Automobilių techninė pagalba kelyje
KvieskAuto, M. Ditkaus IVV
Autobeka, UAB
Autmeta, UAB
Traldova, MB
Kietaviškių autocentras, UAB
Jomamotors, IĮ
V. Trapiko IĮ
Algrena, UAB
Rg plius, MB
Auto Gelbėtojai
Viskas, ką reikėtų žinoti apie techninę pagalbą kelyje
Anksčiau ar vėliau, bene kiekvieną vairuotoją gali ištikti tam tikra nelaimė keliaujant. Užklimpęs automobilis, pasibaigę degalai, sprogęs ratas – tai tik keletas bėdų, su kuriomis padėti Jums gali techninė pagalba kelyje. Nors tokiu momentu, daugelis žmonių yra linkę skambinti draugams ar artimiesiems, visgi, šiems negalint atvykti, vieninteliu išsigelbėjimu gali būti tik techninė pagalba. Tai vis labiau populiarėjanti paslauga, kuria naudojasi didelė dalis šalies gyventojų. Nelaimei ištikus vidury nakties, nerimauti taipogi nereikėtų – nemaža dalis įmonių dirba dvidešimt keturias valandas per parą, todėl pagalbos sulauksite bet kuriuo metu. Dauguma šias paslaugas siūlančių bendrovių į reikiamą vietą atvyksta valandos bėgyje, visgi, tikslesnis laikas priklauso nuo to, kiek nutolote nuo miesto teritorijos. Įmonės darbuotojai pasiūlys artimiausią servisą, jeigu to prireiks arba leis Jums tokį išsirinkti patiems. Tačiau dauguma asmenų vis dar mano, jog pagalba kelyje teikiama tik tuo atveju, kai nutinka siaubingos avarijos. Visgi, išsikviesti pastarąją galite ir dėl mažesnių nelaimių, kurias jau minėjome anksčiau. Vienos iš dažniausių bėdų, netikėtai nutinkančių žmonėms yra sprogęs ratas arba užklimpusi transporto priemonė. Taigi, jeigu artimieji jau miega arba tiesiog neturi galimybės atvykti, greičiausiai Jums bus aktuali techninė pagalba kelyje. Kaina priklauso nuo daugelio skirtingų aspektų bei pasirinktos įmonės, visgi, tai puikus ir patogus būdas susitvarkyti su užklupusia bėda bei gyventi toliau.
Žinoma, yra gedimų, kuriuos taisyti žmonės bando patys, pavyzdžiui, užstrigus automobiliui ar tuomet, kai reikia pakeisti ratą. Pastarąjį variantą įgyvendinti galite ir savo jėgomis, tačiau reikia turėti tam tinkamas priemones bei atsiminti keletą esminių dalykų. Bet kokiu atveju, nutikus įvairioms nelaimėms kelyje, ne ką mažiau svarbiu aspektu tampa saugus elgesys po to. Turėtumėte atminti, kaip vertėtų elgtis su sugedusiu automobiliu, taipogi, kokius daiktus privalu turėti su savimi. Tačiau pirmiausiai, sugrįžkime prie techninės pagalbos ir to, kada jau galite skambinti tokią paslaugą teikiančioms įmonėms, nebijodami išgirsti neigiamo atsakymo.
Kada techninė pagalba kelyje gali būti teikiama?
Jeigu Jums reikalinga tam tikra pagalba kelyje, greičiausiai dvejojate dėl to, ar išties reikėtų kviesti šias paslaugas teikiančią įmonę. Visgi, techninė pagalba skirtingose bendrovėse teikiama daugeliu atvejų, štai keletas iš jų:
- nutikus eismo įvykiui, kai transporto priemonė nebegali tęsti kelionės;
- kai reikalingas avarinis automobilio atrakinimas;
- prireikus pakeisti ratą;
- transporto priemonei užklimpus;
- negalint užvesti variklio dėl išsikrovusio akumuliatoriaus;
- pasibaigus degalams.
Visgi, techninė pagalba kelyje gali apimti platesnį nelaimių spektrą, kuris varijuoja skirtingose įmonėse. Dėl šios priežasties, protingiausia būtų tiesiog paskambinti įvairioms bendrovėms bei pasidomėti tuo, kaip ir kada šios gali pagelbėti. Bet kokiu atveju, nutikus nelaimei ir nežinant ką daryti, nevertėtų panikuoti, verčiau pasinaudokite įmonių siūloma pagalba kelyje. Kaina gali svyruoti priklausomai nuo daugelio skirtingų aspektų, pavyzdžiui, nuvažiuotų kilometrų, tačiau tai vis tiek geriau, nei pergyventi ir laukti, kol kuris nors pravažiuojantis automobilis atsitiktinai nuspręs suteikti pagalbą. Verčiau perimkite situaciją į savo rankas ir tęskite kelionę kuo įmanoma greičiau.
Ką daryti kelyje sugedus automobiliui?
Nuspėti kada suges automobilis yra išties sudėtinga. Kartais, tam tikrus ženklus pastebime pačiu metu ir galime saugiai nugabenti šį į autoservisą. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai transporto priemonė sugenda atostogų ar kelionės metu, kelio viduryje, o dar kartais ir naktį! Jeigu taip nutiko pirmąjį kartą, tiek keleiviams, tiek pačiam vairuotojui priimti logiškus sprendimus gali sutrukdyti atsiradusi panika. Tačiau, vertėtų atsiminti keletą esminių aspektų, kurie pagelbės Jums su situacija susitvarkyti kuo įmanoma paprasčiau. Pirmiausiai – jei tik įmanoma, suraskite kuo saugesnę vietą sustojimui, jog netrukdytumėte eismo bei būtumėte matomi kitiems vairuotojams. Žinoma, tai padaryti įmanoma tikrai ne visada, juk pasirinkti, kur suges transporto priemonė tiesiog neįmanoma. Tačiau, jeigu pavyksta – pamėginkite nuvežti arba nustumti automobilį į šoną. Atminkite, jog svarbu ir tinkamai paženklinti nelaimės vietą. Kai jau patraukėte transporto priemonę į saugią zoną, galite pradėti spręsti nutikusią problemą. Jeigu pastaroji yra nedidelė ir sugebate šią sutvarkyti patys – pirmyn. Galbūt turite pažįstamų arba draugų, kurie gali pagelbėti? Tuomet metas su šiais susisiekti. Visgi, nežinantiems, kaip susitvarkyti su esama situacija ir neturintiems kam paskambinti, vieninteliu išsigelbėjimu gali būti techninė pagalba. Taigi, išsitraukite telefoną, susiraskite tokias paslaugas teikiančią įmonę ir su ja susisiekite, nupasakodami esamą situaciją, kur esate bei kokios pagalbos Jums prireiks. Ten dirbantys profesionalai viską Jums papasakos bei paaiškins, kaip reikėtų elgtis toliau.
Automobilio atrakinimas
Techninė pagalba kelyje dažniausiai reikalinga dėl sprogusios padangos, neužsivedančio variklio ar panašių gedimų, kai transporto priemonė tiesiog negali važiuoti toliau. Visgi, ne ką rečiau susiduriama ir su avariniu automobilio atrakinimu. Neretai taip atsitinka dėl daugelio skirtingų priežasčių, pavyzdžiui, nereaguojančio pultelio, pamestų ar automobilyje paliktų raktelių, sugedusios spynos. Žinoma, tam tikrais atvejais, su šia problema susitvarkyti galite ir patys. Kita vertus – šios srities profesionalai, greičiausiai, tai atliks gerokai greičiau, paprasčiau bei saugiau, nepažeisdami kitų transporto priemonės detalių ir nesudarydami dar didesnių problemų. Turbūt kyla klausimas – dėl kokių priežasčių automobilis apskritai nusprendžia neatsirakinti? Kartais dėl to kalti esame ir patys, mat nemažą dalį tokių situacijų sudaro pačių asmenų išsiblaškymas, transporto priemonėse palikti vaikai bei augintiniai. Kita vertus, kartais taip nutinka ir dėl išsikrovusio akumuliatoriaus, jungiklių ar elektros instaliacijų gedimų, neteisingų sujungimų. Visgi, nors internete gausu įvairių būdų, kaip transporto priemonę „atsirakinti“ patiems (pavyzdžiui: vielutės, liniuotės pagalba), tačiau pernelyg neišmanydami automobilių ypatumų, turite šansą prisidaryti dar daugiau bėdos. Techninė pagalba kelyje tikrai nekainuoja itin daug, be to, atvykę profesionalai dureles atrakina pakankamai greitai, maždaug 15 minučių bėgyje. Tikėtina, jog tai darydami savadarbiais būdais užtruksite gerokai ilgiau, o ir rezultatas nebūtinai Jus pradžiugins. Taigi, jeigu neturite daug žinių, kai kalba pasisuka apie transporto priemones, verčiau negaiškite savo laiko bei iškart kreipkitės į profesionalus.
Rato keitimo ypatumai
Dar viena, ganėtinai dažnai keliuose nutinkanti nelaimė – tai sprogęs ratas. Toks dalykas gali nutikti bet kada ir bet kur, o jo numatyti praktiškai neįmanoma. Dėl šios priežasties, visuomet svarbu su savimi vežiotis pakaitinį ratą, taipogi ir priemones šiam pakeisti. Tačiau net ir turint tai, ko reikia – pirmiausiai, reikia apskritai mokėti tai atlikti. Jeigu nežinote, kaip tai padaryti, o galbūt netyčia pamiršote įsidėti tam reikalingas priemones – kreipkitės į pagalbą kelyje suteikiančias įmones, kurių atstovai atvyks į Jūsų esamą vietą bei pagelbės saugiai tęsti kelionę. Visgi, jeigu šį darbą atlikti norite patys, vertėtų žinoti keletą esminių aspektų, kuriuos, iš streso, žmonės neretai užmiršta. Pradėkime nuo to, jog labai svarbu, kad Jūsų transporto priemonė stovėtų ant kuo lygesnio paviršiaus, ne nuokalnėje. Domkratas turėtų remtis tik į kietą pagrindą, be to, svarbu, jog užtrauktumėte rankinį stabdį. Pirmiausiai, varžtus reikėtų tik atlaisvinti. Galutinai juos išsukite tik tuomet, kai transporto priemonė jau bus pakelta nuo žemės. Panašus principas galioja ir darbus jau baigiant: pirmiausiai varžtus tik prisukite, tačiau ne pilnai. Galutinai priveržti šiuos reikėtų tuomet, kai ratas jau stovės ant žemės. Nepamirškite, jog turėtumėte kuo įmanoma greičiau apsilankyti autoservise – juk su pakaitiniu ratu pernelyg ilgai važiuoti nepatartina. Tikėtina, jog pradurtą ratą dar bus įmanoma sutaisyti, visgi, pasiruoškite tam, jog gali reikėti įsigyti ir visai naują padangą. Žinoma, nors nuspėti, kada nutiks tokia nelaimė yra beveik neįmanoma, tačiau egzistuoja keletas būdų, kurie gali padėti to išvengti. Vienas iš jų – tai reguliarus padangų būklės tikrinimas. Stebėkite, jog šios visuomet būtų pakankamai pripūstos, nepamirškite atkreipti dėmesio ir į slėgį. Atminkite, jog keičiant ratą, galioja panašios taisyklės, kaip ir nutikus bet kokiam eismo įvykiui – jei tik įmanoma, automobilį vertėtų patraukti į šalikelę, taipogi, pasirūpinkite, jog kiti vairuotojai Jus puikiai matytų tam, kad nesukeltumėte avarinės situacijos. Dažniausiai padangos keitimas neužima itin daug laiko, visgi, jeigu nemokate to daryti arba mėginate pirmą kartą, greičiausiai šis procesas tikrai užtruks. Norėdami jį sutrumpinti – kreipkitės į techninę pagalbą keliuose teikiančias įmones, kurių darbuotojai pasirūpins, kad kuo greičiau bei saugiau galėtumėte keliauti toliau.