Pagal temą

Aplinkotvarka, apželdinimasGėlėsAplinkotvarka, apželdinimasSodo, miško, parko priežiūros technikaApsipirkimasGėlėsDrabužiaiIndai, stalo reikmenysInterjeras, interjero elementaiInternetinės parduotuvėsKosmetika, kvepalaiSporto ir turizmo reikmenysAutomobiliai ir transportasAutomobilių remontas (lengvieji)Automobilių nuomaAutomobilių eksploatacinės medžiagos, autokosmetikaAutomobilių dalys (lengvieji)Kemperiai, nameliai ant ratų, priekabosMotociklai, dviračiaiBaldai, interjerasApšvietimas, šviestuvaiBaldai, prekybaBaldų gamybaČiužiniaiInterjeras, interjero elementaiUžuolaidos, žaliuzėsInternetinės parduotuvėsInternetinės parduotuvėsKelionės, viešbučiai, pramogosKemperiai, nameliai ant ratų, priekabosPramogų ir poilsio paslaugosRenginių, švenčių techninis aptarnavimasSporto ir turizmo reikmenysTurizmo paslaugosViešbučiai, apgyvendinimasKompiuteriai, ryšiai, ITIT paslaugosBiuro ir konferencijų įrangaInterneto paslaugosKanceliarinės prekėsKompiuteriai, jų aptarnavimasKompiuteriai, prekybaMaitinimo įstaigos, maistasVanduo (geriamasis, mineralinis)Medicina, grožisKosmetika, kvepalaiMedicinos įstaigos (privačios)Medicinos technika, įrangaMedicininės medžiagos, medikamentaiOdontologaiPaslaugosAutomobilių nuomaFinansinės paslaugosFotografijaInterneto paslaugosPramogų ir poilsio paslaugosTurizmo paslaugosVertimo biuraiViešbučiai, apgyvendinimasPramonė, energetikaAlternatyvi energijaMediena, medienos gaminiaiPakuotė ir taraPlastmasė ir jos gaminiaiPramoniniai įrengimai, jų automatizavimasSandėliavimas, įrangaSpaustuvės, įranga, medžiagosVandens filtraiReklama, leidybaKanceliarinės prekėsReklama, dizainasRinkodara, viešieji ryšiaiVerslo dovanosStatyba, medžiagosMediena, medienos gaminiaiSantechnika, vonios kambario įrangaStatybos darbaiStatybinės medžiagosVandens filtraiTeisė, draudimas, finansaiAdvokataiAuditas, apskaitaFinansinės paslaugosŠvietimas, kultūra, mokslasKalbų kursaiMokymo centrai, kursaiSporto mokyklos, klubai ir organizacijosŽemės ūkis, miškininkystėMiškininkystėSodo, miško, parko priežiūros technika

Faktoringas: kaip rasti patikimus kreditorius?

2020 m. rugpjūčio 25 d.
Faktoringas: kaip rasti patikimus kreditorius?

Faktoringas, dar žinomas ir tiesiog kaip sąskaitų finansavimas – šiuolaikiniame versle sparčiai populiarėjanti paslauga, kai kreditorius įmonei, išrašiusiai klientui sąskaitą, iškart sumoka didžiąją dalį jos sumos. Faktoringas žinomas jau nuo praėjusios amžiaus 7-ojo dešimtmečio: tuo metu įsikūrė ir tarptautinė faktoringo bendroves vienijanti organizacija.

Plačiau apie tai, kaip veikia faktoringas

Taigi, kaip veikia faktoringas? Pirmiausia įmonė, suteikusi paslaugą ar pardavusi prekių, išsiunčia sąskaitą faktūrą tiek klientui, tiek ir faktoringo bendrovei. Faktoringo bendrovė per 1–2 dienas įmonei (pardavėjui) perveda iki 90 proc. sąskaitos sumos. Sandoris užbaigiamas klientui (pirkėjui) apmokėjus sąskaitą. Lietuvos rinkoje metinės faktoringo palūkanos svyruoja iki 12 proc.: trumpalaikiai akcijniai pasiūlymai gali būti ir vos 0,5 proc./mėn., o didesnės rizikos klientams gali būti taikomos ir reikšmingai didesnės palūkanos.

Sąskaitų finansavimas: kokią naudą gauna verslas?

Daugelis įmonių nesėkmes patiria dėl pernelyg mažų pinigų srautų, taip pat ir pristigusios apyvartinio kapitalo. Taigi jei norite, kad veiklos nereikėtų pristabdyti dėl lėšų stygiaus, pasidomėkite sąskaitų finansavimo – faktoringo – galimybėmis.

Faktoringo privalumai:

 • Paprasčiau valdyti lėšas, greitesnė jų cirkuliacija: nereikia laukti, kol klientai apmokės sąskaitą.
 • Įmonių savininkams netenka atsakyti asmeniniu turtu.
 • Faktoringo įmonės padeda atsirinkti partnerius, įvertinti riziką, administruoja skolas ir kt.

3 dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis faktoringo bendrovę

 1. Kiek lojalūs įmonės klientai?

Įmonės gali prašyti finansuoti jų sąskaitas tik vieną kartą, tačiau su faktoringo bendrove galima sudaryti ir bendradarbiavimo sutartį, kai finansuojamos visos išrašomos sąskaitos.

Paprastai verslai su faktoringo bendrovėmis sudaro ilgalaikes sutartis, todėl bendradarbiavimas – ilgas ir sklandus.

Jei nesate tikri, kiek patikima sąskaitas finansuojanti bendrovė, vienas nekaltas klausimas apie klientų lojalumą gali atskleisti nemažai itin vertingos informacijos. Tarkime, jei įmonė nepatikima, didžioji dalis jos sandorių – vienkartiniai.

 1. Kokiose srityse specializuojasi įmonė, kokia jos patirtis, komanda?

Pirma, ieškokite verslo paskolas teikiančių bendrovių, kurių viena iš prioritetinių veiklos sričių yra sąskaitų finansavimas. Paprastai jų darbuotojai profesionaliai ir efektyviai geba spręsti įmonių apyvartinio kapitalo stygiaus problemas.

Taip pat svarbu, kiek stabiliai faktoringo bendrovė auga. Komercinė sėkmė labai glaudžiai susijusi su klientų pasitenkinimu. Pavyzdžiui, viena iš faktoringo srityje veiklą vystančių finansinių paslaugų bendrovių – „PayRay“ – 2019-aisiais savo investicinį portfelį išaugino daugiau negu 3 kartus. Taigi skaičiai dažnai kalba geriau už bet kokią kitą informaciją.

 1. Faktoringas ir paslaugų teikimo greitis

Ne mažiau svarbu – kad paslaugos būtų teikiamos kuo operatyviau. Kiekvienam verslui svarbu turėti grynųjų pinigų rezervą vos tik prireikus: atėjus atlyginimų metui, atsiskaitant su tiekėjais, padengiant veiklos išlaidas ir t. t. Taigi geriausia išeitis – turėti patikimus partnerius, kurie operatyviai pasirūpins sąskaitų finansavimu ir leis netrikdomai tęsti veiklą.

Taigi faktoringo reikšmė verslui – išties didelė, o nauda ženkliai lenkia santykinai nedideles palūkanų normas.

Faktoringo paslaugų teikėjas ar brangi internetinių paskolų bendrovė: kaip atskirti?

Ieškodami faktoringo paslaugos galite rasti įvairių bendrovių, finansuojančių jūsų įmonės sąskaitas. Tarp jų – ir brangūs internetinių paskolų teikėjai.

Tad viena svarbiausių užduočių – skirti laiko faktoringo bendrovių paieškai, t. y. neapsiriboti vien pirmuoju „Google“ paieškos sistemos puslapiu. Nors tai nėra visuotinai patvirtinta taisyklė be išimčių, tačiau dažnai pirmosiose pozicijose esančios įmonės brangiai sumoka už reklamos ir rinkodaros priemones, todėl ir jų paslaugos paprastai brangesnės, tačiau anaiptol ne geresnės.

Kokiomis faktoringo įmonėmis dar nereikėtų pasikliauti?

Nepasitikėkite įmonėmis, kurios siūlo padengti 100 proc. sąskaitos sumos ir visiems klientams pateikia standartines sąlygas. Vieno universalaus paslaugų paketo nėra, nes faktoringo sąlygas lemia įmonių kreditingumas, esami klientai, sandorių skaičius ir kt.

Taigi, kreditorius rinkitės atidžiai, neskubėdami ir tikrai nesuklysite.

Nauji straipsniai

 • Verslo dovanos – kokias, kada ir kodėl reikia dovanoti?

  Kalbant apie verslo dovanas ir jų dovanojimo etiketą svarbiausi dalykai į ką reikėtų atkreipti dėmesį yra dovanos idėja ir pateikimas, dovanojimo proga bei dovanos gavėjas. Žinoma, labai svarbi ir kaina - dovana neturėtų būti nei per brangi, nei per pigi, kad asmuo, kuriam dovaną įteikiate nepasijaustų įsipareigojęs ar dar blogiau – įžeistas. Versle dovanojamos dovanos yra skirstomos...
 • Asmeniniai savitarnos pirkinių krepšeliai – nauja apsauga nuo COVID-19 prekybvietėse?

  COVID-19 bangai pasaulyje ir toliau neslūgstant, prekybininkai kartu su vartotojais ir toliau ieško būdų, kaip pažaboti šio viruso plitimą, kol vakcina bus prieinama kiekvienam. Vienas iš sugalvotų būdų – asmeniniai savitarnos pirkinių krepšeliai. Yra žinoma, jog žmoniją sukaustęs virusas plinta ne tik oru, bet ir paviršiais, o tai sukelia papildomų rizikų bei savisaugos priemonių...
 • Laikas atstatyti „išderintą“ organizmą

  Banalus, bet taiklus posakis, jog žmogaus organizmas – lyg laikrodukas, yra išties teisingas. Labai svarbu, kaip funkcionaliai veikia visos organų sistemos. Juk net ir šveicariškame mechaniniame prietaise sugedęs mechanizmas „išderina“ visą laikrodį. Menkutis žmogaus negalavimas gali tapti sunkios ligos užuomazga. Todėl gydytojai vieningai rekomenduoja rūpintis savo sveikata,...
 • Atostogų metas įsigalėjo pilnu pajėgumu!

  Oras nešykšti gerų dienų – pramogauk į valias! Gera! Tik, mielieji, skirkite dėmesio savo sveikatai. Ne visada puldami įgyvendinti visus metinius veiklos planus per vieną dieną esate teisūs. Sveikata – esminis rodiklis, kiek esame pajėgūs atlikti darbų ar patirti išgyvenimų. Todėl tikrai verta stabtelėti ir pasisveikatinti. Atvykite į kliniką „Sveikatos garantas“....
 • Kaip pasirinkti Jums tinkamus pardavimo mokymus?

  Pardavimo mokymų lektorius esu linkęs skirstyti į dvi kategorijas – charizmatiškuosius nekasdieniškos patirties kūrėjus ir praktikus, kurių žodžiai remiasi realiu gyvenimu, bet mokymų forma daug žemiškesnė ir gerokai mažiau pompastiška nei pirmųjų. Mokymai darbuotojams nėra „eilinė diena ofise“, jiems tai šventė, nekasdieniškas renginys, kur galima kiek atitolti nuo...
 • Arsenas vandenyje – iš kur jis atsiranda ir ką tokiu atveju daryti?

  Per pastaruosius kelerius metus žiniasklaida ne kartą informavo, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose geriamajame vandenyje buvo nustatytas padidėjęs arseno kiekis Ši informacija sunerimti privertė ne vieną. Juk šio sveikatai itin pavojingo sunkiojo metalo rasta tiek centralizuotai teikiamame, tiek individualių šulinių vandenyje. Arsenas vandenyje paprastai aptinkamas dėl dviejų priežasčių...
 • „Pakmarkui“ pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

  2020 m. birželio mėn. atliktas nepriklausomas trečiųjų šalių auditas įtvirtino teisę įmonei ir toliau spausdinti specialias, tik Vokietijos rinkai skirtas etiketes su DPG depozito ženklu. Audito rezultatai patvirtina, kad „Pakmarkas“: užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę, naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo...
 • Fasado elementai iš aliuminio ir plieno: savybės, priežiūra, panaudojimas ir kainos

  Vienas svarbiausių momentų namų statybos ir apdailos procese – išsirinkti tinkamas medžiagas. Šiuo metu statant individualios ir komercinės paskirties pastatus vis plačiau panaudojami metalai – daugiausia plienas ir aliuminis. Jie montuojami ir kaip dekoratyviniai fasado elementai. Tad ką svarbu žinoti ... Aliuminio lakštai – optimalus kainos ir kokybės santykis...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

  VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS: SVARBU NE TIK ODONTOLOGŲ PROFESIONALUMAS, BET IR TĖVŲ TURIMOS ŽINIOS Kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą? Kaip tinkamai formuoti vaiko dantų priežiūros įpročius? Ką daryti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą būtų ne toks baisus? Tėvų pozicija šiais klausimais labai svarbi, tačiau atsakymus į juos rasti ne visada lengva ir paprasta. Gana grėsmingą situaciją...
 • Šulinių vanduo – kokia jo kokybė?

  Šulinių vanduo – kokia jo kokybė? Retas kuris mūsų nežinome, kiek vidutiniškai per parą vandens turi išgerti žmogus, kad jaustųsi gerai ir kad būtų užtikrinti visi gyvybiniai jo organizmo procesai. Dažnas mūsų net ir skaičiuojame išgertą vandens kiekį. Tačiau tikrai ne kiekvienas gilinamės į tai, o kokį vandenį geriame. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, ypač mažuose miesteliuose bei...
 • Kokia paslauga yra debesų kompiuterija?

  Debesų kompiuterija daugeliui šiek tiek su šia virtualia technologija susipažinusių žmonių visų pirma asocijuojasi su pirmosiomis pasaulyje kompanijomis, kurios pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas – tai „Google“, „Amazon“ ir kitos. Toks kompiuterijos tipas suteikia greitą prieigą prie lanksčių IT resursų esant paklausai, o šie resursai pasiekiami tinklu...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Recepcija: idėjos, kaip sukurti lankytojams patrauklią erdvę

  Nuotr. Evaldo Lasio. Laukiamieji – daugiausiai klientų dėmesio sulaukiančios erdvės daugelyje įstaigų ir įmonių. Ir nors klientai laukti nemėgsta, kruopščiai įrengtoje erdvėje laikas prabėga greičiau. Laukiamasis suformuoja nuomonę ir apie pačią įmonę. Tai viena iš priežasčių, kodėl recepcijos baldai turėtų būti kokybiški ir atspindėti verslo filosofiją. Tad nuo ko pradėti ir ką...