Įmonių sąrašas

Lietuvos sporto muziejus

Muziejaus g. 7, 44279 Kaunas

(8 37) 220691
         

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 37) 220691
Tinklalapis
www.lietuvossportomuziejus.lt
El. paštas
sportomuziejus@yahoo.com
Direktorius
Pranas Majauskas
Įmonės kodas
300520349

Darbo laikas

Antradienis
10.00-17.00
Trečiadienis
10.00-17.00
Ketvirtadienis
10.00-17.00
Penktadienis
10.00-17.00
Šeštadienis
10.00-17.00

Lietuvos sporto muziejus

Kauno senamiestyje, greta Rotušės aikštės, Muziejaus g. 7-jame name, nuo 1991-ųjų metų veikia Lietuvos sporto muziejus. Muziejaus fonduose sukaupta apie 20000 eksponatų, beveik 1000 jų eksponuojama nuolatinėje ekspozicijoje ir parodose. Čia susipažinsite su Lietuvos sporto istorija, kūno kultūros ir sporto pradininkais, atskirų sporto šakų raida, pamatysite Kauno “Žalgirio” rankininkių iškovotą Europos šalių čempionių taurę (1968 m.), Kauno “Žalgirio” krepšininkų iškovotus prizus; tarp jų, tarpžemyninė V. Džonso (1986 m.) ir Eurolygos čempionų (1999 m.) taurės. Ekspozicijoje rasite ir įžymių Lietuvos sportininkų – olimpiečių, pasaulio ir Europos čempionų bei rekordininkų prizus, asmeninius daiktus. Eksponatus yra padovanoję LR Prezidentas Valdas Adamkus, LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas, daugelis žinomų sportininkų: Algirdas Šocikas, Arvydas Sabonis, Modestas Paulauskas, Gintaras Umaras, Romas Ubartas, Virgilijus Alekna, Antanas Bagdonavičius, Vladas Česiūnas, Birutė Kalėdienė, Vida Vencienė, Lina Kačiušytė ir kiti. Muziejuje yra galimybė rengti seminarus, konferencijas, vykdyti edukacinius renginius, žiūrėti vaizdo įrašus (muziejus turi unikalios video medžiagos apie renginius, vykusius tarpukariu, sovietmečiu, atgimimo laikotarpiu ir jau atgavus Nepriklausomybę).
Muziejaus edukacinėje klasėje taip pat vykdomos edukacinės programos šiomis temomis: Kūno kultūra žmonijos raidoje; Lietuvos Tautinė olimpiada; Lietuvos sporto ekspozicijos ir eksponatai edukacinėje virtualioje erdvėje; Lietuvos cirko raida ir žymiausi atstovai.
Muziejuje veikia unikali Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorijos ekspozicija, kurioje eksponuojamos nuotraukos, asmeniniai daiktai, cirko rekvizitas, seni reklaminiai plakatai, knygos, suvenyrai, parvežti iš gastrolių užsienyje.

Aplankyti muziejų galima kiekvieną dieną (išskyrus sekmadienį, pirmadienį ir paskutinį mėnesio ketvirtadienį) nuo 10 iki 17 val.
Nuo liepos 1 d. keičiasi muziejaus lankymo kainos: suaugusiems - 1 EUR, vaikams - 0,50 EUR, gido paslaugos - 5 EUR.

Užsakyti ekskursiją ir gauti išsamesnę informaciją galima tel: 22 06 91 arba el. paštu: sportomuziejus@yahoo.com. Už grupių apsilankymą galima apmokėti banko pervedimu.
Mokyklų vadovams ir kūno kultūros mokytojams siūlome bent vieną kūno kultūros pamoką skirti muziejaus aplankymui.

Savo krašto sporto istorijos pažinimas padės ugdyti meilę ir pagarbą tėvynei, skatins siekti sveikatingumo, kilnaus elgesio bei laimėjimų sporte.

2015 m. sausio mėn. atidaryta ekspozicija, skirta Lietuvos bokso legendai - "ringo džentelmenui" - Algirdui Šocikui atminti. Kurioje eksponuojami Europos bokso čempiono diržai (1953 m. ir 1955 m.), net 6 SSRS bokso čempiono medaliai, iškovoti Algirdo Šociko, bei daugelis kitų jo ir jo mokinių įspūdingų trofėjų.
Taip pat 2015 m. gegužės mėn. prie Lietuvos sporto muziejaus atidarytas Vytautų Augustauskų - Augustaičių sporto kiemelis, kuriame norintys gali pažaisti naują krepšinio atmainą - Trikrepšį.
daugiau...
Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas