Įmonių sąrašas

Laukminiškių kaimo muziejus

Laukminiškiai, 40100 Kupiškio r.

(8 459) 35439
Uždaryta dabar
 Tinklalapis    El. paštas   

Rasti maršrutą:

Pasirinkite adresą:
Pasirinkite adresą:

Filialai

Žiūrėti visus adresus

Įmonės kontaktai

Telefonas
(8 459) 35439

Darbo laikas

Ketvirtadienis
8.00-17.00
Penktadienis
8.00-17.00
Šeštadienis
8.00-17.00

Atsiliepimai

Įvertinkite:
(mažiausiai 100 simbolių) 0
Lankomumo statistika
Duomenų atnaujinimas

Laukminiškių kaimo muziejus

Praeities tradicijas išlaikiusiame Laukminiškių kaime, Kupiškio r., nuo 2002 metų gruodžio 24 d. veikia muziejus, įsikūręs aktorės, režisierės Unės Babickaitės- Graičiūnienės, jos brolių Vytauto, Kazio ir Petro Babickų tėvų namuose. Šis pastatas buvo atstatytas kraštiečių H. Paulausko, G. Kaluinos, A. Zolubo ir buvusio ilgamečio Virbališkių kolūkio pirmininko B. Inapo rūpesčiu. 1992 metais prie namo buvo pritvirtinta memorialinė lenta, skirta aktorei Unei Babickaitei ir Lietuvos radijo darbuotojui, poetui ir rašytojui Petrui Babickui atminti.
Laukminiškių kaimo muziejų įrengė Kupiškio rajono Virbališkių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Janina Puronienė ir Kristina (Aleksandravičienė) Šinkūnienė. Pedagogėms talkino jų auklėtiniai. Muziejuje atkurta etnografinė ekspozicija, atspindinti XIX a. pab. ir XX a. pr. aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius ir tradicijas.
Pabuvoję muziejuje, lankytojai gali susipažinti su Unės ir Petro Babickų gyvenimu ir kūryba, jų atminimui įrengta ekspozicija. „Grožis tebūva mūsų gyvenimo alfa ir omega, tebūva mūsų religija. Tikrasis grožis nieko neigiamo neprileis prie mūsų. Tik kilnios sielos patraukia ir sužavi”, – šie kažkada Unės pasakyti žodžiai dar kartą patvirtina, kad Unei menas, grožio siekimas buvo svarbiausi gyvenime. Unė Babickaitė tikėjo, kad meno pašaukimas yra grožio galia gydyti ir tobulinti pasaulį.
Muziejuje rengiamos parodos, vykdomi edukaciniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, įvairūs projektai, plenerai, organizuojami bendruomenės narių susibūrimai, vedamos ekskursijos įvairaus amžiaus lankytojams.

daugiau...