Pagal temą

Advertisement, publishingAdvertising, designBusiness giftsMarketing, public relationsStationeryAgriculture, forestryForestryGarden, forest and park technologyAutomobiles and transportCampers, houses on wheels, trailersCar rentalCar exploitation materials, autocosmeticsMotor-cycles, bicyclesVehicle repairs (cars)Vehicle parts (cars)Building industry, materialsBuilding materialsConstruction workPlumbing, bathroom equipmentWater filtersWood, woodwork and productsCatering companies, foodWater (drinking, mineral)Computers, communication, ITComputers and their servicingComputers, saleInternet servicesIT-servicesOffice and conference equipmentStationeryE-shopsE-shopsEducation, culture, scienceLanguages coursesSport schools, clubs and organizationsEnvironmental, Landscape designEnvironmental management, greenery plantingFlowersGarden, forest and park technologyFurniture, interiorCurtains, louverFurniture, saleIllumination equipment, devicesInterior design, design elementsMattressesProduction of furnitureIndustry, power engineeringAlternative energyIndustrial equipment, their automationPacking and packagingPrinting-houses, equipment, materialsStorage, equipmentWater filtersWood, woodwork and productsLaw, insurance, financeAuditing, accountingFinancial intermediationLawyersMedicine, beautyCosmetics, perfumeMedical establishments (private)Medical equipment and apparatusMedical materials, medicationsOdontologistsServicesCar rentalEntertainment and recreation servicesFinancial intermediationHotels, accommodationInternet servicesPhotographyTourist servicesTranslation bureausShoppingClothesCosmetics, perfumeDishware, cutleryE-shopsFlowersInterior design, design elementsSport and tourism equipmentTravel, hotels, entertainmentCampers, houses on wheels, trailersEntertainment and recreation servicesHotels, accommodationSport and tourism equipmentTechnical service of events and ceremoniesTourist services

Kaip gaminami marškinėliai su užrašais

May 29th, 2020
Kaip gaminami marškinėliai su užrašais

Marškinėliai tapo neatsiejamu mūsų garderobo dalimi. Nešiojame juos šiltomis vasaros dienomis, sportuodami, kaip rūbą suteikiantį papildomą šilumą. Dažnai merginos vietoj nėriniuotų naktinukų pasirinks didžiulius apsmukusius marškinėlius. Tai gali būti patogiausias rūbas randamas, bet kurio šeimos nario drabužinėje, o ir kaina yra labai patraukli.

Iš kur tie marškinėliai atsirado?

Oficialiai marškinėliai buvo pradėti naudoti XIX a pabaigoje kariniame JAV jūrų laivyne, kaip apatinis drabužis. Dabar marškinėliai naudojami ne tik, kaip apatinis rūbas, bet kaip darbo ar net mokyklinės uniformos dalis. Tokiu atveju dažniausiai yra pasirenkami polo marškinėliai. Įdomus faktas, kad pirmuosius polo marškinėlius sukūrė teniso žaidėjas, septynis kart didžiojo kirčio turnyro nugalėtojas – Rene Lacoste, tapęs vienu garsiausių firminių ženklų.

Marškinėlių rūšys

Marškinėliai skirstomi į kelis modelius: moteriški, vyriški, vaikiški ir unisex – tinkantys tiek moterims, tiek vyrams. Parduotuvėse randame gausų stilingų marškinėlių asortimentą. Ant kabyklų tikrai pamatysite prašmatnius polo marškinėlius, klasikinius (kurie puikiai derės tiek prie džinsų, tiek prie sijono), laisvalaikio, sporto, vadinamuosius padidinto dydžio „oversize“, apatinius marškinėlius. Vienas svarbiausių klausimų:

Kaip išsirinkti tinkamus marškinėlius?

Tai atidumo reikalaujantis procesas. Jei investuojame pinigus į garderobą, reiktų žinoti, į ką atkreipti dėmesį, kad investicija atsipirktų. Gamintojai didelį dėmesį skiria marškinėlių išorei, pamiršdami vidinę dalį. Apžiūrėkite marškinėlius iš vidaus. Siūlės yra drabužio raumenys. Siūlių gausa patvirtina gaminio kokybę. Jei norite, kad rūbas „tarnautų“ ilgai reikėtų pamiršti sintetiką.

Geriausia rinktis natūralaus pluošto medžiagas, kaip medvilnė, linas, šilkas, nailonas ar vilna. Kiekviena medžiaga turi daug pliusų ir skirtumų. Medvilnė leidžia kvėpuoti jūsų odai ir jos nedirgina. Linas yra labai lengvas, puikiai papildantis jūsų garderobą. Šilkas labai minkštas ir lengvai krentantis, tačiau reikalaujantis daug priežiūros ir gana brangus. Nailonas – malonus odai ir patogus, tai tarsi pigesnis šilko variantas. Vilna – medžiaga pasižyminti termoreguliacinėmis savybėmis: žiemą nesušalsite, o vasarą kūnas neprakaituos. Renkantis marškinėlius sportui geriausia pasirinkti sintetiką. Medžiaga yra elastinga, pralaidi orui, sugerianti prakaitą. Marškinėlių ilgis turėtų būti vidutinis, tam kad būtų nesunku susikišti į kelnes.

Tinkamai pasirinkti marškinėliai gali pabrėžti jūsų privalomus ir paslėpti trūkumus. Įliemenuoti marškinėliai, puikiai išryškins liauną liemenį. V formos marškinėliai vizualiai ilgina moters liemenį, o vyrams padeda paslėpti per plačius pečius. Tiesa, norint vizualiai sudaryti platesnių pečių įvaizdį, reikėtų rinktis horizontalių linijų marškinėlius arba „crew neck“ – padidinto kaklo. Norint suteikti kūnui apvalumą, reikėtų rinktis marškinėlius su gilesne, ovalia iškirpte. Jeigu rinksitės marškinėlius vadovaudamiesi šiais aspektais – liksite patenkinti pirkiniu. Net ir kiekvienos mados ikonos spintoje rasite klasikinius baltus ir juodus marškinėlius. Šiomis dienomis mada ir patogumas du kuo puikiausiai suderinami dalykai.

Marškinėliai su užrašais ir jų gamyba

Marškinėliai gali būti individualumo išraiška, aplinkinių dėmesio traukos centras. Šmaikštus užrašas, kandus pastebėjimas, mėgiamos grupės nuotrauka, labiausiai vaikystėje mėgta animacija, parama ar net protesto akcija. Kūrybiškai asmenybei tai gali tapti gera verslo idėja. Sugalvotas originalus tekstas gali tapti pajamų šaltiniu. Visos idėjos gali būti perkeliamos ant tekstilės. Yra net keletas spaudos perkėlimo ant tekstilės būdų.

Vienas iš jų – tiesioginė spauda ant tekstilės (DTG). Specialaus spausdintuvo pagalba specialiais dažais padengiamas audinio paviršius. Pagaminami smulkūs, sudėtingi, įvairiaspalviai dizainai.

Vienas seniausių žinomų trafaretinės spaudos būdų – šilkografija. Pagrindiniai šilkografijos privalumai – proceso paprastumas, galimybė spausdinti ant įvairių tipo medžiagų, storas (reljiefinis) dažų sluoksnis ir specifinis dažų ryškumas bei spalvos sodrumas, spaudos ilgaamžiškumas, atsparumas atmosferos poveikiui.

Universalus spaudos būdas leidžiantis spausdinti ant įvairiausių dydžių ir formų. Technologijos principas gana paprastas: norimas perteikti atvaizdas iš kompiuterio, specialiu įrenginiu išvedamas ant skaidrios fotojuostos. Toliau vaizdas eksponavimo būdu yra perkeliamas ant rėmo aptraukto šilko tinkleliu, padengto šviesai jautriu fotopolimeru. Apšviestos fotopolimero vietos sukietėja, o neapšviestos yra išplaunamos. Taip gaunama forma, kurią jau galima naudoti spaudai. Kiekvienai spalvai daroma atskira spaudos forma, taigi jei tai būtu CMYK spauda, visos spaudos procese reikėtų 4 formų. Per išplautas formos vietas ant norimo paviršiaus padengiami dažai. Tam naudojama rankinė, pusiau automatinė arba automatinė įranga.

Rečiau pasirenkamas bet vienas kokybiškiausių logotipo uždėjimo būdų – siuvinėjimas. Siūlai neišblunka, nenusiskalbia, neišsitampo. Kompiuterinėmis programuojamomis siuvinėjimo mašinomis automatiškai parenkami reikiamos spalvos siūlai ir užpildomas siuvinėjimo plotas. Siuvinėjimui ruošiamos specialios siuvinėjimo programos, apskaičiuojančios reikiamų dygsnių skaičius siuvinėjamam plotui.

Siekiant ypač preciziškai atspausdinti smulkias piešinio, užrašo ar logotipo detales, renkamasis tiesioginis transferas (No Cut). Moderni technologija išlaiko ir perkelia iš failo originalias spalvas bei yra atspari aplinkos poveikiui ir skalbimams. Šis metodas tinkamas įvairios sudėties audiniams. Dėl pažangaus spaudos būdo galutiniame rezultate spaudos ryškumas išsaugomas toks pats, nepriklausomai nuo marškinėlių spalvos.

Paskutinis spaudos būdas, kurį norėtume paminėti, yra termo spauda. Vienas populiariausių ir seniausių spaudos būdų ant marškinėlių. Termo plėvelės spauda puikiai tinka, kai norima perkelti nesudėtingas formas, įvairius žodžius, sakinius arba vektorinės grafikos elementus. Speciali, tekstilei skirta plėvelė, ploterio (pjaustyklės) pagalba išpjaustoma. Išlupama nereikalinga plėvelės dalis ir karštu presu, norimoje vietoje, prispaudžiama ant tekstilės gaminio. Spaudos būdas parenkamas pagal Jūsų lūkesčius, marškinėlių medžiagą ir spaudos sudėtingumą. Kartu su specialisto pagalba galite susikurti savo svajonių marškinėlius.

Reklama ir marškinėliai

Versle marškinėliai išnaudojami, kaip efektyvi marketingo priemonė. Paslaugų sektoriuose darbuotojai vilki marškinėlius su įmonės logotipu ar užrašu. Tai padeda klientams ieškant pagalbos – konsultacijos. Pamatę užrašą žinome, į ką galima kreiptis. Kokybiški marškinėliai gali tapti gera dovana ne tik darbuotojams, bet ir verslo partneriams. Siekiant pritraukti potencialius klientus viešose erdvėse ir socialiniuose tinkluose, marškinėliai gali būti naudojami įvairiems konkursams, kaip prizas.

Rūbus mes dėvime. Tai nėra statulėlė, kurią pastatome į lentyną. Tai gali būti puiki dovana šeimos nariui, geram draugui, konferencijų dalyviui ar prisiminimas iš šaunaus vakarėlio. Svarbiausia – originali idėja ir geri norai.

Nauji straipsniai

 • Arsenas vandenyje – iš kur jis atsiranda ir ką tokiu atveju daryti?

  Per pastaruosius kelerius metus žiniasklaida ne kartą informavo, kad kai kuriose Lietuvos rajonuose geriamajame vandenyje buvo nustatytas padidėjęs arseno kiekis Ši informacija sunerimti privertė ne vieną. Juk šio sveikatai itin pavojingo sunkiojo metalo rasta tiek centralizuotai teikiamame, tiek individualių šulinių vandenyje. Arsenas vandenyje paprastai aptinkamas dėl dviejų priežasčių...
 • „Pakmarkui“ pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

  2020 m. birželio mėn. atliktas nepriklausomas trečiųjų šalių auditas įtvirtino teisę įmonei ir toliau spausdinti specialias, tik Vokietijos rinkai skirtas etiketes su DPG depozito ženklu. Audito rezultatai patvirtina, kad „Pakmarkas“: užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę, naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo...
 • Fasado elementai iš aliuminio ir plieno: savybės, priežiūra, panaudojimas ir kainos

  Vienas svarbiausių momentų namų statybos ir apdailos procese – išsirinkti tinkamas medžiagas. Šiuo metu statant individualios ir komercinės paskirties pastatus vis plačiau panaudojami metalai – daugiausia plienas ir aliuminis. Jie montuojami ir kaip dekoratyviniai fasado elementai. Tad ką svarbu žinoti ... Aliuminio lakštai – optimalus kainos ir kokybės santykis...
 • Pamirškite gėdos jausmą – tokia esate ne viena

  Moterys dažniausiai vengia kalbėti apie šlapimo nelaikymą, kaip įprastai gydytojui pirmiausia išsakomi šalutiniai simptomai. Deja, ir į medikus kreipiamasi uždelsus – ligai jau įsisenėjus. Nelaikote šlapimo kai juokiatės, kosite, čiaudite, aktyviai sportuojate ar užsiimate kita fizine veikla, kyla noras šlapintis gan dažnai ar šlapinatės skausmingai? Patariame elgtis atsakingai ir...
 • Klaipėdos implantologijos klinika - vaikų dantų gydymas

  VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS: SVARBU NE TIK ODONTOLOGŲ PROFESIONALUMAS, BET IR TĖVŲ TURIMOS ŽINIOS Kada reikėtų vaiką vesti pas odontologą? Kaip tinkamai formuoti vaiko dantų priežiūros įpročius? Ką daryti, kad vaiko apsilankymas pas odontologą būtų ne toks baisus? Tėvų pozicija šiais klausimais labai svarbi, tačiau atsakymus į juos rasti ne visada lengva ir paprasta. Gana grėsmingą situaciją...
 • Šulinių vanduo – kokia jo kokybė?

  Šulinių vanduo – kokia jo kokybė? Retas kuris mūsų nežinome, kiek vidutiniškai per parą vandens turi išgerti žmogus, kad jaustųsi gerai ir kad būtų užtikrinti visi gyvybiniai jo organizmo procesai. Dažnas mūsų net ir skaičiuojame išgertą vandens kiekį. Tačiau tikrai ne kiekvienas gilinamės į tai, o kokį vandenį geriame. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų, ypač mažuose miesteliuose bei...
 • Kokia paslauga yra debesų kompiuterija?

  Debesų kompiuterija daugeliui šiek tiek su šia virtualia technologija susipažinusių žmonių visų pirma asocijuojasi su pirmosiomis pasaulyje kompanijomis, kurios pradėjo teikti debesų kompiuterijos paslaugas – tai „Google“, „Amazon“ ir kitos. Toks kompiuterijos tipas suteikia greitą prieigą prie lanksčių IT resursų esant paklausai, o šie resursai pasiekiami tinklu...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Recepcija: idėjos, kaip sukurti lankytojams patrauklią erdvę

  Nuotr. Evaldo Lasio. Laukiamieji – daugiausiai klientų dėmesio sulaukiančios erdvės daugelyje įstaigų ir įmonių. Ir nors klientai laukti nemėgsta, kruopščiai įrengtoje erdvėje laikas prabėga greičiau. Laukiamasis suformuoja nuomonę ir apie pačią įmonę. Tai viena iš priežasčių, kodėl recepcijos baldai turėtų būti kokybiški ir atspindėti verslo filosofiją. Tad nuo ko pradėti ir ką...
 • Deginta mediena: susipažinkite su mitais

  Kaip rodo įvairios apklausos, deginta mediena nemažai daliai mūsų šalies žmonių vis dar nėra gerai pažįstama. Galbūt, tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl galime išgirsti nemažai mitų. Kviečiame susipažinti su bene labiausiai paplitusiais. Technologija, kuri naudojama degintai medienai išgauti, neturi jokio specialaus pavadinimo Mitas. Iš tiesų technologija, kurią naudojant gaunamas...
 • Vanduo biurams

  Nevalgęs žmogus gali išgyventi net keliasdešimt parų, tuo tarpu be vandens jo gyvybiniai procesai bus palaikomi vos kelias dienas. Kai organizme vandens sumažėja 1 procentu, pajuntamas troškulys. Kai organizme vandens trūksta, prasideda įvairiausi sutrikimai: sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda...
 • Užuolaidos pagal interjero stilių, kaip pasirinkti?

  Esmė yra detalėse, ypatingai šis posakis galioja interjero dizaine. Kad dekoras būtų patrauklus, o kambarys atrodytų darnus, be tinkamų spalvų ar baldų pasirinkimo, nepamirškite ... langų. Kokias užuolaidas pasirinkti prie pilkų sienų, kad pabrėžtumėte modernų interjero stilių? Kaip rasti puošnias užuolaidas ir ką atsiminti dekoruojant kambarį Provanso stiliumi? Į daugelį klausimų padės...
 • Kodėl rekomenduotina aktyvinti dubens dugno raumenis (DDR) iki nėštumo?

  Tam, kad tiek nėštumas, tiek pats gimdymas, tiek ir pogimdyminis laikotarpis nesukeltų organizmo įtampų, vertėtų atlikti DDR aktyvaciją bei stiprinimą. Ištreniruoti dubens dugno raumenys geriau išlaiko nėštumą, neištampomi raiščiai, kurie prilaiko gimdą tinkamoje pozicijoje, taip mažindami tikimybę jai vėliau smukti. Gimdant treniruoti DDR neleidžia raumenims persitemti, plyšti, kas užkerta...
 • Vandens filtrai namui – ar žinote, kokių Jums reikia?

  Artimiausiu metu galvojate statytis namą? O gal jau net pradėjote statybas? Esate nepaprastai patenkinti funkcionaliu ir patogiu statinio planu, unikaliais architektūriniais sprendimais? Tačiau ar žinote, kad lygiagrečiai su gyvenamųjų erdvių planavimu, planuoti reikia ir vandens gręžinio bei vandens tiekimo į namą darbus? Geriamo vandens filtrai namui ypač svarbūs, juk be vandens negalėtume...