Švedų kalbos kursai – kelias į profesinę sėkmę ir asmenybės tobulėjimą

2019 m. rugpjūčio 27 d.

Mokymasis ir suvokimas, jog vienoje ar kitoje srityje patobulėjai, visada atneša džiaugsmą ir pasitenkinimą savimi. Deja, laiko trūkumas ar riboti finansai daugelį mūsų priverčia pasirinkti, ko mokytis iš tiesų verta, o kas tėra malonus laiko praleidimas, tačiau realios naudos neturi. Švedų kalbos mokymąsi taikliai apibūdina patarlė, jog „ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“. Žvelgiant į šiandienos aktualijas, darosi aišku, kodėl švedų kalbos kursai šiuo metu yra vieni populiariausių. Pastarosios mokymasis suteikia ne tik asmeninį pasitenkinimą demonstruojant mūsų šalyje dar gana retos užsienio kalbos įgūdžius bei leidžia pažinti kultūrą iš arti, bet, visų svarbiausia, suteikia daugiau galimybių darbo rinkoje.

Švediškai kalbantys lietuviai sulaukia įvertinimo darbo rinkoje tiek Lietuvoje,...

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Švedija užima pirmąją vietą tarp užsienio investuotojų mūsų šalyje. 2017 metais tiesioginės Švedijos investicijos į Lietuvos verslą viršijo 3,5 mlrd. eurų. Realu tikėtis, jog šie skaičiai metams bėgant tik augs, kadangi akivaizdžiai keičiasi mūsų vyriausybės požiūris į užsienio investuotojų pritraukimą: pradinį vangumą keičia bandymas sukurti kuo patrauklesnę aplinką investavimui. Šiuo metu mūsų šalyje veikia daugiau nei 200 šios Skandinavijos šalies įmonių, vykdančių veikla įvairiose srityse. Neabejotinai viena populiariausių ir didžiausių – „IKEA“, valdanti ne tik prekybos centrus Vilniuje bei Kaune, bet ir daug darbo vietų, taip aktualių provincijos gyventojams, suteikusį medienos apdirbimo cechą Kazlų Rūdoje. Be šio prekinio ženklo bei kitų stambių įmonių – „SEB“, „Swedbank“, „Telia“, „Nordea“, reikia paminėti ir mažesnes, tačiau Lietuvos ekonomikai ir, aišku, kiekvienam mūsų reikšmingas įmones. Vilniuje veikia UAB „Benify Operations“, besispecializuojanti žmogiškųjų išteklių vadybos srityje, Šiauliuose – „BS Elcontrol“, užsiimanti elektros prekių gamyba, Kaune – UAB „Tindra“, kurios pagrindinė veikla – drabužių siuvimas ir eksportas. Negalima pamiršti ir sparčiai besiplečiančių klientų aptarnavimo telefonu centrų, kuriuose laukiami švediškai kalbantys darbuotojai, parduodantys tam tikrus produktus/paslaugas ir konsultuojantys klientus. Taigi, švedų kapitalo įmonės, veikiančios Lietuvoje, gali pasiūlyti darbą įvairių profesijų specialistams: pradedant gamybos darbuotojais bei elektrikais ir baigiant IT, personalo, finansų specialistais. Akivaizdu, jog švediškai kalbantys lietuviai turi potencialą kilti karjeros laiptais bei džiaugtis ne tik skandinavišku požiūriu į darbuotoją bei jo motyvavimą, bet ir atlyginimu, gerokai lenkiančiu mūsų šalies vidurkį. Pasak statistinių duomenų, Švedijos kapitalo įmonės Lietuvoje gali pasiūlyti savo darbuotojams net 30% didesnį darbo užmokestį. Argi tai – ne puiki paskata skubėti užsirašyti į švedų kalbos kursus?

...tiek ir Švedijoje

Švedijos ekonomika, kuri įvardijama kaip viena stabiliausių Europoje, geranoriškai priima užsienio investuotojus bei stengiasi sudaryti šiems kuo palankesnes sąlygas verslo plėtotei. Aišku, Lietuvos investicijos į Švedijos verslą yra gerokai kuklesnės nei mes sulaukiame iš pastarosios, tačiau 2018 metų statistiniai duomenys nuteikia optimistiškai. Būtent Švedija yra ta užsienio valstybė, kuri sulaukė daugiausia Lietuvos verslininkų investicijų, siekusių apie 347,5 mln. EUR. Ekspertai teigia, jog daugiausia potencialo šioje Skandinavijos šalyje turi Lietuvos įmonės, dirbančios pramonėje, viešajame sektoriuje bei statybų srityje. Būtent pastarasis – statybų sektorius – šiandien kelia didelį galvos skausmą Švedijos vyriausybei. „Nepasotinamą“ būstų poreikį vietinės statybų bendrovės nėra pajėgios patenkinti, tad tokia situacija sudaro palankias sąlygas ten jau veikiančioms ar dar tik veiklą pradėti ketinančioms Lietuvos įmonėms. Kaip vieną iš sėkmingų pavyzdžių galima paminėti jau keliolika metų Švedijoje veikiančią lietuvių įkurtą statybos įmonių grupę „Majoni“, kurios siūlomas vidutinis atlygis darbuotojams siekia apie 3500 EUR. UAB „Euroapotheca investavo į ketvirto pagal dydį vaistinių tinklų Švedijoje įsigijimą, o ilgus metus toje šalyje gyvenanti lietuvė įkūrė sėkmingai veikiančią verslo konsultavimo bendrovę „VM-S Consulting“. Ir tai – tik nedidelė dalis pavyzdžių, patvirtinančių, jog kilti karjeros laiptais Švedijoje gali įvairių profesijų tautiečiai. Savaime suprantama, jog vietinės kalbos mokėjimas suteikia didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir užtikrina saugumą darbo rinkoje.

Globalizacija bei šiuolaikinės informacinės technologijos atveria dar platesnes galimybes praktiškai pritaikyti kursų metu įgytas švedų kalbos žinias. Vasaros darbai Švedijoje (galite pasinaudoti patraukliais pigių skrydžių bendrovių pasiūlymais, leidžiančiais šią šalį pasiekti vos už 19€!) ar trumpalaikiai darbai ne tik leis papildyti piniginę, bet ir suteiks galimybę pažinti šalį, užmegzti naujas pažintis bei suprasti, ar tai ta vieta, su kuria norima sieti savo ateitį. Mokant užsienio kalbą, realybe tampa darbas neišeinant iš namų. Pavyzdžiui, plėtojant verslo santykius su Švedija, populiarėja vertėjų paslaugos. Šiam darbui, galinčiam tapti papildomu pajamų šaltiniu, tereikia kompiuterio ir interneto ryšio.

Švedų kalbos kursai padės pažinti kultūrą iš arti

Ne mažiau reikšmingas Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimas kultūriniu klausimu. „Šviežiausios“ džiuginančios naujienos – Lietuvos ir Švedijos dvišalio fondo, skirto Lietuvos šimtmečiui paminėti, kūrimas. Pastarojo veikla nukreipta į gilesnį šalių kalbos ir kultūros tarpusavio pažinimą. Pažinti Švedijos kultūrą iš arčiau gali padėti švedų bendruomenių, įsikūrusių Lietuvoje, Švedijos ambasados ar Švedijos prekybos rūmų veikla bei organizuojami renginiai. Švedų kalbos kursai šiuo atveju taptų puikiu stimulu plėsti akiratį ir naudotis visomis pasitaikančiomis progomis susipažinti su šia Skandinavijos valstybe iš arčiau ar net aktyviai įsilieti į minėtą veiklą.

Įvairių šalių literatūra, filmai leidžia pažvelgti į tos kultūros gyvenimą iš arčiau, tačiau nei iš tolo neprilygsta tam įspūdžiui, kurį suteikia galimybė mėgautis kūriniais originalo kalba. Turėdami švedų kalbos žinių, visai kitomis akimis pažvelgsite į klasike tituluojamos Selmos Lagerliof kūrybą, taip pat turėsite progą susipažinti ir su šiuolaikinės kartos švedų rašytojais: Ulfu Eriksonu, Ninni Holmqvist, Lotta Lotass, Jerkeru Virdborgu ir kitais. Negana to, knygų skaitymas – vienas geriausių užsienio kalbos mokymosi bei žodyno turtinimo metodų. Savo mėgiamų filmų kolekciją papildysite švedų režisierių darbais ir su dar didesniu nekantrumu lauksite kasmetinio Scanoramos kino festivalio, alsuojančio skandinaviška dvasia. Jei rimtai kibsite į švedų kalbos kursus, subtitrai jums bus reikalingi tam, jog galėtumėte patikrinti savo įgytų žinių tvirtumą!

Kultūra, kaip žinia, neatsiejama nuo mokslo. Švedija tiek savo, tiek ir visos ES valstybės piliečiams suteikia galimybę nemokamai studijuoti ne tik 4–iuose pagrindiniuose šalies universitetuose (Kalmaro, Lundo, Karolinska, Upsalos), bet ir kitose švietimo įstaigose. Studijos galimos ne tik švedų, bet ir anglų kalba, tačiau kaip daugelis iš savo patirties gali paliudyti, gebėjimas bendrauti vietine kalba visada atveria didesnes galimybes. Studijuojant Švedijoje ir turint tvirtus šios kalbos pagrindus, lengviau adaptuojamasi šalyje, artimiau susibičiuliaujama su dėstytojais bei bendramoksliais. Kalbant apie norą derinti studijas ir darbą ar turint siekį po mokslų baigimo likti toje šalyje profesiniais sumetimais, vietinės kalbos mokėjimas tampa tiesiog būtinybe.

Nenustebkite, jei po švedų kalbos kursų kitos skandinavų kalbos taps labai pažįstamos. Įvaldžius vieną iš šios grupės kalbų, ir kitos tampa suprantamesnės. Aišku, nereikia tikėtis, jog trumpi švedų kalbos kursai pavers jus poliglotu, tačiau suteiks tvirtus pagrindus, kuriuos galėsite pritaikyti mokantis kitų skandinavų kalbų savarankiškai.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis švedų kalbos kursus?

Gana plačiai aptarėme, dėl kokių priežasčių švedų kalbos kursai yra naudingi praktiniu bei asmeninio tobulėjimo atžvilgiu. Savo dienotvarkėje jau pradėjote ieškoti laisvo laiko šių kursų lankymui? Puiku, beliko nuspręsti, kurie iš siūlomų švedų (ar kitos) kalbos kursų geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Galbūt apsisprendimą palengvins žemiau pateikti kriterijai.

Siūlomų mokymosi metodų įvairovė. Individualus mokymasis, mokymasis grupėje, online kursai – pasirinkimas priklauso nuo jau turimo kalbos žinių lygio, pageidaujamo pasiekti rezultato, galimo skirti laiko, mėgiamo mokymosi būdo, finansinių išteklių ir kitų faktorių.

Kaina. Natūralu, jog kiekvienas nori sutaupyti, tačiau renkantis švedų ar bet kurios kitos kalbos kursus, būtina žiūrėti ne į „plikus“ skaičius, bet į tai, kas įeina į nurodytą kainą: akademinių valandų skaičius, mokymosi medžiaga, nuolaidos kitam kalbos lygiui ir panašiai.

Laikas ir vieta. Tai – faktoriai, neretai tampantys lemiamais pasirenkant konkrečius kursus. Idealu, jei kursai vyksta netoli jūsų darbo ar gyvenamosios vietos. Būtina, jog šie nesikirstų su jūsų darbo grafiku ir dėl tos priežasties netektų kursų praleidinėti.

Lektoriaus profesionalumas ir asmenybė. Svarbi ne tik žmogaus, pas kurį mokysitės, kvalifikacija, bet ir asmeninės savybės.

Sertifikatai. Kaip jau supratote, užsienio kalbų mokėjimas atveria platesnes profesines galimybes. Tiesa, darbdaviui gali neužtekti jūsų tvirtinimo, jog mokate švedų ar kokią kitą kalbą. Rinkitės tuos užsienio kalbų kursus, kuriuos pabaigus išduodamas pasiekimus liudijantis sertifikatas.

Nauji straipsniai

 • Seo paslaugos – sprendimas didesnei verslo sėkmei

  Kad ir koks būtų gražus internetinės svetainės dizainas, tai nepadės pritraukti pakankamai didelio lankytojų srauto, todėl kiekvienam internetinio puslapio savininkui vertėtų pagalvoti apie tai, kaip būtų galima padidinti svetainės lankomumą. Įvairių reklamos formų pasirinkimas šiuo metu yra tikrai nemažas, tačiau visuomet svarbu įvertinti tai, kad reklama turi būti užsakoma periodiškai, ir...
 • Buhalterinė apskaita: kodėl šį darbą vertėtų perleisti specialistams?

  Nedidelių įmonių savininkai neretai užsibrėžia visus darbus atlikti savarankiškai, tačiau tą padaryti tikrai ne visada yra paprasta. Kai kurių darbų atlikimas reikalauja tam tikrų specifinių žinių bei įgūdžių, tad tuomet, jei nesate tikri, kad galėsite garantuoti geriausią darbų kokybę, pravartu kreiptis į tam tikrų sričių specialistus. Pavyzdžiui, jei buhalterinė apskaita nėra tvarkoma...
 • Miško technika: kaip pasirinkti pačią tinkamiausią?

  Atliekant įvairius miško darbus išsiversti be tam tikros įrangos gali būti net labai sudėtinga, tad tuomet, jei norite garantuoti greitesnį ir spartesnį darbą, miško technika tikrai gali būti pačiu palankiausiu pasirinkimu. Šiandien tokios įrangos pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tad tuomet, kada nusprendžiama jos įsigyti, gana dažnu klausimu tampa tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį...
 • Praktiniai mokymai - pušų formavimo pagrindai "In Japan style"

  Praktiniai mokymai - Pušų formavimo pagrindai "In Japan style" vyks 2019-09-28, 11:00 - 18:00 val. Kretingos rajone esančiame japoniškame sode, adresu Sodų g., Mažučių k., Darnėbų sen., Kretingos raj. Mokymus ves japoniškų sodų Meistras Hajime Watanabe. Iš japonų į lietuvių kalbą vertėjaus žinoma Lietuvoje architektė, dizainerė Akiko Tutlys. Kviečiami į praktinius užsiėmimus...
 • Žuvų taukai: kodėl visiems verta jų vartoti ir kaip pasirinkti?

  Jei domitės sveikata, naudingais produktais, ligų profilaktika ir imuninės sistemos stiprinimo galimybėmis, neabejotinai esate susipažinę su žuvų taukais, kurie liaupsinami tikrai pelnytai. Tiesa, svarbu juos pasirinkti teisingai. Žuvų taukai iš Provitaminai.lt atitinka aukščiausius standartus ir bus puikus sprendimas papildyti sveikai mitybai. Kas yra žuvų taukai ir kokia jų nauda? Žuvų...
 • Natūrali oda - kaip išsirinkti?

  Gražių aksesuarų šiuolaikinėje rinkoje galima rasti nesunkiai. Tačiau ar jie bus tokie pat kokybiški ir stilingi? Išsirinkti tokį gaminį, kaip rankinė, lagaminai, kuprinės, išties tampa sudėtinga užduotimi. Aptarsime odinė rankinės privalumus. Taigi iš esmės darydami išvadą apie odinės rankinės kokybę, pagrindinis aspektas būtų rankinės išvaizda. Pirkdami odos gaminius pirmiausia...
 • Ksenoninės lemputės jūsų senam automobiliui?

  Ar galima tiesiog nusipirkti Xenon lemputes ir jas įdėti vietoj įprastų halogeninių? NE, ne ir dar kartą ne. Taip nieko nebus. O kodėl, paaiškinsime šiame straipsnyje. Visų pirma ksenoninės lemputės tik savo forma panašios į halogenines. Daugelis, pamatęs šalia padėtas H7 ir D2S lemputes ne iš karto supras, kas čia ir kur jos turi būti montuojamos. Bet įsižiūrėję tikrai pamatys, kad...
 • Lagaminų tipai ir medžiagos - kokį išsirinkti?

  Lagaminų tipai ir medžiagos Informacija apie siūlomus lagaminus. Kokie galimi pasirinkimai, modeliai, pagaminimo medžiagos. Kelionės po užsienio šalis vis labiau populiarėja, tad poreikis lagaminams taip pat didėja. Tačiau kaip išsirinkti labiausiai sau tinkantį? Skatiname atkreipti dėmesį į daikto kainą bei kokybę: medžiagą ir ratukus. Niekam ne paslaptis, kad renkantis patį...
 • Teisinga rankinių ir aksesuarų priežiūra

  Kiekvienas turime bent vieną savo mėgstamą drabužį ar aksesuarą, kurį norime išsaugoti kuo ilgiau. MyChoice pasidalins patarimais kaip elgtis, norint, kad rankinė ilgai atrodytų kaip visai nauja ! Svarbiausia juk tinkamai ją prižiūrėti. Žemiau pateikiame pagrindinius patarimus įvairių medžiagų rankinėms. Priežiūros patarimai: VERSTOS ODOS (ZOMŠINIŲ) RANKINIŲ PRIEŽIŪRA: Tokios rankinės...
 • Patogus poilsis gamtoje – misija įmanoma!

  Vasara – atostogų, poilsio ir pramogų metas. Daugumai, tai yra galimybė pabėgti nuo miesto triukšmo ir šurmulio ten, kur galima mėgautis šviežiu oru, paukščių čiulbėjimu ir gražia mūsų šalies gamta. Tokio poilsio mėgėjams yra iš ko rinktis: kaimo turizmas, poilsio namai ir kempingai prie jūros ar ežero. Priklausomai nuo to, kiek patogumų jums reikia tuo metu. Tiems, kam svarbiausia yra...
 • 10 patarimų, kaip išsirinkti geriausius norvegų kalbos kursus

  ,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios” (J. V. Gėtė). Kalbų mokėjimas nuo senų laikų buvo didelė vertybė, o žmogus, kalbantis ne vien tik gimtąją kalba, buvo laikomas išsilavinusiu bei šviesiu žmogumi. Šių dienų galimybės kiekvienam žmogui leidžia išmokti tokią kalbą, kurios jam reikia ir taip greitai, kaip jis geba priimti informaciją, kurios gausu visur:...
 • Kai reikia originalių detalių: motorolerių dalys Vilniuje

  Ilgai planuota kelionė motoroleriu – kaip šuniui ant uodegos. Velenas nė iš vietos, kompresija nebe tokia gera? Jei planuojama motorolerį taisyti savarankiškai, prireiks tik reikiamų detalių. Jas užsisakius internetu bus sutaupyta ne tik laiko, bet ir pinigų. Tokiais atvejais geriausiu pasirinkimu bus motorolerių dalys. Motorolerių privalumai Šiltuoju metų sezonu kelionė...
 • Atrasta „nauja formulė“ spausdinti su maistu besiliečiančias pakuotes

  Prieš maždaug 10 metų investavome į plačiaruloninę 10 spalvų fleksografinės spaudos mašiną „Comexi“, kurioje įdiegta inovatyvi elektronų pluošto (angl. Electron beam) kietinimo sistema. Kad pasiektume maksimaliai geriausių spaudos rezultatų, šioje spaudos mašinoje ėmėme naudoti LED UV kietinimo technologiją. Prieš įdiegdami LED UV technologiją, negalėjome spausdinti matinės...
 • Patarimai, norintiems gaminti sveikiau

  Sveika mityba gali atrodyti kaip didelis įsipareigojimas, kuris reikalauja itin daug laiko, pastangų ar net finansinių kaštų, tad dažnai renkamės greitesnes, tačiau mažiau sveikas alternatyvas – valgome greitą maistą, perkame pusgaminius, kuriuos užtenka pašildyti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad namuose gaminamas maistas nekainuos tiek daug, kiek restoranuose. Be to, žinodami keletą...
 • Sveikam stuburui ir laikysenai - kuprinė vietoj rankinės

  Svarbiausias grožio pamatas yra sveikata, tačiau kaip suderinti tai, kas gražu ir tai, kas išties patogu ir sveika ? Nuolat didėjant gyvenimo tempui dažnam žmogui, o ypač moterims, tenka nešiotis vis didesnius krepšius ar rankines pilnas būtiniausių daiktų. Ne paslaptis, kad po ilgos dienos, tai turi įtakos nugaros skausmams, sprando patempimui, netaisyklingos laikysenos formavimuisi. Todėl...