškai.

IBC 3.0 su automatizuotomis funkcijomis – atgal į krūvą, atgal į pakrovimą ir automatiškai į transportavimo režimą – dabar yra standartinė sistema didelėse H serijos JOHN DEERE medvežėse.

H serijos medvežės

2010H

2510H

Maksimali variklio galia

220 kW

252 kW

Variklio sukimo momentas

1400 Nm

1550 Nm

Traukos jėga

255 kN

290 kN

Strėlės siekis

8,5/10,2/10,7 m

8,5/10,2/10,7 m

Skersinis kėlimo momentas

210/170 kNm

210 kNm

Sukimo momentas

50/45 kNm

50 kNm

Keliamoji galia

20 t

25 t

Kuro bako talpa

380 l

380 l

Krovinio aikštelės plotas

6,5/7,5 m2

6,5/7,5/8,5 m2

Posūkio kampas

44°

44°

Prošvaisa

779 mm

779 mm

Naujo dizaino JOHN DEERE kabinos

JOHN DEERE inžinieriai, suprasdami, kad svarbu sumažinti operatorių nuovargį ir išsaugoti jų energiją, daug dėmesio skyrė kabinos patogumui ir ergonomiškumui. Intuityvios sąsajos, ergonomiškas dizainas, lengvai pasiekiami aptarnavimo taškai kasdienei priežiūrai ir tyli kabina – kiekvienas aspektas apgalvotas ir sukurtas taip, kad palengvintų operatoriaus darbą, kad būtų dar patogiau dirbti.

Naujasis salono dizainas sukurtas remiantis operatorių atsiliepimais. Modernizuotas kabinos dizainas priderintas prie H serijos mašinų dizaino. Salono interjere naudojamos triukšmą izoliuojančios medžiagos, perkeltos oro įleidimo angos ir patobulinta klimato kontrolė, kuri užtikrina stabilią temperatūrą besikeičiančiomis sąlygomis. Naujoje H serijoje yra daugiau geresnės kokybės apšvietimo, kad būtų geriau matoma darbo vieta.

Naujas interjero dizainas suteikia operatoriui daugiau vietos daiktams pasidėti: telefono dėklas su belaidžiu įkrovikliu, vieta batams ir vandens buteliukams, šaldytuvas ir pietų padėklo stalas. Kitos funkcijos: naujas antrinis ekranas, skirtas pagrindinėms mašinos funkcijoms ir kameroms; keli įkrovimo lizdai; ​​naujas pedalas važiavimo krypčiai pasirinkti; nauja aukščiausios kokybės garso sistema; nauji porankiai ir valdikliai bei konfigūruojami mygtukai. Naujosiose H serijos medkirtėse montuojamos vairalazdės su programuojamais mygtukais.

Naujosiose medvežėse galima pasirinkti ypač tvirtas sėdynes arba odines sėdynes. Taip pat yra galimybė pasirinkti standartinės komplektacijos arba „Comfort“ tipo sėdynę. Sėdynių ventiliacija galima visų tipų sėdynėse.

JOHN DEERE pristato naująjį išmanųjį kabinos raktą (angl. Intelligent Cabin Key) – tai asmeninis nuotolinio valdymo raktas, kuris skirtas atrakinti miško technikos duris, tuo pačiu įjungiamas kompiuteris ir „TimberMatic“ valdymo sistema su operatoriaus konfigūracijomis. Išmanusis kabinos raktas gali būti pritaikytas aptarnaujančiam personalui ir vilkikų vairuotojams, jame yra imobilaizeris.

Nauja „TimberMatic“ H automatizavimo sistema

Naujoji „TimberMatic“ H automatizavimo sistema siūlo vizualiai patobulintą, intuityvią vartotojo sąsają miškininkystės profesionalams. Visiškai pertvarkyta naudotojo sąsaja yra paprastesnė ir lengviau suprantama. H automatizavimo sistema sukuria bendrą ir nuoseklią naudotojo patirtį visai JOHN DEERE miško technikai. Naujoje vizualizacijoje yra naktinio ir dieninio vaizdo parinktys. Ekrane rodoma tuo metu esamą situaciją atitinkanti informacija.

Patogus ir lengvas aptarnavimas

JOHN DEERE pristato ilgiausius serviso priežiūros intervalus rinkoje – iki 1000 moto val. su „John Deere ProtectTM“ techninės priežiūros sutartimis.

Kasdienis aptarnavimas yra paprastas, o visi kasdienės techninės priežiūros taškai yra vienoje lengvai pasiekiamoje vietoje. Visos mašinos turi elektroninį variklio alyvos lygio daviklį ir visiškai naują centrinę tepimo sistemą, kas dar labiau palengvina kasdienę priežiūrą.

Didelių modelių H serijos miško technika aprūpinta JOHN DEERE skaitmeniniais sprendimais ir techninio aptarnavimo paslaugomis – miško ruošos ateitis. Su „TimberMatic“ H automatizavimo sistema ir integruotais žemėlapiais, H serijos miško technika naudojasi JOHN DEERE jungtimis, kurios leidžia realiuoju laiku dalytis duomenimis ne tik tarp skirtingų miško technikos mašinų. Žemėlapiais pagrįstos vizualizacijos ir dalijimasis informacija realiuoju laiku suteikia galimybę efektyviai planuoti darbus, padėti operatoriui ir teikti ataskaitas. Be to, miško technikos duomenų, analizės galimybių ir skaitmeninių įrankių panaudojimas nustato naują miško technikos vartotojo palaikymo standartą. Šiuolaikinė programinės įrangos architektūra kartu su nuolat tobulėjančiomis duomenų integravimo galimybėmis sudaro pagrindą gamybos sistemai, kuri atitinka pramonės poreikius tiek šiandien, tiek talkins ir ateityje.

Šiandien priimami sprendimai turi galią formuoti rytojų. Kompanijos inžinieriai įsivaizduoja ateitį, kurioje JOHN DEERE gamybos sistema įgalins asmenis ir įmones išnaudoti visą savo potencialą, kur kiekvienas veiksmas būtų skatinamas ateities kartų gerovei.

JOHN DEERE yra novatoriška lyderiaujanti kompanija, o jos gaminama miško technika pasižymi puikia kokybe, patikimumu ir novatoriškais sprendimais, kurie suteikia klientui vertę. H serijos miško technika – naujas miško ruošos standartas.

JOHN DEERE miško technikos atstovė Lietuvoje – UAB „INTRAC Lietuva“.

Miško technikos pardavimų vadybininkė
Vilma Venckutė
Telefonas: +370 686 04130
vilma.venckute@intrac.lt

Nauji straipsniai

 • Kokį vizualinį efektą suteikia medžiaginės lubos ir kuo jos ypatingos?

  Dėl puikių eksploatacinių savybių, gerų ilgaamžiškumo rodiklių, nesudėtingo montavimo proceso ir palankios kainos, daugelis žmonių savo namuose ar komercinės paskirties statiniuose integruoja vieno ar kito įtempiamas lubas. Įtempiamos lubos džiugina ir labai plačiomis pasirinkimo galimybėmis, kurios leidžia savo namuose suformuoti ne standartinę, o unikalią lubų konstrukciją. Dažniausiai...
 • Įvadas į esportą ir kokie yra populiariausi žaidimai

  Esportas, arba elektroninis sportas, pastaraisiais metais tapo globaliniu fenomenu, pritraukiančiu milijonus žaidėjų ir žiūrovų visame pasaulyje. Esportas apima profesionalius vaizdo žaidimų turnyrus, kuriuose žaidėjai varžosi tarpusavyje dėl prizų, šlovės ir garbės. Toliau straipsnyje aptarsime esporto esmę, istoriją ir pristatysime keletą populiariausių žaidimų, kurie dominuoja šioje...
 • Puikus pasiūlymas ieškantiems fasado apdailos!

  𝐒𝐤𝐞𝐥𝐛𝐢𝐚𝐦𝐞 𝐬𝐤𝐚𝐥ū𝐧𝐨 𝐢š𝐩𝐚𝐫𝐝𝐚𝐯𝐢𝐦ą! Nerealus pasiūlymas ieškantiems fasado apdailos! 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐢𝐚𝐥𝐢 𝐤𝐚𝐢𝐧𝐚: 16.50 eur/m2 su PVM 𝐌𝐚𝐭𝐦𝐞𝐧𝐲𝐬: 32x22 cm 𝐒𝐩𝐚𝐥𝐯𝐚: Grey green 𝐏𝐫𝐢𝐯𝐚𝐥𝐮𝐦𝐚𝐢: * su iš anksto paruoštomis skylutėmis tvirtininimui! * turime vietoje! Šis braziliškas skalūnas pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu ir atsparumu atmosferos poveikiui bei erozijai. Juo apdailinti namo...
 • Kur ieškoti geriausio pasaulyje naktinio gyvenimo?

  https://www.pexels.com/photo/group-of-people-in-a-concert-1587927/ Naktinis gyvenimas yra neatsiejama šiuolaikinių metropolių dalis, po saulėlydžio miestams suteikianti tarsi kitokias spalvas. Tai ne tik klubai ir barai, bet ir kultūros renginiai, gatvės menas bei naktiniai gastro-barai, kurie kartu kuria nepakartojamą atmosferą. Tarp daugybės pasaulio miestų, kurie siūlo...
 • Kelionė automobiliu svetur: ką derėtų žinoti?

  Tikri kelionių entuziastai tikriausiai ne kartą yra pagalvoję apie kelionę į norimą šalį ne lėktuvu, traukiniu ar kokiu kitu transportu, bet tiesiog savo automobiliu. Juk tokia kelionė, ypač su draugais, neabejotinai sukurtų daug nepamirštamų prisiminimų, o ir tyrinėti nepažįstamas vietoves šitaip daug įdomiau. Kaip bebūtų, prieš pasiryžtant tokiam ilgam maršrutui, derėtų nuodugniai...
 • Birželio 14 d. pasaulinė kraujo donorų diena

  Rūpinkis sveikata, sustiprėk ir, jei gali, visada padėk! Kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kuomet žmogus, vadinamas kraujo donoru, savanoriškai ir neatlygintinai suteikia savo kraujo. Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Esminis kraujo donorystės principas – siekiant naudos ligoniui jokiu būdu nepakenkti kraujo donorui. Būtent šis šūkis padeda šiai...
 • Kada reikalingas automobilio stiklo keitimas: pagrindiniai požymiai ir rizikos

  Automobilio stiklas yra neatsiejama transporto priemonės dalis, užtikrinanti ne tik vairuotojo ir keleivių saugumą, bet ir komfortą. Kiekvieną dieną keliaujant įvairiais keliais, automobilio stiklas patiria daugybę iššūkių – nuo mažų akmenukų smūgių iki ekstremalių oro sąlygų. Tinkamai prižiūrimas stiklas ne tik pagerina matomumą, bet ir padeda išvengti galimų pavojų kelyje. Deja,...
 • Cheminis automobilio valymas: Išsamiai apie viską

  Automobilio švara ir priežiūra yra ne tik estetikos, bet ir ilgaamžiškumo klausimas. Daugelis vairuotojų žino, kaip svarbu reguliariai plauti automobilį, tačiau dažnai pamiršta apie vidaus valymą, kuris yra lygiai taip pat svarbus. Cheminis valymas – tai procedūra, kuri padeda išlaikyti automobilio interjerą nepriekaištingos būklės, užtikrinant ne tik švarą, bet ir higieną. Cheminis...
 • Kaip pasirūpinti telefonu važiuojant dviračiu?

  Važiavimas dviračiu – tai puikus būdas palaikyti fizinį aktyvumą ir tyrinėti aplinką, tačiau jis taip pat kelia unikalių iššūkių, kai reikia apsaugoti vertingus prietaisus, ypač išmanųjį telefoną. Nesvarbu, ar naudojatės GPS, stebite savo važiavimo duomenis ar tiesiog palaikote ryšį, itin svarbu užtikrinti telefono saugumą važiuojant dviračiu. Kad apsaugotumėte savo išmanųjį įrenginį,...
 • Ką reikia žinoti apie autobusų siuntas?

  Autobusų siuntos – lengvas ir patogus būdas siųsti siuntinius. Ypač tada, kai yra svarbu, kad siunta pasiektų gavėją kuo operatyviau. O kad naudotis šiomis paslaugomis būtų dar lengviau ir paprasčiau, dalinamės keletu naudingų faktų, ką reikėtų žinoti apie autobusų siuntas. Kodėl verta rinktis siuntimą autobusu? Autobusų siuntos turi keletą svarbių privalumų. Visų pirma tai –...
 • Paslaugų tiekėjai kurių kontaktus siūlome išsisaugoti

  Paslaugų teikėjų kontaktų išsaugojimas yra esminė praktika, užtikrinanti pasirengimą ir efektyvumą valdant tiek įprastas, tiek avarines situacijas. Norint greitai išspręsti netikėtas problemas ir prižiūrėti savo namus ar transporto priemonę, būtina turėti patikimų remonto paslaugų tarnybų ar įmonių kontaktus. Šie specialistai užtikrina, kad remontas būtų atliktas efektyviai, sumažinant...
 • Su „Copy Pro“ į sesiją – be baimės: ruošiantis mokslo metų pabaigai svarbu nepamiršti vieno dalyko

  Artėjant mokslo metų pabaigai, bakalauro ar magistro studijų kulminacijai, paskutinės kliūtys – egzaminai, kursinio, bakalauro ir magistro baigiamojo darbo gynimas – gali šiek tiek bauginti. Vis dėlto, atsakingas pasiruošimas padeda įveikti šiuos iššūkius. Tai apima ne tik studijų metais įgytas žinias, bet ir kokybiškai atspausdintus baigiamuosius darbus. Apie profesionalaus...
 • Populiarūs verslo dovanų pasirinkimai 2024

  Dovanos žmogaus kasdienai Taigi, kas populiariu šiemet? Dovanos sujungia verslą su darbuotojais ir klientais, o svarbiausias dalykas, į kurį akcentuojama 2024 - darbo ir poilsio balansas. Verslo dovanos kuriamos taip, kad jas gavęs žmogus su malonumu naudotų tiek darbo vietoje, tiek namuose ar kelionėse, o priklausymas kolektyvui taptų pasididžiavimu ir tuo, ką norisi demonstruoti. Dabar...
 • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

  Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga! Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti...
 • Gegužės 28 d. Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo

  Atminkite, jog gerindamos intymią sveikatą kartu gerinate ir bendrą organizmo sveikatos būklę! Gegužės 28-oji - Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas, jų komplikacijas bei gydymo galimybes, moterims siūloma atkreipti dėmesį į sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei profilaktinių patikrų reikalingumą ir...
 • Vasara artėja. Ar pasirūpinote oro kondicionieriais? Konsultuoja specialistas

  Nors už lango dar visai neseniai pradėjo skleistis patys pirmi obelų žiedai, tačiau daugelis žmonių mintyse jau gyvena vasaroje, kai maudynės, buvimas lauke ir kaitrios naktys – dažnam yra vienas maloniausių veiklų ir periodų metuose. Tiesa, kartu su vasaros malonumais ateina ir šio sezono problemos. Viena jų yra labai didelė kaitra patalpose. Jeigu lauke – galima išgyventi,...
 • Kaip sumažinti drėgmės atsiradimą vonios kambaryje?

  Padidinta drėgmė dažniausiai pasireiškia keliose namų vietose – virtuvėje, vonios kambaryje ir rūsyje. Tai gali sukelti nemažai nepatogumų. Visgi, dažniausiai nemalonūs drėgmės padariniai pasireiškia būtent vonioje. Taigi – kaip galima to išvengti? Ar įmanoma sumažinti drėgmės atsiradimą vonios kambaryje? Pradėkime nuo pat pradžių ir aptarkime šios keliamas problemas. Kaip gali...
 • Vandens filtrai: kodėl jų reikia jūsų namams

  Vandens filtrai tapo svarbia šiuolaikinių namų ūkių sudedamąja dalimi - tai paprastas, bet veiksmingas būdas užtikrinti švarų, saugų ir puikaus skonio geriamąjį vandenį, skirtą maistui ruošti ir kitoms namų ūkio reikmėms. Didėjant susirūpinimui dėl vandens kokybės ir užterštumo, investuoti į vandens filtrą namuose dar niekada nebuvo taip svarbu. Todėl išsamiau aptarsime, kodėl jūsų namams...
 • Gegužės 19 d. Pasaulinė šeimos gydytojo diena

  Te šeimos gydytojai būna darbingi ir energingi, lai pacientai būna sveiki ir laimingi! Gegužės 19-oji – Pasaulinė šeimos gydytojo diena. Šių metų šventės šūkis – „Sveika planeta, sveiki žmonės“. Minint šią Šeimos gydytojo dieną siekiama akcentuoti sveikatos sąryšingumą su mūsų planeta ir pacientų gerove bei norima pabrėžti esminį gydytojų vaidmenį skatinant...
 • Gegužės 25 d. Pasaulinė skydliaukės diena

  Kasmet, gegužės 25-ąją, minima Pasaulinė skydliaukės diena. Kuo yra svarbus šis organas? Skydliaukė – nedidelė, vos 15-30g sverianti, drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų, reguliuojančių įvairius organizmo procesus, gamyba. Svarbu! Stebėti skydliaukės veiklą būtina dėl daugelio priežasčių. Negydomos...
 • 5 dažniausios klaidos, kurias darome naudodami kvepalus, ir kaip jas ištaisyti

  Kvepalai – itin reikšminga įvaizdžio formavimo dalis. Jie ne tik gali pagerinti nuotaiką, suteikti pasitikėjimo savimi, bet ir sukurti puikų pirmąjį įspūdį susipažįstant su naujais žmonėmis. Visgi kvėpinantis daromos klaidos gali sukelti priešingą efektą. Todėl visuomet, prieš naudojant kvepalus, pravartu atsiminti keletą svarbių patarimų, kurie padėtų jų išvengti. 5 klaidos, kurias...
 • Gegužės 17 d. Pasaulinė hipertenzijos diena

  Ar žinote savo kraujospūdžio rodmenis? Gegužės 17-oji – Pasaulinė hipertenzijos diena. Šiandien itin stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingas bei ilgalaikes šios ligos sukeliamas pasekmes sveikatai, gyventojai raginami pasitikrinti savo arterinį kraujo spaudimą bei supažindinami su įvairiomis prevencijos priemonių galimybėmis. Lėtinės neinfekcinės ligos lemia du...
 • Plastikinių langų rasojimas: priežastys, sprendimai ir prevencija

  Langų rasojimas – dažna namų problema Langų rasojimas yra vandens kondensato susidarymas ant lango vidinėje jo pusėje kai vanduo iš dujų tampa skysčiu. Nepaisant, ar gyvenate name, ar bute, greičiausiai susidūrėte su langų rasojimo problema. Svarbu žinoti, kas sukelia šį efektą, kaip pašalinti rasojimą ir jo išvengti, nes dažnai tai tampa su sveikata susijusių problemų ar...
 • Kodėl neveikia jūsų socialinių tinklų strategija: 3 dažnos klaidos

  Nepriklausomai nuo to, ar bandote plėsti verslo matomumą, ar siekiate stiprinti vartotojų įsitraukimą, socialiniai tinklai gali atnešti neįkainojamą vertę jūsų rinkodaros pastangoms. Tačiau, kai jūsų socialinių tinklų strategija nesukuria lauktų rezultatų, svarbu išanalizuoti, ką galbūt darote ne taip. Taigi, pažvelkime iš arčiau į tris labiausiai paplitusias klaidas, kurios gali jus...
 • Uždara ir atvira nosies plastika – ką tai reiškia?

  Kai kalbame apie plastinės nosies operacijos (rinoplastikos) tipus, dažniausiai pagalvojame apie estetinę ir rekonstrukcinę operacijas. Beje, jos vis dažniau atliekamos kartu. Tokiais atvejais profesionalai iškart vertina ne tik estetinių pokyčių lūkesčius, bet ir nosies funkciją – ar nėra pertvaros bei kriauklių trūkumų, kurie apsunkina oro cirkuliaciją. Kita vertus, kai galvojame apie...
 • Kurių durų avarinis atidarymas yra pats sudėtingiausias?

  Daug kam yra buvę taip, kad automobilio rakteliai buvo užtrenkti jo viduje, nusėdo elementas dėl ko negalima buvo jo atrakinti pulteliu ar net pasimetė raktelis. Dažnais atvejais, atsarginis automobilio raktas išspręstų šią problemą, bet būna atvejų, kuomet nepadės net ir jis. Ką daryti, kad profesionalus automobilio atrakinimas nebūtų vienintelė išeitis? Norint apsidrausti, kad...
 • Cheminis drabužių valymas - viskas, ką reikia žinoti

  Cheminis drabužių valymas yra pasirinkimas, kurį dažnai daro tie, kurie vertina savo drabužių kokybę ir išvaizdą. Šis metodas leidžia ne tik efektyviai pašalinti įsisenėjusias dėmes, bet ir išlaikyti audinių struktūrą bei spalvas. Dėl šių priežasčių cheminis valymas tapo labai populiarus ir yra vertinamas kaip vienas iš geriausių būdų rūpintis ypač jautriais ar prabangiais drabužiais. Toliau...
 • Psichologinė pagalba: Kur ir kada reikėtų kreiptis?

  Psichologinė pagalba gali tapti lemiamu veiksniu siekiant geresnės gyvenimo kokybės. Tinkama emocinė parama ne tik padeda susidoroti su kasdienėmis problemomis, gyvenimo įtampa, bet ir užkerta kelią rimtesniems psichologiniams sutrikimams. Šiandien vis daugiau dėmesio skiriama ne tik psichologinės pagalbos prieinamumui, bet ir kultūriniam jos priimtinumui, pabrėžiant, kad psichologinė sveikata...
 • Gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

  Būkite judrūs, būkite aktyvūs, būkite veiklūs, būkite sveiki! Kiekvienais metais, gegužės 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą, streso bei priklausomybių mažinimo problemas, gyventojai informuojami apie lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos galimybes, sveikos gyvensenos privalumus ir veiksmingiausius...
 • Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

  Gegužės 8-oji – Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Kasmet nuo šio vėžio miršta daugiau nei 140 000 moterų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400 silpnosios lyties atstovių. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo...
 • Gegužės 7 d. Pasaulinė astmos diena

  Kvėpuokime lengvai! Pirmasis gegužės antradienis – Pasaulinė astmos diena. Kaip teigia pasaulinės astmos iniciatyvos nariai, kuriems pritaria ir Lietuvos pulmonologų bei alergologų draugijos (LPAD) gydytojai, niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu – visada tinkamas metas atkreipti dėmesį į kvėpavimo takų ligas. Lietuvoje Astmos diena minima nuo 1998-ųjų. Ši diena skirta...
 • Gegužės 6 d. Tarptautinė diena be dietų

  Endokrinologas paneigs mitus apie stebuklingas dietas ir konsultuos, kaip taikyti esminius sveikos mitybos principus! Gegužės 6-ąją minime Tarptautinę dieną be dietų. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į išties skaudžias, ypač jaunimo tarpe paplitusias, valgymo sutrikimo problemas. Neaukokime savo sveikatos dėl žalingų dietų! Neegzistuoja nekenkiančios organizmui lieknėjimo...
 • Gegužė – mėnuo prieš rūkymą

  Būkime nepriklausomi – nerūkykime! Gegužė – mėnuo prieš rūkymą Šis pavasaris dar kartą primena, jog rūkymas – ypač žalingas įprotis. Ar teko girdėti, kad Pasaulio sveikatos organizacija rūkymą įvardija kaip labiausiai paplitusią priklausomybės ligą, nuo kurios kasmet Anapilin iškeliauja daugiau nei 6 mln. pasaulio gyventojų? Statistika nebaugina? Vis dar rūkote?...
 • Burnos higiena: kaip tinkamai pasirūpinti dantimis?

  Dantimis turi rūpintis kiekvienas, tačiau burnos higiena nėra tokia paprasta, kaip gali atrodyti. Dantis reikia valyti namuose, naudoti šepetėlius, pastą, dantų siūlą ir skalavimo skystį ir t.t., tačiau ar to gana norint turėti sveikus, baltus, gražius ir apsaugotus dantis? Kas svarbu norint turėti sveikus dantis? Jei norite turėti gražią, baltą ir svarbiausia sveiką šypseną,...
 • Šviesi sienų apdaila. Ką verta žinoti?

  Itališki sienų dekorai dažnai siejami su elegancija ir išskirtinumu. Vienas iš populiariausių dizaino sprendimų yra baltos arba smėlio spalvos sienų apdaila, kuri suteikia namams subtilų, tačiau išraiškingą charakterį. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl šviesių spalvų itališkas sienų dekoras gali būti puikus pasirinkimas Jūsų namams. Šviesumas Baltos sienos gali padėti patalpoms atrodyti...
 • Verslo dovanų etiketas. Konsultuoja etiketo ekspertas Saulius

  Dovanoti dovanas versle yra ne tik labai rekomenduojama, tačiau net ir būtina. Tai yra gero tono ženklas, kuris gali padėti kurti darnius santykius su partneriais. O juk šiais laikais rasti geri partnerius, kurie norėtų ne tik atlikti jiems skirtas funkcijas, tačiau ir augti kartu – nėra paprasta. Dėl to jų puoselėjimas įteikiant mažas dovanas tampa toks svarbus. Tiesa, verslo dovanos...
 • Grūdinto stiklo privalumai ir pritaikymas

  Langai ir jų sandaroje esantis stiklas – neatsiejama ir labai svarbi kiekvieno statinio dalis. Didelės skaidrios konstrukcijos į patalpų vidų įneša daugiau natūralios šviesos, o tuo pačiu ir jaukumo. Taip pat jos leidžia mėgautis pro langus atsiveriančiais įspūdingais vaizdais. Visgi, ne visi stiklai, saugumo, kokybės ir atsparumo atžvilgiu yra vienodi. Stiklo paketai, kuriuose yra...
 • Natūralus medienos aliejus – vertybė ir Jums, ir Jūsų mediniams paviršiams

  Natūralia sudėtimi pagrįstos medienos alyvos, kitaip vadinamas natūralus medienos aliejus – ekologiškesnė, saugesnė ir daugeliu atvejų efektyvesnė medienos apsauga, lyginant su standartinėmis medinių paviršių apsaugos priemonėmis. Dėl šios priežasties, šiais laikais vartotojų akys vis dažniau krypsta į linų sėmenų ar kito tipo natūralios sudėties medienos aliejų. Tokios rūšies aliejus...
 • OSB ir faneros plokščių palyginimas

  Įgyvendinant įvairius statybinius projektus ar atliekant tam tikrus apdailos darbus neretai naudojamos vieno ar kito tipo statybinės plokštės. Bene labiausiai paplitusios plokščių rūšys – fanera ir orientuotų skiedrų plokštės, paprasčiau vadinamos tiesiog OSB. Iš esmės, fanera ir OSB tipo plokštės yra šiek tiek panašios, todėl kartais statybiniams darbams pasirenkami abiejų rūšių...
 • Trumpai ir aiškiai apie cirkonio dantų implantus

  Dantų implantavimas šiais laikais atliekamas daugeliui dantų netekusių žmonių, kurie siekia kokybiškiausio ir ilgaamžiškiausio dantų atkūrimo rezultato. Vieša paslaptis, jog dantų implantavimas gali būti atliekamas su įvairių rūšių dantų atkūrimo priemonėmis, kitaip tariant skirtingo tipo dantų implantais. Šiuo metu didžiausio pacientų susidomėjimo sulaukia pažangiausia ir saugiausia dantų...
 • Ko reikia organizuojant didelį pobūvį lauke?

  Per miestų, miestelių ar kaimų bendruomenių jubiliejinių sukakčių minėjimus įprastai būna rengiamos didelės šventės po atviru dangumi. Jose dalyvauja dideli būriai žmonių, į ką tokių švenčių organizatoriams būtina atsižvelgti, nes geriau būti apsidraudus nuo netikėtų ir nemalonių gamtos siurprizų. Kas gelbsti nuo lietaus, darganos ir karštų saulės spindulių? Nuo nemalonių atmosferos...
 • Kokie yra karkasinių namų privalumai?

  Galbūt kada nors teko girdėti terminą karkasinis namas? Galbūt net atkreipėte dėmesį į tai, kad šį terminą galima girdėti vis dažniau ir dažniau? Daugelio nuomone, šis statinių tipas turi labai daug potencialo, o karkasiniai namai džiugina vis daugiau žmonių visoje Lietuvoje. Visgi nedaug kas tiksliai žino, kokie yra jų privalumai ir kodėl vis dažniau galima pastebėti tokius statinius aplink...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie ortopedinius čiužinius

  Puiki poilsio kokybė yra aktuali kiekvienam, tiek sveikam, tiek su tam tikrais sveikatos sutrikimais susiduriančiam žmogui. Poilsio kokybę reikšmingai įtakoja specialiai miego procesams naudojama priemonė – vieno ar kito tipo čiužinys. Jeigu žmogus daug metų ilsisi ant nekokybiško ar jam nepritaikytos konstrukcijos čiužinio, jis gali susidurti ne tik su prastesne poilsio kokybe, bet ir...
 • Kokioms žemės ūkio užduotims yra pritaikyti noraginio tipo skutikai?

  Kiekvienas ūkininkas puikiai žino, kad našių ir sėkmingų žemės ūkio darbų labui labiausiai pasitarnauja funkcionali žemės ūkio technika. Žemės ūkio darbai įpareigoja turėti toli gražu ne vieną ir ne kelis darbo įrankius. Todėl kiekvienas perspektyvus, sėkmingo derliaus ir sparčios plėtros siekiantis ūkininkas visada yra pasiryžęs investuoti į vieno ar kito tipo žemės ūkio techniką. Dirvožemio...
 • Kokius reikalavimus turi atitikti vairuotojų pasitikėjimo vertas autoservisas?

  Pragyvenimo lygis mūsų šalyje tikrai auga. Žmonės investuoja į kokybiškesnį nekilnojamą turtą ir prabangesnes transporto priemones. Investavus į brangų automobilį, jo remonto darbų tikrai nesinori patikėti bet kam. Todėl laikai, kai vairuotojai ieškodavo garažuose dirbančių ir pigiausiai automobilių remonto paslaugas teikiančių specialistų, jau tikrai praeityje. Šiais laikais vairuotojai...
 • Pagrindinės grėsmės įskilus ar įdužus automobilio stiklui

  Kiekvienas vairuotojas, automobilio savininkas ar valdytojas žino, jog įskilus ar atsiradus įdaužai stikle, automobilių stiklų keitimas yra neišvengiamas transporto priemonės priežiūros procesas, kuris ne tik pagerina vairavimo patogumą, bet ir užtikrina vairuotojo bei keleivių saugumą. Skilęs ar įdužęs automobilio stiklas gali atrodyti kaip nedidelė problema, tačiau iš tiesų kelia rimtus...
 • Kapavietės dengimas granito plokštėmis: ekspertai atsako, ką būtina žinoti apie šią paslaugą

  Granitas kapavietės įrengimui yra populiarus pasirinkimas. Kokybiškas akmuo apgaubs kapavietę elegancija ir atlaikys gamtos bei laiko išbandymus. Vis dėlto, prieš užsakant šią paslaugą, verta atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus. „Jašiūnų paminklai“ specialistai atsako, ką būtina žinoti ruošiantis kapavietės dengimui granito plokštėmis. Kodėl verta rinktis granito...
 • Kokie roletai populiariausi?

  Norint suteikti savo namams ar biurui naują išvaizdą ir funkcionalumą, vienas iš populiariausių pasirinkimų yra roletai. Tačiau daugybė skirtingų roletų tipų ir audinių gali sukelti sumaištį ir painiavą, kai renkatės tinkamą variantą. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius roletų tipus ir audinius, pagrindinius jų privalumus bei trūkumus. Klasikiniai roletai: Stilingas ir...
 • 10 priežasčių, kodėl vertėtų dažniau valgyti pekino kopūstus

  10 priežasčių, kodėl vertėtų dažniau valgyti pekino kopūstus Pekino kopūstai – tai labai populiari daržovė, kurią prekybos centruose galima rasti visais metų laikais. Šimte gramų šio produkto yra vos 15 kalorijų, todėl pekino kopūstus galima drąsiai valgyti ir besilaikant dietos. Nors dažniausiai yra ruošiamos pekino salotos, tačiau tikrai nebūtina tuo apsiriboti: šiuos kopūstus taip...
 • Šunų burnos higiena – būtinybė ar prabanga?

  Išgirdus apie šuns burnos higieną kai kuriems kyla juokas. Tačiau neturėtų. Šunys, kaip ir žmonės, gali susirgti dantenų uždegimu, jiems gali prasidėti gingvitas, kuris sukelia ne tik skausmus, tačiau ir tirpina dantis, kaulas gali nykti. Pastebėjus, kad Jūsų šuo vangiai valgo – būtina apsilankyti pas specialistus. Veterinarinė klinika yra ta vieta, kur po apžiūros bus paskirtas...