Pagal temą

Advertisement, publishingAdvertising, designBusiness giftsMarketing, public relationsStationeryAgriculture, forestryForestryGarden, forest and park technologyAutomobiles and transportCampers, houses on wheels, trailersCar rentalCar exploitation materials, autocosmeticsMotor-cycles, bicyclesVehicle repairs (cars)Vehicle parts (cars)Building industry, materialsBuilding materialsConstruction workPlumbing, bathroom equipmentWater filtersWood, woodwork and productsCatering companies, foodWater (drinking, mineral)Computers, communication, ITComputers and their servicingComputers, saleInternet servicesIT-servicesOffice and conference equipmentStationeryE-shopsE-shopsEducation, culture, scienceLanguages coursesSport schools, clubs and organizationsEnvironmental, Landscape designEnvironmental management, greenery plantingFlowersGarden, forest and park technologyFurniture, interiorCurtains, louverFurniture, saleIllumination equipment, devicesInterior design, design elementsMattressesProduction of furnitureIndustry, power engineeringAlternative energyIndustrial equipment, their automationPacking and packagingPrinting-houses, equipment, materialsStorage, equipmentWater filtersWood, woodwork and productsLaw, insurance, financeAuditing, accountingFinancial intermediationLawyersMedicine, beautyCosmetics, perfumeMedical establishments (private)Medical equipment and apparatusMedical materials, medicationsOdontologistsServicesCar rentalEntertainment and recreation servicesFinancial intermediationHotels, accommodationInternet servicesPhotographyTourist servicesTranslation bureausShoppingClothesCosmetics, perfumeDishware, cutleryE-shopsFlowersInterior design, design elementsSport and tourism equipmentTravel, hotels, entertainmentCampers, houses on wheels, trailersEntertainment and recreation servicesHotels, accommodationSport and tourism equipmentTechnical service of events and ceremoniesTourist services

Viskas, ką verslui reikia žinoti apie debesų kompiuteriją

April 15th, 2020
Viskas, ką verslui reikia žinoti apie debesų kompiuteriją

Terminas debesų kompiuterija apibrėžia nekonkrečią, nutolusią erdvę, kurioje kaupiama ir saugoma visa vartotojui reikalinga informacinė medžiaga. Žodis „debesis“ pažymi, kad paslaugai teikti reikalingas nematomas, virtualus interneto ryšys ir vienas nuo kito nutolę fiziniai serveriai. Kiekvienas iš jų yra galingas kompiuteris, kurio vienintelė paskirtis – saugoti ir kaupti duomenis. Ypač ši virtuali duomenų saugojimo bazė naudinga dideliems verslams, ir tai įrodo gigantiški debesų infrastruktūros rinkos žaidėjai – „Google“, „Microsoft Azure“ ir „Amazon Web Services“ (AWS). Pasaulio ir Lietuvos IT kompanijos, greitai reaguodamos į „cloud“ serverių paklausą ir perspektyvas, taip pat teikia debesų kompiuterijos sprendimų paslaugas. Pavyzdžiui, Vilniuje šiuo metu veikia vienas moderniausių duomenų centrų Baltijos šalyse „RackRay“. Pažvelkime iš arčiau, kas yra debesų kompiuterija ir kaip ji gali prisidėti prie verslo vystymo.

Kaip veikia debesų kompiuterijos paslauga?

Vietoje to, kad įmonės pačios turėtų kompiuterinę infrastruktūrą, reikalingą aparatinę įrangą ar tinkamą serveriams laikyti fizinę vietą, mažo ir didelio verslo atstovai išsinuomoja prieigą, t. y. užsisako mėnesinį „cloud“ serverio paketą, kuriame gali laikyti bet kokius savo verslui reikalingus duomenis, ir prie jų bet kada prieiti. Virtualiame serveryje galima laikyti tiek didelius kiekius duomenų, tiek įvairias taikomąsias programas.

Didžiausias debesų kompiuterijos privalumas įmonėms yra tas, jog jų atstovai gali išvengti nereikalingų išlaidų ir sudėtingų IT infrastruktūros eksploatavimo bei išlaikymo darbų. Verslui pakanka sumokėti už poreikį atitinkančią duomenų laikymo paslaugą, kuri šiuo atveju yra debesų kompiuterija, o jam susitraukus ar iškilus finansinių kliūčių, šią galima bet kada sustabdyti, nutraukti.

Virtualių serverių privalumai verslui

Paklausti apie „cloud“ serverių privalumus verslui, „RackRay“ duomenų centro ekspertai išskiria didžiausią, vertingiausią patogumą – verslui nebereikia pirkti ir išlaikyti nuosavos kompiuterinės infrastruktūros. Be kita ko, ne tik nereikia pirkti fizinių serverių, tačiau taip pat – atnaujinti programų ar operacinių sistemų, naikinti nebetinkamą naudoti aparatinę ir programinę įrangą. Visus šiuos laiką ir pinigus kainuojančius darbus atlieka debesų kompiuterijos paslaugos tiekėjas.

Be to, „cloud“ serveriai yra puikus pasirinkimas verslui, kuris neturi galimybės ar lėšų pasisamdyti IT sistemų administratoriaus. „Cloud“ serveriai palaiko „Windows“ ir „Linux“ operacines sistemas, kurias galima lengvai įdiegti su jau paruoštais naudoti šablonais. Paprastas valdymo skydelis, lengvas serverio paleidimas ir valdymas – tai sutaupys papildomas išlaidas. Jeigu esate verslo, kuriam nereikalingi dideli resursai, atstovai, debesų kompiuterija gali būti tinkamiausias pasirinkimas.

Sutaupomas laikas ir pinigai

Didelę duomenų saugojimo patirtį turinti „RackRay“ specialistų komanda išskiria ir dar vieną, ne mažiau svarbią virtualių serverių ypatybę. Naudodamasi šia paslauga, įmonė be ilgai trunkančių viešųjų pirkimų ir nemažų išankstinių išlaidų gali greičiau judėti prie naujų projektų ir idėjų testavimo, kadangi moka tik už tas paslaugas, kurias panaudoja. Ši galimybė leidžia įmonėms greičiau į rinką išleisti naujas programas, o dėl „cloud“ kompiuterijos lankstumo – ypač populiarias akimirksniu proporcingai išplėsti.

Galiausiai, įmonėms, kurių programos ar paslaugos pasiekia didžiausią susidomėjimo piką tik tam tikromis savaitės dienomis ar net metų laikais (pavyzdžiui, el. parduotuvės), debesų kompiuterija – puikus sprendimas finansiškai. Virtualūs serveriai prisitaiko prie besikeičiančių duomenų srautų, todėl naudoja tik tam kiekiui patenkinti reikalingus resursus.

„Neretai klientai linkę pervertinti savo projektams reikalingus resursus ir paslaugų apimtis, todėl mums kartais tenka pasiūlyti pradėti nuo mažesnių. Leidžiame nemokamai pasibandyti paslaugas, įvertinti jų veikimą ir įsitikinti, ar jos patenkina poreikius“, – savo duomenų centro „cloud“ serverių paslaugos niuansais dalinasi „RackRay“.

Ką svarbu apgalvoti verslui prieš persikeliant į „cloud“ serverį?

Prieš pradedant vykdyti bet kokius duomenų perkėlimo darbus į „cloud“ serverį, „RackRay“ ekspertai ragina atlikti išsamią įmonės atvejo analizę. Joje turėtų atsispindėti reali, dabartinė jūsų duomenų laikymo infrastruktūros kaina. Ją sudaro:

 • Fizinės programinės aparatūros kaina. Tai serveriai, operatyvioji atmintis (RAM), CPU, duomenų saugojimas.
 • Kompiuterinių programų kaina. Ar jos bus paliekamos, ar perrašomos į debesį, ar perkamos naujos.

Debesų kompiuterija, kaip ir bet kuri kita paslauga, turi patogias ir potencialiai nepatogias ypatybes. Taigi, analizėje derėtų įtraukti ir galimas neigiamas savybes, išryškėjančias perkeliant duomenis į „cloud“ serverį. Pavyzdžiui, prisitaikymas prie paslaugų tiekėjų priimamų sprendimų, naudojamos sistemos, apribojimų, atnaujinimų. Svarbiausia tampa pasverti visus „už“ ir „prieš“, pasitarti su paslaugos tiekėju ir tada priimti lemtingą sprendimą.

IT rinką stebintys ekspertai pastebi, kad su „cloud“ serveriais susijusios rinkos kiekvienais metais paauga nuo 10 iki 40 proc., todėl galima teigti, kad „debesys“ vis labiau pradeda dominuoti rinkoje, o paslaugą naudojantys verslai lieka jomis patenkinti. Belieka viską pasverti bei priimti palankiausią savo verslui sprendimą.

Nauji straipsniai

 • Arsenas vandenyje – iš kur jis atsiranda ir ką tokiu atveju daryti?

  Per pastaruosius kelerius metus žiniasklaida ne kartą informavo, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose geriamajame vandenyje buvo nustatytas padidėjęs arseno kiekis Ši informacija sunerimti privertė ne vieną. Juk šio sveikatai itin pavojingo sunkiojo metalo rasta tiek centralizuotai teikiamame, tiek individualių šulinių vandenyje. Arsenas vandenyje paprastai aptinkamas dėl dviejų priežasčių...
 • „Pakmarkui“ pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

  2020 m. birželio mėn. atliktas nepriklausomas trečiųjų šalių auditas įtvirtino teisę įmonei ir toliau spausdinti specialias, tik Vokietijos rinkai skirtas etiketes su DPG depozito ženklu. Audito rezultatai patvirtina, kad „Pakmarkas“: užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę, naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo...
 • Fasado elementai iš aliuminio ir plieno: savybės, priežiūra, panaudojimas ir kainos

  Vienas svarbiausių momentų namų statybos ir apdailos procese – išsirinkti tinkamas medžiagas. Šiuo metu statant individualios ir komercinės paskirties pastatus vis plačiau panaudojami metalai – daugiausia plienas ir aliuminis. Jie montuojami ir kaip dekoratyviniai fasado elementai. Tad ką svarbu žinoti ... Aliuminio lakštai – optimalus kainos ir kokybės santykis...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

  VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS: SVARBU NE TIK ODONTOLOGŲ PROFESIONALUMAS, BET IR TĖVŲ TURIMOS ŽINIOS Kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą? Kaip tinkamai formuoti vaiko dantų priežiūros įpročius? Ką daryti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą būtų ne toks baisus? Tėvų pozicija šiais klausimais labai svarbi, tačiau atsakymus į juos rasti ne visada lengva ir paprasta. Gana grėsmingą situaciją...
 • Šulinių vanduo – kokia jo kokybė?

  Šulinių vanduo – kokia jo kokybė? Retas kuris mūsų nežinome, kiek vidutiniškai per parą vandens turi išgerti žmogus, kad jaustųsi gerai ir kad būtų užtikrinti visi gyvybiniai jo organizmo procesai. Dažnas mūsų net ir skaičiuojame išgertą vandens kiekį. Tačiau tikrai ne kiekvienas gilinamės į tai, o kokį vandenį geriame. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, ypač mažuose miesteliuose bei...
 • Kokia paslauga yra debesų kompiuterija?

  Debesų kompiuterija daugeliui šiek tiek su šia virtualia technologija susipažinusių žmonių visų pirma asocijuojasi su pirmosiomis pasaulyje kompanijomis, kurios pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas – tai „Google“, „Amazon“ ir kitos. Toks kompiuterijos tipas suteikia greitą prieigą prie lanksčių IT resursų esant paklausai, o šie resursai pasiekiami tinklu...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Recepcija: idėjos, kaip sukurti lankytojams patrauklią erdvę

  Nuotr. Evaldo Lasio. Laukiamieji – daugiausiai klientų dėmesio sulaukiančios erdvės daugelyje įstaigų ir įmonių. Ir nors klientai laukti nemėgsta, kruopščiai įrengtoje erdvėje laikas prabėga greičiau. Laukiamasis suformuoja nuomonę ir apie pačią įmonę. Tai viena iš priežasčių, kodėl recepcijos baldai turėtų būti kokybiški ir atspindėti verslo filosofiją. Tad nuo ko pradėti ir ką...
 • Deginta mediena: susipažinkite su mitais

  Kaip rodo įvairios apklausos, deginta mediena nemažai daliai mūsų šalies žmonių vis dar nėra gerai pažįstama. Galbūt, tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl galime išgirsti nemažai mitų. Kviečiame susipažinti su bene labiausiai paplitusiais. Technologija, kuri naudojama degintai medienai išgauti, neturi jokio specialaus pavadinimo Mitas. Iš tiesų technologija, kurią naudojant gaunamas...
 • Vanduo biurams

  Nevalgęs žmogus gali išgyventi net keliasdešimt parų, tuo tarpu be vandens jo gyvybiniai procesai bus palaikomi vos kelias dienas. Kai organizme vandens sumažėja 1 procentu, pajuntamas troškulys. Kai organizme vandens trūksta, prasideda įvairiausi sutrikimai: sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda...
 • Užuolaidos pagal interjero stilių, kaip pasirinkti?

  Esmė yra detalėse, ypatingai šis posakis galioja interjero dizaine. Kad dekoras būtų patrauklus, o kambarys atrodytų darnus, be tinkamų spalvų ar baldų pasirinkimo, nepamirškite ... langų. Kokias užuolaidas pasirinkti prie pilkų sienų, kad pabrėžtumėte modernų interjero stilių? Kaip rasti puošnias užuolaidas ir ką atsiminti dekoruojant kambarį Provanso stiliumi? Į daugelį klausimų padės...
 • Kodėl rekomenduotina aktyvinti dubens dugno raumenis (DDR) iki nėštumo?

  Tam, kad tiek nėštumas, tiek pats gimdymas, tiek ir pogimdyminis laikotarpis nesukeltų organizmo įtampų, vertėtų atlikti DDR aktyvaciją bei stiprinimą. Ištreniruoti dubens dugno raumenys geriau išlaiko nėštumą, neištampomi raiščiai, kurie prilaiko gimdą tinkamoje pozicijoje, taip mažindami tikimybę jai vėliau smukti. Gimdant treniruoti DDR neleidžia raumenims persitemti, plyšti, kas užkerta...
 • Vandens filtrai namui – ar žinote, kokių Jums reikia?

  Artimiausiu metu galvojate statytis namą? O gal jau net pradėjote statybas? Esate nepaprastai patenkinti funkcionaliu ir patogiu statinio planu, unikaliais architektūriniais sprendimais? Tačiau ar žinote, kad lygiagrečiai su gyvenamųjų erdvių planavimu, planuoti reikia ir vandens gręžinio bei vandens tiekimo į namą darbus? Geriamo vandens filtrai namui ypač svarbūs, juk be vandens negalėtume...